Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Fukien tea opada lisce  (Posjeta: 28460 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline istefano

Odg: Fukien tea opada lisce
« Odgovori #15 : 30-01-2008, 16:06:29 »
 :nails: kakav sround sistem
mobitel  :umm:
a komp tek  :tup:
jesi li slobodna ili  :tlab:

Offline zubic_vila

Odg: Fukien tea opada lisce
« Odgovori #16 : 30-01-2008, 21:16:14 »
 :hihihi: no
Cistokrvni pocetnik

Offline zubic_vila

Odg: Fukien tea opada lisce
« Odgovori #17 : 31-01-2008, 00:28:19 »
Da stavim sliku "staklenika" ako ce nekom pomoci kao ideja...
Cistokrvni pocetnik

Offline Marija

Odg: Fukien tea opada lisce
« Odgovori #18 : 31-01-2008, 08:12:01 »
Da stavim sliku "staklenika" ako ce nekom pomoci kao ideja...

To je nepotrebno. Samo ga treba maknuti iz klimatizirane prostorije.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline zubic_vila

Odg: Fukien tea opada lisce
« Odgovori #19 : 31-01-2008, 10:49:38 »
 :dunno:
Da ko ima takvu prostoriju, ali meni je u citavom stanu centralno, tako da ga je moj stan skoro ubio za samo 6 dana.A alternativa je bila hladan balkon sa -10. Sad je vec van istog oporavljen i to 5 dana i nikakvih losih promjena nije bilo.
Stavila sam sliku jer vjerovatno ce biti neko sa istim problemom kao ja
 :yes:

Cistokrvni pocetnik

Offline Sloba_NS

Odg: Fukien tea opada lisce
« Odgovori #20 : 02-02-2008, 21:24:13 »
I meni se isto desava...

Ja sam to pokusao da resim na ovaj nacin...

Offline zubic_vila

Odg: Fukien tea opada lisce
« Odgovori #21 : 03-02-2008, 15:40:35 »
Pomaze li?
Cistokrvni pocetnik

Offline Sloba_NS

Odg: Fukien tea opada lisce
« Odgovori #22 : 03-02-2008, 18:51:11 »
Tek dva dana je u pogonu... Iskreno, jako bih voleo da pomogne, jer sam ceo "staklenik" projektovao i pravio samo zbog njega, bonsai drvceta...

Offline zubic_vila

Odg: Fukien tea opada lisce
« Odgovori #23 : 04-02-2008, 11:51:10 »
Sretno, ali bez brige treba bar nekih 7 dana da primjetis prve promjene. Ja sam svoj nestrpljivo slikala macro objektivom da sto prije saznam. :wall:

 :chinaman:
Cistokrvni pocetnik

Offline Sloba_NS

Odg: Fukien tea opada lisce
« Odgovori #24 : 04-02-2008, 16:03:45 »
Kazi mi, da li si za to vreme preduzimala jos nesto (orosavanje, prskanje, zalivanje...), ili si samo strpljivo cekala i nadgledala?!

Offline zubic_vila

Odg: Fukien tea opada lisce
« Odgovori #25 : 07-02-2008, 21:21:09 »
Ja svoju Carmonu svako jutro orosavam i to destiliranom vodom i poceli su mi cvjetici da rastu :whoot: a jednom u 7 dana ga potopim na 5 min isto tako u destiliranu vodu jer mi je voda puna kamenca. Staklenik drzim samo preko noci vec par dana i nista lose se nije desilo sasvim lijepo napreduje.

Ali sretno u svakom slucaju  :chinaman:
Cistokrvni pocetnik

Offline Davor

Odg: Fukien tea opada lisce
« Odgovori #26 : 13-02-2008, 08:54:49 »
Fukien tea

Ja ga imam već 6 godina i problemi su uvijek isti. Kod aklimatizacije pogotovo ako je unešen u centralno može izgubiti potpuno lišće. Brzo se oporavlja!!!! Voli dosta vlage u zraku- znaći prskanje... pogotovo kod grijanja... i potapanje u posudicu naravno...
Isprobano...!!!!
Po ljeti je dosta potapanje ako nema grijanja bitno je da je zemlja uvjek vlažna..
To je već u ovom forumu uglavno rečeno....
Svojeglava biljčica koja s vremena na vrijeme bez da išta promjenite voli požutit listiće i bacit ih no brzo ih nadomjesti....
Ja nisam radio nikakav priručni staklenik i napreduje pa mislim da nije problematična za uzgoj... Već 6 godinu živi....
Čak je nisam niti presađivao..

Offline hknezovi

Odg: Fukien tea opada lisce
« Odgovori #27 : 26-02-2008, 17:49:14 »
Kako sam godinama radio sa Fukienskim čajem uočio sam da tokom zimskih dana voli vlagu u prostoru gdje obitava te vrlo dobro reagira ukoliko se postavi zdjelica sa vodom na radijator.  :love: Zbog nedostatka svijetlosti dolazi do gubitka na lisnoj masi, ali ne toliko kao inače. Nesmije se zaboraviti na dohranjivanje svakih šest tjedana sa kolačićima. A i nepodnosi najbolje umjetno gnojivo bilo ono tekuće ili u krutom stanju.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Leon56

Odg: Fukien tea opada lisce
« Odgovori #28 : 18-03-2008, 12:14:48 »
Ovaj bonsaj nije za početnike. Obratiti je potrebno veliku pažnju, da ne stvaramo previše grešaka.

Potrebne su standardni klimatski uvjeti i ako jih nema, počnejo poteškoče.

Nikad nesmije biti izpod +15 oC i potrebna je velika vlaga u zraku. U stvari bonsaj je jako osjetljiv na svake neugodne promjene.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Fukien tea opada lisce
« Odgovori #29 : 23-03-2008, 19:45:21 »
Kako sama kažeš Carmonu si dobila za Novu godinu.Stradala je na putu od trgovine do tebe.I to od šoka , a što od niske temperature.Odbacuje lišće ako je samo malo izložena temperaturama ispod 5 stupnjeva.Prodaju je često u trgovinama zajedno sa kineskimbrijestom i kalinama,a neznaju ljudima objasniti niti riječ-žalosno. :question:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!