Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?  (Posjeta: 31615 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hknezovi

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #15 : 17-01-2008, 14:53:57 »
Koliko vidim sve se ovo vrača na početak jer nitko nije ni pročitao statut ali već pršti hrpa nebuloza o funkcijama i osobnim interesima. Gdje je tu ijedna konstruktivna kritika osim od Andrijačija koji je nekoga i predložio za određene funkcije. Ova sveukupna priča postaje mlačenjem prazne slame ukoliko se nešto ne promjeni i upravo tu je cjelokupni problem.

Meni je to struka, pa ću fino detaljnije pogledat Statut i razjasnit što konkretno znače određene stvari u praksi .... glčedala sam onako letimično i čini mi se da bi se njime lako dao ustoličiti "mali bonsai Tuđman" - neke stvari treba bolje riješiti - da se ne dogodi na klub koji ima više članova ima veću moć i poraditi na raspodjeli "moći" jednako na sve klubove, čega sada NEMA.

A uostalom zašto bih to radila i gubila svoje vrijeme ako nema interesa ....  :sarcastic:

Svi se izgleda odriču toga da je ovo njihova inicijativa....  :gigle:  meni do sada više izgleda kao da Hrvoje govori u svoje ime a ne u ime kluba ... ako griješim razuvjerite me ...

Pročitajte statut
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline gal

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #16 : 17-01-2008, 14:59:22 »
Koliko vidim sve se ovo vrača na početak jer nitko nije ni pročitao statut

...da ne vjerujem sam sebi - ja sam ga pročitao i ovo mi se posebno sviđa:
XVIII. TISAK I MEDIJI
Članak 23.
1. Komunikacija sa tiskom i medijima može biti odobrena jedino od Upravnog Odbora, ili u hitnim slučajevima od Predsjednika.
...jel to prepisano negdje iz ministarstva unutarnjih poslova...  :wow:

Offline hknezovi

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #17 : 17-01-2008, 15:01:08 »
Ne  iz nego iz statuta europskog bonsai saveza
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Andrija Zokić

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #18 : 17-01-2008, 15:19:55 »
Pročitajte statut

Ne moramo se sada svi lomiti sa pravnim izrazima. Bilo bi dobro normalnim jezikom napisati što konkretno dobijamo od saveza.
Koliko vidim i na riječkom forumu se ljudi pitaju istu stvar!?
http://www.bonsaiklubrijeka.hr/forum/index.php/topic,217.msg3333.html#msg3333
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #19 : 17-01-2008, 15:25:41 »
Gdje je tu ijedna konstruktivna kritika osim od Andrijačija koji je nekoga i predložio za određene funkcije.

Krivo si me shvatio. Ja samo govorim o tome kako je malo pravih ljudi za vođenje jednog takvoga saveza i to vidim kao jedan od velikih problema.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #20 : 17-01-2008, 15:31:51 »
PRIMJER VRLO DEMOKRATSKE ODREDBE:  :histerical:

ČL. 15.
Odluke se donose na osnovu većine glasova. Svaki član ima po jedan glas. Predsjednik ne glasa osim ukoliko nije potreban njegov glas za određivanje većine.


Inače, Statut treba usklađen sa hrvatskom pravnom regulativom, posebno Zakonom o udrugama, a ne treba prepisivati Statut EBA-e, koji nije izrađen u skladu s našim zakonom.



Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #21 : 17-01-2008, 16:05:21 »
Način glasanja upravnog odbora koji se sastoji od Predsjednika, Dopredsjenika i Tajnika: glasaju svi osim predsjednika a on glasa ako potreban njegov glas za određivanje većine. Znači ako je jedan član za a drugi protiv PREDSJEDNIK ODLUČUJE

 :histerical: :histerical: :histerical:

Ovo je čista diktatura.... a bitno je i da predsjednik određuje minutažu sastanka ...  :gigle: koje gluposti .... a i dobro je razrađen sistem izbacivanja nekog iz članstva .... umjesto da se razradi sistem pravičnog sudjelovanja svakog kluba u radu .... a smiješni su mi i ovi članovi statisti koji nemaju pravo glasa....  :rofl:


Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #22 : 17-01-2008, 17:13:41 »
Možda bi bilo najbolje da ovu temu nastavimo oči u oči na večeri 8.III.2008. koja će biti organizirana nakon Pallovog tree critiqua u Kaštelima.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline veljko

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #23 : 17-01-2008, 17:49:35 »
... jutros si mi rekao na telefon da je ovo Veljkova inicijativa ....  jel članovi ZG kluba uopće znaju za "inicijativu" i što misle o tome?



Rekao sam da više neću pisat na ovom forumu, ali pošto je moje ime spomenuto, da ja kažem svoje mišljenje;

Kao što sam več napisao, ja jesam za savez, ali osobno. Kao predsjednik bonsai kluba Rijeka, moram reči da ljudi u našem klubu ne žele direktno učestvovati u radu kluba, prihvačajući neku od funkcija, pa trenutno ne vidim ljude iz našeg kluba koji bi se prihvatili funkcija u Savezu. Možda se varam, ali čini mi se da stvari tako stoje.
Šta ja očekujem od saveza; Očekujem financijsku potporu koju će naš klub dobiti od Saveza prilikom dovođenja recimo Boninija, a ne da mi kao klub plačamo Savezu članarinu, a ni za sebe nemamo dovoljno novaca. Od kud bi Savez dobio novac.... pa od sponzora, što automatski znači da osoba koja će biti predsjednik istog ima osnovni zadatak pribaviti sponzore. (pitam se dali se neko želi upustiti u to- ja ne, ...imam dovoljno glavobolje sa matičnim klubom)
Drugo; očekujem da kad idemo npr. na gostovanje u Sloveniju, da se osigura fitopatološki nalaz za sve klubove od strane Saveza, a ne da klubovi iste pribavljaju svaki za sebe i na taj način troše nepotrebno novac.
Očekujem i da članovima Saveza makar djelomično financijski pomogne kod nočenja prilikom gostovanja, te da plati putne troškove istima. BK Rijeka je svim svojim članovima platio putne troškove, spavanje i hranu dok smo bili u Kaštelima-, a isto tako i put u Ljubljanu na Mednarodnu rastavu. Uz to, imali smo te iste godine i prvu međunarodnu izložbu u Opatiji koja nas je u grubo koštala oko 10 000 kn. Dali je bilo koji član kluba iz Dalmacije ili iz Zagreba dobio isto od svojih klubova- koliko ja znam nije, nego su ljudi išli na ta događanja o svom trošku. Ne spočitavam nikome, ali ako se ne mogu prikupit sredstva za matični klub, a kako će se prikupit sredstva za Savez?
Treće je Statut... čemu članovi odbora ako o ničem ne odlučuju, pa oni bi zajedno sa predsjednicima klubova, te upravnim tijelom Saveza - čitaj; predsjednik, dopredsjednik i tajnik Saveza - trebali odlučivati o svemu, a predsjednik bi te odluke morao kasnije provoditi u djelo, normalno uz pomoć svih ostalih... tako da...
Ako i kada se to sve posloži, ja sam sigurno za!

Offline Andrija Zokić

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #24 : 17-01-2008, 19:13:15 »
Ovo što Veljko govori su sve realni problemi, koje je po mom mišljenju jako teško i gotovo nemoguće riješiti. Ja zaista ne vidim dobar razlog za trenutno osnivanje saveza. Još mi nije jasno zašto bi uopće osnivali savez, posebno sa ovim uvjetima iz statuta gdje je predsjednik alfa i omega.
Eh da, sad vidim da baš Bonsai klub Rijeka i nije glavni inicijator saveza kako je meni i Mariji bilo predstavljeno u početku.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline istefano

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #25 : 17-01-2008, 19:22:51 »
Način glasanja upravnog odbora koji se sastoji od Predsjednika, Dopredsjenika i Tajnika: glasaju svi osim predsjednika a on glasa ako potreban njegov glas za određivanje većine. Znači ako je jedan član za a drugi protiv PREDSJEDNIK ODLUČUJE

 :histerical: :histerical: :histerical:

Ovo je čista diktatura.... a bitno je i da predsjednik određuje minutažu sastanka ...  :gigle: koje gluposti .... a i dobro je razrađen sistem izbacivanja nekog iz članstva .... umjesto da se razradi sistem pravičnog sudjelovanja svakog kluba u radu .... a smiješni su mi i ovi članovi statisti koji nemaju pravo glasa....  :rofl:



a niti meni marija nije ovakav nacin komuniciranja ... ne znam imali smisla uopce raspravljati o ovome na ovakav nacin

Offline Marija

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #26 : 17-01-2008, 19:36:03 »
Veljko nas nazvao popodne pa smo malo pretresli tematiku .... i na toj liniji nema šumova  :mdr:  .... manje više imamo slična razmišljana.... a očito je da se ne radi o njegovoj inicijativi a posebno ne s ovakvim diktatorskim statutom.... šumovi dolaze s neke druge strane...

Najveća stavka su NOVCI koji nam trebaju za funkcioniranje klubova i ako se to neće osigurati preko Saveza (u kojem će sudjelovati svi klubovi sa po više predstavnika - na maximalno demokratski način), koga vraga će nam onda taj Savez? Funkcija predsjednika saveza, prema nekom demokratskom statutu, bi bila da osigura provođenje onoga što je izglasalo Predstavničko tijelo/ vijeće klubova, a ne da ima vlast u svojim rukama.

Slažem se s Veljkom i u tome da je pitanje koliko se želi upuštati u sve to skupa jer ima dovoljno glavobolje sa svojim klubom ... tako se i ja osjećam ... radimo ovdje lokalno jer nam je tako lakše doći do novaca, žicamo lovu, organiziramo to što organiziramo ... i svih Vas pozivamo da dođete da se družimo i da učimo .... da se međusobno posjećujemo ....

... sve ostalo je za sada šuplja priča

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #27 : 17-01-2008, 19:43:39 »
a niti meni marija nije ovakav nacin komuniciranja ... ne znam imali smisla uopce raspravljati o ovome na ovakav nacin

Sorry Istefano ... ali možda kao pravnica sve to gledam iz jednog drugog kuta, pa su mi neke stvari s tog aspekta apsurdnije nego nekom "nepravniku" ... kao npr. ova minutaža sastanka koju određuje predsjednik .... mislim da toga nema ni u Statutu UN-a.

Zanimljivo je to da kao predsjednica, 1 od 3 kluba koja su trebala biti u savezu, a uz to i pravnica , nisam obavještena o izradi statuta niti je traženo da sudjelujem u tome ... a mislim da sam kompetentna.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline istefano

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #28 : 17-01-2008, 21:45:13 »
u potpunosti se slazem s tobom i ovakav nacin je savim normalan i trebalo bi ga nastaviti takvim tonom
nitko sretniji od nas ako bi to funkcioniralo kako ste to zamislili, ali nije nit sve tako jednostavno ...
sigurno je i hrvoje kriv sto vas u DBK nije pravovremeno obavijestio trebate to s njim raspraviti tel.
nek vam se javi i sve objasni, ali opet mislim da vam nema kaj reci pametnijeg od ovog statuta koji ej jednostvano samo preveo.
vec sam mu javio na RBK forumu da objavi kakve mi koristi imamo od toga, ocito niti o nema pojma
pricekat cemo radije nego nastaviti s ruznim tonovima
znam ja da bi on sad htjeo i brda i doline ali preko noci nista se nemoze, put do realizacije je dug i tezak i malo mi je sad cudno da se nesto takvo sto iznosi u javnost bez ikakvog konstruktivnog argumenta zasto bi bilo dobro za saveze da se udruze...
hrvaoje na tebi je red ...

mir mir mir niko nije kriv ava ava ava niko nije krava

Offline DonQuijote

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #29 : 17-01-2008, 22:36:44 »
ava ava ava niko nije krava
Moj punac se ne bi složio s tobom  :whistle: