Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Acer palmatum (japanski javor)  (Posjeta: 86948 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline istefano

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #75 : 12-04-2007, 12:03:57 »
mali prolistal , e sad zanima me nesto dali ga ja mogu vec sad cvikat ili trebam pricekati da grane malo odrvenaste i dali ce mu tu biti kraj rasta ili ce on i na tim granama poceti bacati jos ove godine nove izboje

moja preporuka ti je... nabavi jos koje drvce, barem 5 ili jos bolje 10 komada. zašto? ovako si usmjeren na jedno jedino drvce i silom bi htio nekaj s njim. onda rezuckas, gnojis, zalijevaš, presađujes nekoliko puta i NE DAS MU MIRA. svako jutro, svako popodne dođes do njega i vrebas sa skaricama. jel da??!! :mdr: mislim, razumijem te nije lako. zato si nabavi jos koje, pa makar te .... :slap: :P90:
imam ih 6 ukupno svih vrsta  :jap: ,ali i to mi je malo morat cu povecat na 10 kak kazes :mdr:

Offline helleborus

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #76 : 12-04-2007, 13:44:29 »
super.  :great: a mozda ti zgrada ima gore i terasu?!

Offline istefano

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #77 : 12-04-2007, 15:20:32 »
nema , planiram kupiti PVC regal s 3 police , vidio u bauhausu za nekih 150 kn nisam siguran , pa ce biti vise mjesta

Offline Mladen

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #78 : 12-04-2007, 16:16:02 »
Ono je Atropurpureum a ne disectum, disectum ima tanje i nazubljeno lišće kao čipka. Oba  kultivara su fakat zeznuta za uzgojiti kao bonsai , ali i to je donekle izazov.Goran je imao jedan lijepi primjerak disectuma , ne znam za njegovu sudbinu...
I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD HAVE ME AS MEMBER

Offline marinko beg

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #79 : 12-04-2007, 16:52:57 »
Ono je Atropurpureum a ne disectum, disectum ima tanje i nazubljeno lišće kao čipka.
Jos jednom ponavljam:Acer palmatum "dissectum atropurpureum"!!!Ovaj varijetet postoji,to je ta "cipka".
M

Offline marinko beg

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #80 : 12-04-2007, 16:55:31 »
Da li je Stefanov palmatum taj ili obican atropurpureum,jos je tesko rec na fotki.

M

Offline Mladen

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #81 : 12-04-2007, 17:08:43 »
Ono je Atropurpureum a ne disectum, disectum ima tanje i nazubljeno lišće kao čipka.
Jos jednom ponavljam:Acer palmatum "dissectum atropurpureum"!!!Ovaj varijetet postoji,to je ta "cipka".
M
Naravno da postoji taj varijetet(imam ga) , kažem da je ono atropurpureum jer imam isti takav
I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD HAVE ME AS MEMBER

Offline istefano

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #82 : 12-04-2007, 21:53:35 »
da rijesimo nedoumice svrljo sam po netu i prva slika veli...dissectum atropurpureum, dok druga atropurpureum
a moj je ovaj drugi kojem jesu podugacki listovi , ali ipak nisu tako tanki i jako nazubljeni

Offline Mladen

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #83 : 12-04-2007, 22:13:48 »
Upravo tako . :yes:
I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD HAVE ME AS MEMBER

Offline marinko beg

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #84 : 12-04-2007, 22:16:36 »
Da li je Stefanov palmatum taj ili obican atropurpureum,jos je tesko rec na fotki.

M
Dakle obican je...sve u svemu od toga se tesko pravi bonsai.

M

Offline istefano

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #85 : 12-04-2007, 22:20:11 »
a ebiga dat cu si truda , na greskama se uci ...  :tup:
nikad nikad ne kupujte drca bez ijednog lista na grani

Offline marinko beg

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #86 : 12-04-2007, 22:34:55 »
a ebiga dat cu si truda , na greskama se uci ...  :tup:
nikad nikad ne kupujte drca bez ijednog lista na grani
Ne znaci...nakon godina iskustva mozes determinirat sortu i po zimi,pogotovu obicni palmatum,pa onda "deshojo","seigen"...se po kori a pogotovu po granama uveliko razlikuju od onih na fotkama gore.

M

Offline Pinus

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #87 : 13-04-2007, 09:40:28 »
Tutlek sam što se tiče javora, ali viđala sam predivne bonsae ove vrste na fotkama.

Offline hknezovi

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #88 : 13-04-2007, 16:11:43 »
A kaj je sa onim u dvorištu?
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline istefano

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #89 : 17-04-2007, 21:18:54 »
Samo ga pusti da raste. Nemoj ništa cvikat dva mjeseca, a možeš ga počet hranit kroz dva tjedna.
eto ja ga ocvikao prije 4 dana i poneki listovi su mu se posavili , jeli to razlog ili je ipak neki drugi i hoce li mu biti bolje