Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Sve o prihrani / gnojivima  (Posjeta: 276626 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline /Bonsai/

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #375 : 12-08-2011, 10:13:17 »
Imam Bonsai Sagarethia i zanima me koje je najbolje gnojivo na njega?
Neki dan sam ga baš presadio.. Imama nekakvo Compo gnojivo za zelene listove
npk 7+3+6 dali smijem to koristiti? Da ga razrijedim..? Piše da je mineralno gnojivo;pročitao sam da je organsko najbolje a vi mi sad pomozite :)
Slike:

http://i54.tinypic.com/2v8pbap.jpg
Sve o prihrani / gnojivima

I od gore
http://i53.tinypic.com/xnsx06.jpg
Sve o prihrani / gnojivima

I od dolje  :lol:
http://i54.tinypic.com/2u8hx03.jpg
Sve o prihrani / gnojivima

Da stavio sam kamen unutra jer piše u profesionalnoj knjizi kako treba staviti nekakav kamen unutar posude ili van nje,
također i nekakvu biljkicu jer se Bonsai bolje osjeća..

Unaprijed Hvala.



Offline Joyca

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #376 : 12-08-2011, 12:18:05 »
Moj ti je savjet da ga što više razrijediš..bolje uopče ne gnojit mineralnim gnojivima nego pretjerat.Imao sam 3 mlade masline i dva šipka,razridija 10ak zrnaca npk 15-15-15 sa pola deca vode i s tim zalija uz deblo.Kroz 7 dana lišče je dobilo svitlo zelenu boju i postalo tvrdo ko drvo.Dušik ga je doslovno spalija..Jedno od mojih početničkih grešaka :bomb:
S organskim gnojem je puuunnoo teže pretjerat,pa ko možeš,nabavi nekog životinjskog izmeta(što zrelijeg) i nema straha...

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #377 : 12-08-2011, 14:49:07 »
Za tebe i tvoju biljku dovoljno je da si kupiš tekuće gnojivo Plantela i da zaljevaš i rjediš tako kako piše u uputstvu-nečeš pogrješiti i bit će ti dovoljno.Ne trebaš se ravnati prema nama koji ih imamo na desetine i više.Tu već važe druga pravila. :zalijevanje:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline /Bonsai/

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #378 : 12-08-2011, 17:29:25 »
Za tebe i tvoju biljku dovoljno je da si kupiš tekuće gnojivo Plantela i da zaljevaš i rjediš tako kako piše u uputstvu-nečeš pogrješiti i bit će ti dovoljno.Ne trebaš se ravnati prema nama koji ih imamo na desetine i više.Tu već važe druga pravila. :zalijevanje:

H V A L A Radovan ti si mi najbolji na ovom forumu :D Samo imaš li neku preporuku gdje da kupim to gnojivo i jeli organsko?
I dali mi treba neka posebna mješavina zemlje? Moja teglica također nema rupicu dole,pa nema višak vode kuda otiči;
ako je kritično mogu ja sa svrdlom probušiti..

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #379 : 13-08-2011, 15:27:31 »
To gnojivo ima u svim vrtnim centrima.Posuda bez rupe ne valja.Imaš posudice za mali bonsai po Zagrebu u vrtnim centrima već za 20-30 kuna.Možeš si kupiti i vrečicu gotove mješavine za bonsai-također ima u vrtnim centrima. :tup:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline /Bonsai/

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #380 : 13-08-2011, 18:02:05 »
To gnojivo ima u svim vrtnim centrima.Posuda bez rupe ne valja.Imaš posudice za mali bonsai po Zagrebu u vrtnim centrima već za 20-30 kuna.Možeš si kupiti i vrečicu gotove mješavine za bonsai-također ima u vrtnim centrima. :tup:

Aha hvala,(početnik)  :whistle:

IMA MJEŠAVINE ZA BONSAI! Ti se šališ,ima u bauhaus i baumax?

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #381 : 17-08-2011, 21:21:55 »
Ima sigurno.A u MBM Lučko garantirano.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline tomo


Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #383 : 31-03-2012, 20:27:02 »
Sama riječ-universal ti govori da je za sve.Omjer je mali tako da nemožeš ništa pogrješiti.Samo se drži uputstva.Mi iskusniji stavljamo malo jaće koncentracije,ali ti postupaj po uputstvu. :takoTreba:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline dijxtra

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #384 : 15-05-2013, 14:33:57 »
Koliko čekam prije prve prihrane yamadorija? Ako je yamadori zdrav i snažan (ono, baca na sve strane, lijepi zdravi listovi), jel:
  • ga mogu počet prihranjivat već sad
  • il da čekam sredinu ljeta kad se do kraja razbaca
  • il da krenem tek na jesen, kad bude formirao pupove
  • il da uopće ne prihranjujem prve godine

Do sad prve godine nisam uopće prihranjivao, ali se sad mislim, ako je yamadori dobro podnio vađenje, što ga ne počet prihranjivat već sad?

Offline Mislav

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #385 : 15-05-2013, 17:48:27 »
Koliko sam pročitao od iskusnijih slobodno ga možeš prihranjivati ako je u propusnom supstratu.

Čikenšit mu ne može naškoditi, a ni mineralna gnojiva ne ako se pridržavaš uputa (na ambalaži gnojiva) o razrjeđivanju.

Ja sam svoje odmah prihranjivao i nisam primijetio negativne reakcije.

Koliko sam shvatio kada zaljevaš u propusnom supstratu uglavnom puno gnojiva ispireš tako da nema opasnosti od nakupljanja.

Offline DonQuijote

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #386 : 15-05-2013, 18:54:08 »
Ako divlja znači da ima dosta snage, čikenšit mu definitivno neće škoditi, samo šibaj, sa kemikalijama oprezno

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #387 : 25-04-2014, 15:26:48 »
Htjela sam kupiti briketirano pileće gnojivo ....a kupila na kraju 3u1 gnojivo, briketići ali pileći, kravlji i konjski !!  Zove se BIO REX !!  Mora da je dobar jer se moja pekinezerica Ella ne skida s vreće...koja je zatvorena !!   Doziranje....dok je još ovako lijepo kišno vrijeme i substrat odlično spreman za prihvat ????

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #388 : 25-04-2014, 15:43:13 »
Dobro je dok kiši.Polako ti ga kišnica ispire u supstrat.Prije izgubi ovaj svoj predivan miris.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #389 : 25-04-2014, 15:47:05 »
Doza.....moja šaka, jedna ili dvije ...na one moje velike tegle ????   Pozabila sam pitati....nije li prerano za ove moje novoizvađene ????