Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kimura? Da ili ne?  (Posjeta: 17548 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Kimura? Da ili ne?
« : 19-09-2007, 20:40:53 »
Imam neku inspiraciju pitati društvo što misli o Kimura stilu bonsaija? Naime, potaknut ovim fotkama Taivanaca i raspravom s Helle, osjećam se spreman izjaviti da mi se Kimurin stil bonsaija izrazito ne sviđa. Pogotovo crnogorica, a to mu je vjerojatno 90% biljaka. Dakle, na stranu sumnju da je Kimura svjetski majstor bonsaija, fenomenalan čovjek i bonsai ikona današnjice, ali...ali mene njegova crnogorica ostavlja prilično ravnodušnim. Neprirodno, pretjerano, presterilno, prebijelo...gotovo kao ono plastično bonsai drveće made in czehoslovakia koje se vidi po shopping centrima. Jednostavno nema mi vibre. To je too much. Ne izgleda prirodno. Ne ostvaruje doživljaj i ne uspijeva me uvjeriti da je to minijaturizirano gorostasno stablo u prirodi. Prije mi izgleda kao nekakva dekoracija za kamin. Svjestan sam težine svojih riječi...možda sam malčice pretjerao ali...skužili ste bit. Kaj društvo misli:?
P.S. ne znači da mi se svo njegovo drveće ne sviđa, ne generaliziram, znači samo da mi stil na koji on pali nije baš atraktivan

Offline Aleksa

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #1 : 19-09-2007, 20:56:20 »
I mi smo raspravljali o tome... Ni meni se ne svidja. A sto se tice toga za tezinu rijeci, meni je to skroz nenormalno ako neko ne smije da kaze svoje misljenje. Ako se Kimura svidja svima na svijetu, to ne treba da znaci da treba i tebi da se svidja. Tako ja funkcionisem!  ;)

I ja mislim da je skroz pretjerano. Bole me oči od njegovih sharija i jinova, uopste nisu prirodna... To je kao neka luda apstrakcija u bonsaiju!

Offline zen

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #2 : 19-09-2007, 21:15:46 »
I ja se slažem s tobom uz dužno poštovanje gospodinu Masahiko Kimuru. Ne vidim puno karakteristika bonsaia, koji bi trebao biti i asimetričan, i jednostavan i ono najvažnije PRIRODAN. :chinaman:

Offline helleborus

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #3 : 19-09-2007, 21:24:51 »
Naravno da da. Različitosti su uvijek dobre, ako za ništa drugo, onda usporedbe radi. No, drugo je pitanje koliko je tj stil estetski meni zadovoljavajući. Walter mi puno više paše po karakteru. Njegovo drveće odaje i njega samog. Čini se onda da je točno kad kažu da Kimura nije baš komunikativan i presrdačan čovjek (bar se tako priča). Čini se da je sterilan kao i njegova drveća. Što se za Palla nikako ne može reći. To svi znamo iz prve ruke.
Mislim da to je malo i problem samih japanaca i njihovog stila života. A Kimura je vjerojatno po horoskopu djevica.  :mdr:

Offline Aleksa

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #4 : 19-09-2007, 21:51:12 »
Ne kazem ni ja da kimura ne valja nita. On je Majstor i to stoji. Ali je previse hladan. Ni na jednom klipu na kom on drzi demonstracije ne progovara ni rijeci!  :halt:

Offline hknezovi

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #5 : 20-09-2007, 07:35:58 »
Svi japanski majstori su takvi. To je tradicija prenošenja znanja koja se jako poštuje u njihovu kraju. Na tebi je da ga pomno pratiš i postepeno počneš predviđati njegov sljedeći korak.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #6 : 20-09-2007, 08:14:28 »
Kak je već Duda rekla, čovjek sebe preslikava u sve što radi.
Drva su mu posebna, ali me ne fasciniraju, u njima vidim pero umjetnika koji je dosljedan sebe, Pall je barem meni pristupačniji i razumljiviji, njegova drva me uvjek fasciniraju, bilo to drvo obični grab još u treningu ili "bor njegovog života" kako ga naziva.

Offline Andrija Zokić

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #7 : 20-09-2007, 09:34:10 »
Meni je kimura dobar, ali toliko zapadnjaka ga je pokušalo imitirati sa jako lošim rezultatima tako da jednostavno ne obraćam previše pažnju na njega. Ovi njegovi jinovi koji vijore poput nekakvih zastava su jako zanimljivi, ali to definitivno nije ono što ja tražim u bonsaiju.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline istefano

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #8 : 20-09-2007, 11:29:47 »
a meni se kod kimure bas ti jinovi svidjaju , jedino me ta dosadna krošnja bas ne odusevljava

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #9 : 20-09-2007, 11:38:09 »
a meni se kod kimure bas ti jinovi svidjaju , jedino me ta dosadna krošnja bas ne odusevljava

to kužim da ti se jinovi sviđaju, jer večina tvojih drva završi kao cjeloviti jin  :histerical:  :histerical:  :histerical:

Offline DonQuijote

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #10 : 20-09-2007, 11:44:50 »
Meni se ti komplicirani jinovi baš ne sviđaju jer nikada u prirodi nisam vidio tako nešto. To istina je teško za dobiti i za napraviti ali nekako mislim da je to umjetnost koja je samoj sebi svrha

Offline Marija

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #11 : 20-09-2007, 11:49:04 »
Kimura je meštar, a bonsai je kod njih nešto tradicionalno i vuče za sobom cijelu filozofiju. Vjerujem da kad bi proveli par mjeseci u Japanu i ušli u to, da bi i bonsaije toga stila bolje razumjeli i da bi nam bili ljepši. Ovako samo laički kažemo - sviđa mi se - ne sviđa mi se.

Radi toga svega oslanjam se na nekakav filing. Srce mi "zaigra" na tajvansko - pallovske bonsaije i na ništa drugo ... i to je to za mene :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #12 : 20-09-2007, 13:30:09 »
Ma nisam ja napisao da su loši Kimurini jinovi. Mislim da su dobri i mislim da prije njega nitko nije jinove na takav način prikazao. Da su malo prebijeli, čini mi se da jesu. Puno su mi draži npr. ovakvi Kimurini radovi.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #13 : 20-09-2007, 13:31:37 »
Ova šumica je fenomenalna. U jednom časopisu sam vidjela krupne planove, izgledaju kao da su snimljeni u nekoj šumi  :mdr: ... ima svega, lišajeva, mahovine ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #14 : 20-09-2007, 13:39:34 »
Zanima me gdi bi držali ovakvu šumicu i kako bi se o njoj brinuli. Čini mi se da je dosta zahtjevan za održavanje.
Inače, fenomenalna je i do sad je nisam vidio, definitivno najneobičnija !