Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?  (Posjeta: 31598 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Sada ću vam odati povjerljivu informaciju i onda se ne smijem više javljati Hrvoju na telefon jer će me psovati što upropaštavam iznenađenje.
U toku je proces osnivanja Bonsai saveza Hrvatske, to je odlično jer će se moći pristupiti kao nacionalna organizacija udruzi ostalih bonsai saveza Evrope i svijeta.
Koliko znam naš će savez za početak imati tri člana- Bonsai klub Rijeka, Dalmatinski bonsai klub i Bonsai klub Zagreb.
Prijedlog statuta je, koliko čujem već napravljen pa molim Hrvoja da ga stavi ovdje na uvid širokoj javnosti kako bi ga klubovi mogli prokomentirati u uskladiti statute.
Isto tako bi bilo dobro da se razjasne sve prednosti i mane tog čina. Što dobivamo a što gubimo udruživanjem u bonsai savez Evrope, kolika je članarina za to, koje su benificije i slično.
Unaprijed hvala
Zahvalni član koji je hakirao i preoteo nick DonQuijoteu...koji uopće nije kriv za odavanje povjerljivih informacija   :mdr:

Offline Marija

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #1 : 17-01-2008, 11:03:01 »
Koliko znam naš će savez za početak imati tri člana- Bonsai klub Rijeka, Dalmatinski bonsai klub i Bonsai klub Zagreb.
Prijedlog statuta je, koliko čujem već napravljen pa molim Hrvoja da ga stavi ovdje na uvid širokoj javnosti kako bi ga klubovi mogli prokomentirati u uskladiti statute.

To je bila jako povjerljiva informacija, to si slučajno pogodio!  :mdr:

Jedan od ta 3 kluba nema pojma o tome  :gigle: .... nije obavješten, niti jer sudjelovao u izradi statuta. Inače Statut se radi na temelju onoga što buduće potpisnice toga statuta žele postići, a ako SVE te osobe nisu raspravljale o tome, postavlja se pitanje o čijoj se volji tu radi?

Postoji stara inicijativa za Savez od prije nekoliko godina ... ali nisšta od toga, pa je bila inicijativa od prije godinu dana kada je DBK dao punomoć Hrvoju da nas zastupa pred EBA-om. Nakon nekog vremena smo tu punomoć povukli jer nas opunomoćenik nije obavještavao o tome što radi.

Oko Božića je Hrvoje obavijestio Andriju o nekakvoj inicijativi - na što mu je rečeno da se to treba javno raspraviti i da sve ideje stavi na forum kako bi svi mogli vidjeti tko to inicira i koga sve to zanima.... to nije učinjeno, već danas iz telefonskog razgovora s Hrvojem doznajem da oni i Rječani imaju statut i da su raspravljali o tome, a da nama nisu omogućili ni da sudjelujemo u njegovom stvaranju, niti nam je dostavljem. Opravdanje - imao sam posla.
Također sam saznala da mi ionako nismo bitni jer se Hrvoje potrudio saznati da za osnivanje saveza su dovoljna 2 kluba člana i jedna fizička osoba. Znači DBK nije ni potreban.

Eto baš lijepo .... toliko neozbiljno i diletantski da se mogu samo smijati.  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #2 : 17-01-2008, 11:10:32 »
Vjerujem da je riječ o nesporazumu ili nekoj nepreciznosti a ne nečemu zlonamjernom.
Bilo bi blesavo da se nas nekolicina sirotana u Hrvatskoj koji se time bavimo, još djelimo.
Siguran sam da će se sve posložiti na opće zadovoljstvo.

Offline Marija

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #3 : 17-01-2008, 11:15:52 »
Vjerujem da je riječ o nesporazumu ili nekoj nepreciznosti a ne nečemu zlonamjernom.
Bilo bi blesavo da se nas nekolicina sirotana u Hrvatskoj koji se time bavimo, još djelimo.
Siguran sam da će se sve posložiti na opće zadovoljstvo.

 .... nema tu nesporazuma .... gole činjenice  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline hknezovi

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #4 : 17-01-2008, 11:26:56 »
 

To je bila jako povjerljiva informacija, to si slučajno pogodio!  :mdr:

Jedan od ta 3 kluba nema pojma o tome  :gigle: .... nije obavješten, niti jer sudjelovao u izradi statuta. Inače Statut se radi na temelju onoga što buduće potpisnice toga statuta žele postići, a ako SVE te osobe nisu raspravljale o tome, postavlja se pitanje o čijoj se volji tu radi?

Postoji stara inicijativa za Savez od prije nekoliko godina ... ali nisšta od toga, pa je bila inicijativa od prije godinu dana kada je DBK dao punomoć Hrvoju da nas zastupa pred EBA-om. Nakon nekog vremena smo tu punomoć povukli jer nas opunomoćenik nije obavještavao o tome što radi.

Oko Božića je Hrvoje obavijestio Andriju o nekakvoj inicijativi - na što mu je rečeno da se to treba javno raspraviti i da sve ideje stavi na forum kako bi svi mogli vidjeti tko to inicira i koga sve to zanima.... to nije učinjeno, već danas iz telefonskog razgovora s Hrvojem doznajem da oni i Rječani imaju statut i da su raspravljali o tome, a da nama nisu omogućili ni da sudjelujemo u njegovom stvaranju, niti nam je dostavljem. Opravdanje - imao sam posla.
Također sam saznala da mi ionako nismo bitni jer se Hrvoje potrudio saznati da za osnivanje saveza su dovoljna 2 kluba člana i jedna fizička osoba. Znači DBK nije ni potreban.

Eto baš lijepo .... toliko neozbiljno i diletantski da se mogu samo smijati.  :mdr:

Kako do sada nije bilo ništa poduzimano u konkretnom stvaranju saveza i sve je večinom ostajalo na priči dolazimo do ovakvih poluinformacija te je vrijeme da se se nešto konkretizira.  :whoot:
Kako DBK nikada nije se pozitivno izjasnio o stvaranju Saveza već konstantno su bili neutralni u svojim odgovorima BKZ i BKR su zajedničkim snagama pokrenuli inicijativu ka prvom koraku kako bi se to i ostvarilo. Da nebi bilo zabune nitko nije izostavljen već se sad pokreće mašinerija u svim našim mozgovima i započinje prvo čitanje statuta.  :yupi:
Razmjena mišnjenja je uvijek dozvoljena ukoliko vodi do nekog zajedničkog cilja. U privitku se nalazi i sam statut Bonsai Saveza Hrvatske pa kome se da čitati sretno.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Marija

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #5 : 17-01-2008, 13:07:38 »
... jutros si mi rekao na telefon da je ovo Veljkova inicijativa ....  jel članovi ZG kluba uopće znaju za "inicijativu" i što misle o tome?

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #6 : 17-01-2008, 13:20:19 »
Što dobijamo sa savezom? Osim titula. :mdr:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #7 : 17-01-2008, 13:35:08 »
Očeš imati auto, moraš položiti vozačku, moraš ga registrirati, da bi ga kupio moraš ga zaraditi, a ne možeš raditi ako nemaš radnu knjižicu, nemreš dobiti knjižicu ak ne završiš školu i dobiješ diplomu, u školu se nemreš upisati ak nemaš domovnicu … roditi se nemreš ak mati nema papir. Se su papiri, svud su papiri, žepu moraš imati papir da znaš kosi uopće.. Ljudi koji su obzirni prema sustavu papira, osjećaju se neugodno, ak im nije svaki pokret u životu popračen papirom, certifikatom, dozvolom, odobrenjem, uvjerenjem… i šta sad. Ajmo (u našem bonsai hobiju..) to staviti na papir, odrediti štatute, regule, i pravila igre. I sad ja Dragec ak očeš postati bonsai "majstor" pribavi (čitaj:plati) papir, ponovo odi u školu za đaka prvaka, položi.. neznam kaj (recimo: tečaj za početnike, pa onda se po redu..), prvo postani.. neznam što (šegrt, pa kalfa, pa instruktor….), tak priznatog i osvještenog možda ti i dozvole da pokažeš to kaj delaš na kakvoj "priznatoj" izložbi…itd. Ak se prikloniš, delaš kak te nauče, poštivaš pravila, se uredno caltaš… jednoga dana buš dobil i kakvu "priznatu" nagradu. Onda Dragec moreš u profesionalce. Potovanja, auti, lova, pičke… Tu taj vaš štatut vodi. I sad buju rekli neki: pa to je nooormalo! Ak očeš biti slikar ideš na akademiju, ak ju završiš onda si slikar! Moreš mačkati kaj te je volja, to je uvjek slika.. U evropi (a valjda i šire) stvari tak već funkcioniraju i nemreš mimo… ja to shvaćam i priznam. Pa ak je tak, a još morem birati, Dragec bu onda naivec (čitaj: slobodan (bar tu) od papira!). Radil budem kaj očem, kad hočem i gdje očem i užival budem… vjerujte mi na riječ.
Eto kaj ja mislim!

Offline DonQuijote

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #8 : 17-01-2008, 13:44:13 »
... Potovanja, auti, lova, pičke…

Sad si mi dal misliti...
Ja sam onda svakako za savez svih saveza :yupi: međugalaksijski ako treba

Offline Andrija Zokić

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #9 : 17-01-2008, 14:07:22 »
Ja nisam protiv saveza, ali mislim da bi bar mi bonsaisti znali da postoji vrijeme za određene stvari. Da mi imamo ne znam koliko bonsaija i da nam je savez nekakva potreba koja bi nam olakšala prezentaciju tih bonsaija u HR. i inozemstvu, rekao bih ok, neka saveza. Ali ovo mi izgleda kao osnivanje samo da bude osnovano. Neka luda potreba da budemo dio nečega "velikog".
Druga stvar je što ne vidim osobu koja bi mogla biti predsjednik saveza. Nekoga tko bi na neki način predstavljao sve Hr. bonsaiste. Najbliže tome su mi Krešimir Tubikanec i Sebastijan Sandev, ali pitanje je koliko njih zanima ta funkcija.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #10 : 17-01-2008, 14:20:27 »
Ja nisam protiv saveza, ali mislim da bi bar mi bonsaisti znali da postoji vrijeme za određene stvari. Da mi imamo ne znam koliko bonsaija i da nam je savez nekakva potreba koja bi nam olakšala prezentaciju tih bonsaija u HR. i inozemstvu, rekao bih ok, neka saveza. Ali ovo mi izgleda kao osnivanje samo da bude osnovano. Neka luda potreba da budemo dio nečega "velikog".
Druga stvar je što ne vidim osobu koja bi mogla biti predsjednik saveza. Nekoga tko bi na neki način predstavljao sve Hr. bonsaiste. Najbliže tome su mi Krešimir Tubikanec i Sebastijan Sandev, ali pitanje je koliko njih zanima ta funkcija.

Još nije ni razjašnjeno da li je ovo inicijativa pojedinca (kako je bilo u 2 slučaja prije) ili se pojavila kritična masa ljudi koji to žele i imaju plan za provesti nešto konkretno.

Ako se radi o kritičnoj masi i ozbiljnom i konkretnom planu ja sam ZA, a ako se radi o formalnom imanju Saveza .... ne znam zašto se zezat s papirologijom, da bi 2 ljudi imalo funkciju?

Sve se bojim da je ovo šuplja priča ....


Eh da, evo još jedan detaljčić .... čisto da se stekne šira slika .... da li znate da je prije godinu dana Hrvoje u ime svih bonsaista i klubova Hrvatske bez da se prethodno s ikim konzultirao ponudio EBA-i organizaciju europske konvencije u Hrvatskoj. To je jakoooo neozbiljno, evo već 2. godinu radimo organizaciju Pallovog dolaska i "Dana bonsaija..." što je neusporedivo manji posao .... i na momente mi je muka - tu ima jako puno posla i treba puno novaca. Izgleda da se neke stvari olako shvaćaju .... a u Hrvatskoj se ne može održati normalan sastanak kluba....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #11 : 17-01-2008, 14:35:32 »
Eh da, evo još jedan detaljčić .... čisto da se stekne šira slika .... da li znate da je prije godinu dana Hrvoje u ime svih bonsaista i klubova Hrvatske bez da se prethodno s ikim konzultirao ponudio EBA-i organizaciju europske konvencije u Hrvatskoj. To je jakoooo neozbiljno, evo već 2. godinu radimo organizaciju Pallovog dolaska i "Dana bonsaija..." što je neusporedivo manji posao .... i na momente mi je muka - tu ima jako puno posla i treba puno novaca. Izgleda da se neke stvari olako shvaćaju .... a u Hrvatskoj se ne može održati normalan sastanak kluba....

Da, a mislim da je Nizozemski savez odbio organizaciju europske konvencije zbog toga jer nemaju dovoljno sredstava za to, a mi hrvati bi to kao mogli, a ne možemo ni sastanak kluba organizirati. 
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline hknezovi

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #12 : 17-01-2008, 14:39:54 »
Koliko vidim sve se ovo vrača na početak jer nitko nije ni pročitao statut ali već pršti hrpa nebuloza o funkcijama i osobnim interesima. Gdje je tu ijedna konstruktivna kritika osim od Andrijačija koji je nekoga i predložio za određene funkcije. Ova sveukupna priča postaje mlačenjem prazne slame ukoliko se nešto ne promjeni i upravo tu je cjelokupni problem.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Marija

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #13 : 17-01-2008, 14:44:26 »
Koliko vidim sve se ovo vrača na početak jer nitko nije ni pročitao statut ali već pršti hrpa nebuloza o funkcijama i osobnim interesima. Gdje je tu ijedna konstruktivna kritika osim od Andrijačija koji je nekoga i predložio za određene funkcije. Ova sveukupna priča postaje mlačenjem prazne slame ukoliko se nešto ne promjeni i upravo tu je cjelokupni problem.

Meni je to struka, pa ću fino detaljnije pogledat Statut i razjasnit što konkretno znače određene stvari u praksi .... gledala sam onako letimično i čini mi se da bi se njime lako dao ustoličiti "mali bonsai Tuđman" - neke stvari treba bolje riješiti - da se ne dogodi na klub koji ima više članova ima veću moć i poraditi na raspodjeli "moći" jednako na sve klubove, čega sada NEMA.

A uostalom zašto bih to radila i gubila svoje vrijeme ako nema interesa ....  :sarcastic:

Svi se izgleda odriču toga da je ovo njihova inicijativa....  :gigle:  meni do sada više izgleda kao da Hrvoje govori u svoje ime a ne u ime kluba ... ako griješim razuvjerite me ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #14 : 17-01-2008, 14:47:26 »
Ova sveukupna priča postaje mlačenjem prazne slame ukoliko se nešto ne promjeni i upravo tu je cjelokupni problem.

I to je sve što imaš napisati na ovu temu? Što mi bonsaisti konkretno imamo od saveza?

P.S. Ono gore što sam napisao o tome da nismo sposobni sastanak organizirati, nije zato da uvrijedim Čajka ili Hrvoja, nego samo oslikavam stanje klubova i scene u cijeloj Hr.
andbonsai.com ~ andbonsai studio