Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta  (Posjeta: 111802 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #120 : 15-04-2008, 11:28:24 »

http://hbf.my-bonsai.com/index.php?action=dlattach;topic=855.0;attach=9636;image

..na toj slici dlijeto br2. je po meni idealano! ...

Slažu li se svi da dljeta budu izvedena kao ovo drugo na fotki i da svima oštrica završava na 13:30 h ???

Ako da, molio bi Andriju, neku skicu ili nacrt .

...kako i mene kopa isti problem, jučer sam ponovo isprobavao moja dlijeta i ono koje je najbolje radilo precrtao sam na papir - štrica je bila negdje odprilike na oko 15:00 h, ostala su išla i do 16:30... tako da bi 13:30 bilo preradikalno, dakle po mojem novom sudu idealno 14:30 - upravo kako je i ovo dlijeto br.2 (jučer sam izvlačio zaključke preko slika orginalnih dlijeta koja su slikana malo ukoso)... nadam se da sam vam malo pomogao.  :question:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #121 : 15-04-2008, 11:38:05 »
...kako i mene kopa isti problem, jučer sam ponovo isprobavao moja dlijeta i ono koje je najbolje radilo precrtao sam na papir - štrica je bila negdje odprilike na oko 15:00 h, ostala su išla i do 16:30... tako da bi 13:30 bilo preradikalno, dakle po mojem novom sudu idealno 14:30 - upravo kako je i ovo dlijeto br.2 (jučer sam izvlačio zaključke preko slika orginalnih dlijeta koja su slikana malo ukoso)... nadam se da sam vam malo pomogao.  :question:

Pomogao si puno!
Ja sam sa razvijenijim (13:30) gubio snagu i rad mi je postao nespretan, tak da dobro veliš da je preradikalno.
Več sam pisao da mi je najugodnije bilo raditi sa drugom kukom s ljeve strane i to je onda to. Idem u konkretiziranje narudžbe.
Hvala Gal  :great:

PS
Ako neko ima još koju pametnu nek govori sada ili nek zauvijek šuti ......  :lol:

Offline gal

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #122 : 21-04-2008, 13:09:33 »
... da završim priču sa kaštelanskim dlijetima, pokraćene oštrice na 14:30, ponovo pobrušeno, pobojano i namotana špaga oko ručke da ne skliže... (fali mi samo drva da se igram sa njima  :umm: )

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #123 : 21-04-2008, 13:37:50 »
... da završim priču sa kaštelanskim dlijetima, pokraćene oštrice na 14:30, ponovo pobrušeno, pobojano i namotana špaga oko ručke da ne skliže... (fali mi samo drva da se igram sa njima  :umm: )

Super si to skockal !!!

Offline Andrija Zokić

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #124 : 21-04-2008, 14:07:38 »
... da završim priču sa kaštelanskim dlijetima, pokraćene oštrice na 14:30, ponovo pobrušeno, pobojano i namotana špaga oko ručke da ne skliže... (fali mi samo drva da se igram sa njima  :umm: )

 :wow: Izgledaju puno bolje!
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #125 : 21-04-2008, 14:09:42 »
... da završim priču sa kaštelanskim dlijetima, pokraćene oštrice na 14:30, ponovo pobrušeno, pobojano i namotana špaga oko ručke da ne skliže... (fali mi samo drva da se igram sa njima  :umm: )

jesi ljepio ili si samo namotao taj konop?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #126 : 21-04-2008, 14:16:40 »
Čuj ovo izgleda skroz 'fensi'... vjerujem da bi za njih dobio duplo od kad je tu špaga. Tak valjda 'spametni ljudi delaju'. Dodaju nekaj jeftino i jako korisno i atraktivno i imaju dupli prostor za podizat cijenu. Jesi li ti neki čovjek iz marketinga???

Offline gal

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #127 : 21-04-2008, 14:22:19 »
jesi ljepio ili si samo namotao taj konop?

..prvo pričvrstiš kraj konopa samoljepivom trakom na mjesto odakle želiš namatati konop, napraviš par čvrstih namotaja pa nastaviš motati traku do kraja drške. Traka je čvrsta i od tekstila. Zatim tako namotanu traku namažeš ljepilom i čvrsto namotaš preko nje konop. Na kraju drške konop dodatno fiksiraš trakom. Gotovo za pola sata.

Offline gal

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #128 : 21-04-2008, 14:24:37 »
Jesi li ti neki čovjek iz marketinga???

.. nažalost nisam!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #129 : 22-04-2008, 08:49:49 »
Evo konačnog izgleda forme alata. Završnoj obradi koju vidite na fotki, fali fosfatiziranje, to je crno-sivi završni sloj kao na oružju. Alat obrađen na ovaj način bit će nešto skuplji. Dakle, svaki komad alata sa renderiranom (nareganom) drškom i završno fosfatiziran, košta 75 kn po komadu. Sav je izrađen od čelika 17-30. Ukoliko se svi odlučimo na ovakvu završnu obradu, komad alata može koštati 70 kn.

U srijedu ću imati prve uzorke žiličastih dlijeta, pa ćete fotke alata vidjeti u četvrtak.

Kukasta dlijeta kreču u dogovorenu izradu, zakrivljenost kuke i oštrica na 2:30 h. Izrada može početi sutra, no mi se trebamo dogovoriti, idemo li na prvu varijantu bez završne obrade po cijeni od 50 kn ili hoćemo drugu varijantu gdje je završna obrada bolja, a cijena je 75kn, odnosno 70kn po komadu, ako svi želimo istu obradu.

Javite se po tom pitanju danas ili najkasnije sutra do 16h.

Moje osobno mišljenje je da je skuplja završna obrada nepotrebna i da si svako može individualno dati svoj štih alatu, kako je to i Gal napravio ili nešto slično. No ako smo svi za ovu skuplju varijantu, onda sam i ja, jer alat će izgledati svjetski kad dobije srno-sivi završni sloj.

Odlučite i javite, evo i fotke nožića, a kuke i žlice će biti isto ovako finiširane.

Offline sivac68

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #130 : 22-04-2008, 09:49:03 »
Moje osobno mišljenje je da je skuplja završna obrada nepotrebna i da si svako može individualno dati svoj štih alatu, kako je to i Gal napravio ili nešto slično. No ako smo svi za ovu skuplju varijantu, onda sam i ja, jer alat će izgledati svjetski kad dobije srno-sivi završni sloj.

potpisujem
ZDRAVI BILI !!!

Offline Andrija Zokić

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #131 : 22-04-2008, 09:58:56 »
Alat izgleda iznad mojih očekivnja. Fenomenalno.
Ako sam te dobro shvatio u tih 20kn razlike ide fosfatiziranje i obrada drške? Koliko sam vidio po netu fosfatiziranje služi i kao zaštita metalu od oksidacije i nije samo obična šminka. Za obradu drške mi nije toliko bitno mada izgleda bolje i vjerojatno je nešto ugodnije raditi sa takvom drškom.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #132 : 22-04-2008, 10:14:59 »
Alat izgleda iznad mojih očekivnja. Fenomenalno.
Ako sam te dobro shvatio u tih 20kn razlike ide fosfatiziranje i obrada drške? Koliko sam vidio po netu fosfatiziranje služi i kao zaštita metalu od oksidacije i nije samo obična šminka. Za obradu drške mi nije toliko bitno mada izgleda bolje i vjerojatno je nešto ugodnije raditi sa takvom drškom.

Trudili smo se da izgleda fenomenalno, neki umno, a neki i šljakerski.  :chinaman:

Osječaj držanja alata je isto fenomenalan kao i izgled, i u cijeni od 20-tak kn više ide i obrada i fosfatizacija, no meni osobno, skup dodatak. No kak sam rekel, ak svi idemo na ovo idem i ja. Da to je i antikorozivno, no ne 100%, kao i oružje, kao i crni bonsai alati koje smo navikli koristiti, treba tu i tam proći sa nauljenom krpicom.

Offline Marija

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #133 : 22-04-2008, 10:29:23 »
mi bi ove naše u obrađenoj verziji  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #134 : 22-04-2008, 10:33:54 »
mi bi ove naše u obrađenoj verziji  :mdr:

OK

Evo onda liste za obrađeno:

Marija & Andrija
Duda & Seba
Mario

3/9

Molbe se zaprimaju zaključno sa sutra do 16h!!!