Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?  (Posjeta: 31616 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #30 : 18-01-2008, 07:53:49 »
Ja o svemu mislim slijedeće
Bilo bi super imati Savez, bilo bi super sudjelovati na internacionalnim događanjima, bilo bi super biti dio toga svijeta, doprinositi istom i koristiti blagodati koje donosi...ALI:
mislim da griješimo sa smjerom.
Jednom prije par godina, možda 2003 ili 2004 sjedio sam s Njegovom Ekscelencijom japanskim ambasadorom u hrvatskoj u njegovom domu na feeeenomenalnoj večeri. Tada smo mi, u ime hrvatskojapanskogkulturnogospodarskogdruštva iznijeli njemu prijedlog kako bi Ambasada i država Japan financirali jedan projekt izgradnje Japanskog kulturnog centra u Zagrebu, čak je postojalo i zemljište koje je Zagreb davao za to. I, nakon što smo mu iznijeli cijelu priču, on ustade i održi nam jedan par minutni govor, otprilike slijedećeg sadržaja...parafraziram jer se ne sjećam riječi do riječi..dakle, kaže on...sve je to lijepo, dobar je entuzijazam, Ali... idete obrnutim putem. PRVO, treba ojačati hrvatsko japanske veze, gospodarski, kulturno, na sve načine, morate imati JAPANSKU ZAJEDNICU KOJA ŽIVI U HRVATSKOJ, koja je s Hrvatskom povezana poslovnim odnosima, ili bilo kakvim drugim, zajednicu Japanaca koja živi i gravitira Hrvatskoj, da bi ONDA JAPAN GRADIO U zAGREBU <kulturni centar. Kaže on, neće Japan graditi kulturni centar da bi se u njemu zabavljali Hrvati...Japan može izgraditi kulturni centar za svoje ljude, za svoju zajednicu koja živi u hrvatskoj, kao i što postoji kulturni centar u SAD ili Kanadi gdje živi dosta iseljenih Hrvata, pa je onda to Hrvatski kulturni centar. I to je jedini put. Veli, ne možete vi ovako, suradnja Hrvatske i Japana je minimalna ili mizerna, a Japan bi gradio Kulturni centar u Hrvatskoj!!!??? Žašto ovo pišem?

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #31 : 18-01-2008, 08:09:19 »
Mislim da je inicijativa za Savez dobra. Mislim isto i to da  Savez trenutno kod nas nema šanse, reko bi Pero Kvržica NIJE SAZRELO. Mislim da imamo velikih problema da uopće klubovi funkcioniraju. Možda nas u Hrvatskoj ima svega tridesetak, možda četrdesetak. Od toga aktivnih članova ima nabrojati možda na prste dvije ruke. Kada bi se još trebalo ozbiljno uhvatiti jednog takvog glomaznog posla, a vjerujem da je taj posao silno velik, ne bi se našlo niti minimum ljudi koji bi se time htjeli baviti. Pa vidite, nama je teško dogovorit se i za jedan sastanak kluba jer svi imamo nekog svojeg posla, a kamo li nešto ozbiljnije...!!! Mislim da će doći vrijeme kada će stvari SAZRIJETI, kada će se stvoriti KRITIČNA MASA LJUDI koja će se tada moći upustiti u nešto takvo. Hrvojev entuzijazam mi je super, mislim samo da mene i njega dijeli jedino to, što on nije već toliko ispran i na neki način razočaran u pokušajima organiziranja ljudi u razne takve pizdarije. Nažalost, mislim da će me ubrzo dostići u tom filingu. Veliko je pitanje ono što Marija i društvo kažu...ŠTO MI DOBIJAMO S TIM u odnosu na uloženo? I trebamo li forsirati nešto kada niti klubovi ne funkcioniraju. Mare, koliko imate aktivnih članova? Veljko, a vi? Rekoh AKTIVNIH!

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #32 : 18-01-2008, 08:16:53 »
Na kraju, rezultat mojega iskustva s tim i takvim stvarima je uvijek bio da, što sam se više bavio s time, manje sam se bavio biljkama. I uvijek se to odrazilo na napredak moga posla oko bonsaija. A bonsai bi mi trebao biti jedini i krajnji cilj?! Nije li to nelogično? U Zen budizmu bi rekli kako nije uputno plivati kontra struje, već nizvodno, jer tada imaš i rijeku na tvojoj strani. Nekad možda treba pustiti stvarima da se dogode, nekako same od sebe. Pojedinci mogu samo malo pogurati taj već povoljan sudbinski trenutak odmotavanja klupka. Ili kako bi Pero Kvržica rekao...TREBA SAZRIJETI. U međuvremenu, ajmo se mi bolje baviti biljkama, imati mrak biljke, a Klubovi i Savezi su nešto što će prirodno doći uz dobar bonsai.
Mislim da nam je i Statut ovaga trena nebitna stvar za raspravu. Koliko znam, Dalmatinci funkcioniraju na dva člana, Zagreb ih ima valjda pedeset, ali to ne znači niš. Može ih imati i 5000 kada ja stalno čujem i srećem istih pet ljudi već deset godina. Rijeka, ne znam koliko ima aktivnih članova. Ima možda 5. I ajmo onda organizirati Savez. Žalosno mi je reći i sramim se, ali znam da sam ja prvi koji se neće prihvatiti posla oko toga. I još k tome, biljke su mi sve bolje i bolje, jer vidim da , što više tih nebitnih obveza mičem od sebe, više se posvećujem suštini, biljkama, bonsaiju. Mislim također, da je naša ajmoreć SNAGA u Hrvatskoj  to što imamo velike prirodne neiscrpljene izvore yamadorija, jednu djevičansku divljinu. Za desetak godina, mislim da ćemo po kvaliteti biti sasvim priznati u Europi, da ćemo svi imati što za pokazati, i da će Savez biti, ne utopija, nego već i nužnost kako bi se naš bonsai pokazao i širem krugu ljudi, kako bi sve napredovalo dalje. Eto, ne znam, recite što mislite.

Offline helleborus

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #33 : 18-01-2008, 08:53:39 »
Već sam ranije rekla da imam neka iskustva s radom u udrugama. Za bolje razumijevanje što se i koliko radi u jednom takvom udruženju, i gdje smo mi od toga, želim vam napisati nekoliko sitnica o udrugama.
Konkretno radi se o udruzi gluho-slijepih osoba. U hrvatskoj postoji savez gluhih i savez slijepih. Kako osobe s oba oštećenja ne spadaju niti u jedan udružili su se u posebnu samostalnu udrugu, ni pod čijom kapom. ta udruga djeluje već više od 10 godina. I do sada nije prešla u savez, te ima podružnice po cijeloj Hrvatskoj. To su uduge s manjim borjkem članova.
Godišnje kroz njihovu udrugu prođe više od milijun kuna. Imaju hrpetinu projekata. Zaposleno je više od 10 osoba za stalno, a još deseci koji rade na ugovor i hrpetina volentera. Da ne nabrajam sve projekte koje imaju.
Ono što zapravo želim reći je to da se stvorila kritična masa ljudi koji su osjećali strahovitu potrebu za organiziranjem nečeg takvog. Koji su se samo time bavili po cijele dane. Hej, tamo radi 10-tak osoba svaki dan po 8 sati, cijelo radno vrijeme, a predsjednica udruge živi za to što radi.
I oni nisu savez, nego udruga. To ih nije spriječilo da stvaraju kontakte na razini evrope i svijeta. Dapače, imaju izvrsne rezultate i suradnje na svim nivoima.
Najvažnije od svega je:
 1. postojala je istinska potreba za takvim nečim jer su je izražavale same gluhoslijepe osobe
2. postojala je osoba koja je bila spremna žrtvovati svo svoje vrijeme i baviti se samo time 24 sata na dan

Mislim da mi falimo u obje ove najvažnije stvari. Istinska potreba za savezom ne postoji (ili se varam). Niti udruge nam ne funkcioniraju na nekom nivou (bez uvrede bilo komu- govorim prema svojim iskustvima o funkcioniranjem i radu udruga).
Mislim da apsolutno nemamo osobu koja bi bila spremna na takve žrtve da bi to sve profunkcioniralo i koja bi se tako žrtvovala da 24 sata radi na probitku udruge. To je realno tako. ILi se varam??

Dakle, sam redosljed promicanja nam je smiješan. Kad dovedemo udruge na taj nivo da savršeno funkcioniraju s brojnim projektima i rezultatima ukazat će se potreba za nečim višim (savezom) i tada će to biti normalan slijed stvari.
Ali, budimo realni, projekata nema (bar ne značajno). Udruge, bar ova u Zg, funkcionira na eventualno jednoj izložbi godišnje i tu i tamo kojoj radionici. iz takvog rada udruge 'skakati' na savez mislim da je totalno nerealno, ako ne i smiješno.
Evo moj prijedlog je slijedeći... Neka oni koji žele savez i probitak bonsaija na Hrvatskoj sceni, i hrv bonsaija u svijetu, zasuću rukave i napravne mrak poteze kroz dosadašnje klubove- udruge.
Tada se nećemo morati pitati ćemu će služiti savez i koje će članovi benificije imati, jer će to biti jasno, proizači će samo od sebe iz dotadašnjih rezultata rada udruge. Kako danas takvih rezultata nema, enmamo se za što uhvatiti pa ni to nikome nije jasno. Niti nam itko može dati odgovore na naša pitanja.
To je realnost. Sviđala se ona nama ili ne.

Offline helleborus

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #34 : 18-01-2008, 09:00:46 »
Nekad možda treba pustiti stvarima da se dogode, nekako same od sebe. Pojedinci mogu samo malo pogurati taj već povoljan sudbinski trenutak odmotavanja klupka.

Ovo je mrak rečenica. Forsiranjem nečeg što nije sazrelo je potpuna utopija.

Offline gal

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #35 : 18-01-2008, 09:24:35 »
Na kraju, rezultat mojega iskustva s tim i takvim stvarima je uvijek bio da, što sam se više bavio s time, manje sam se bavio biljkama. I uvijek se to odrazilo na napredak moga posla oko bonsaija. A bonsai bi mi trebao biti jedini i krajnji cilj?! Nije li to nelogično?
...
 U međuvremenu, ajmo se mi bolje baviti biljkama, imati mrak biljke, a Klubovi i Savezi su nešto što će prirodno doći uz dobar bonsai.
...
Za desetak godina, mislim da ćemo po kvaliteti biti sasvim priznati u Europi, da ćemo svi imati što za pokazati, i da će Savez biti, ne utopija, nego već i nužnost kako bi se naš bonsai pokazao i širem krugu ljudi, kako bi sve napredovalo dalje. Eto, ne znam, recite što mislite.

...upravo tako! ... ovome se nema više kaj dodati... pustimo puste papire... proljeće uskoro dolazi, pripremimo se na krampanje!

Offline Goran Cajko

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #36 : 18-01-2008, 09:55:11 »
proljeće uskoro dolazi, pripremimo se na krampanje!

Ma, to te ja pitam !!!  :great:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #37 : 18-01-2008, 09:57:28 »
Na kraju, rezultat mojega iskustva s tim i takvim stvarima je uvijek bio da, što sam se više bavio s time, manje sam se bavio biljkama. I uvijek se to odrazilo na napredak moga posla oko bonsaija. A bonsai bi mi trebao biti jedini i krajnji cilj?! Nije li to nelogično?
...
 U međuvremenu, ajmo se mi bolje baviti biljkama, imati mrak biljke, a Klubovi i Savezi su nešto što će prirodno doći uz dobar bonsai.
...
Za desetak godina, mislim da ćemo po kvaliteti biti sasvim priznati u Europi, da ćemo svi imati što za pokazati, i da će Savez biti, ne utopija, nego već i nužnost kako bi se naš bonsai pokazao i širem krugu ljudi, kako bi sve napredovalo dalje. Eto, ne znam, recite što mislite.

 proljeće uskoro dolazi, pripremimo se na krampanje!

 8)

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #38 : 18-01-2008, 10:03:12 »
Samo da se ne bi krivo razumjeli, izvrsno je da se Hrvojica trudi oko toga, ideja Saveza je dobra...vjerojatno dobra ..i nadam se da će se ostvariti u nekoj budućnosti. U međuvremenu, mislim da će se Hrvoje puno namučiti oko uvjeravanja drugih i rješavanja papira, a neće pravoga rezultata. Doći će vrijeme kada će sve to biti znatno lakše

Offline Marija

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #39 : 18-01-2008, 11:00:04 »
Neka oni koji žele savez i probitak bonsaija na Hrvatskoj sceni, i hrv bonsaija u svijetu, zasuću rukave i napravne mrak poteze kroz dosadašnje klubove- udruge.

Zaista je realno i prizašlo iz iskustva sve što su napisali Halle i Seba. Zaista je u ovom momentu bolje da pokušamo podignuti klubove i nešto konkretno provesti u sva 3 grada/kluba.

Dalmatinaca zaista ima malo. Lani nas je oko Palla radilo 5 ove godine 3. Teško, malo je aktivnih, ali guramo. Pa neka svaki klub gura koliko može, niko nam i ovako ne brani da surađujemo, da se posjećujemo i družimo.

Evo primjera, možda svi ne znaju za to .... ali lani u jeku priprema za Palla me ničim izazvan, nazvao Seba i pitao treba li nam sponzor i još novaca .... nakon malo telefoniranja i njegovog posredovanja kod direktora Algoritma DBK je dobio 2000 kn.  :verycool: Ti novci su među ostalim svima nama, ne samo DBK-u i nesamo hrvatskim bonsastima, nego i šire omogućili učenje na "Danima bonsaija u dvorcu Vitturi"....

To što je napravio Seba nije napravio za DBK, a nije ni za sebe, nego za svih nas! Trebalo bi više razmišljanja na taj način, u svim pravcima .... ali naravno to dolazi spontano, a ne na silu...

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #40 : 18-01-2008, 11:00:42 »


Ovo je mrak rečenica.

Ti njega stvarno jako voliš :gigle:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #41 : 18-01-2008, 11:23:59 »


Ovo je mrak rečenica.

Ti njega stvarno jako voliš :gigle:
Ma to ti se ona meni samo malo ulizuje. Ko zna kaj će tražiti večeras, ufff  :nails:  :nails:  :nails:

Offline Marija

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #42 : 18-01-2008, 11:39:46 »

Ma to ti se ona meni samo malo ulizuje. Ko zna kaj će tražiti večeras, ufff  :nails:  :nails:  :nails:

Eto sad znamo tko je Presjednica vašeg Saveza  :lauhhing:  :love:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #43 : 18-01-2008, 11:56:29 »


Ovo je mrak rečenica.

Ti njega stvarno jako voliš :gigle:

Da volim!!!!!??? Obožavam.

Offline helleborus

Odg: inicijativa za osnivanje BONSAI SAVEZA HRVATSKE?
« Odgovori #44 : 18-01-2008, 11:57:25 »


Ovo je mrak rečenica.

Ti njega stvarno jako voliš :gigle:
Ma to ti se ona meni samo malo ulizuje. Ko zna kaj će tražiti večeras, ufff  :nails:  :nails:  :nails:

Znaš ti dobro.