Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai Izložba Zagreb  (Posjeta: 41787 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hknezovi

Bonsai Izložba Zagreb
« : 04-03-2008, 13:00:57 »
06. - 12. rujna 2008. u paviljonu botaničkog vrta Zagreb održati će se izložba bonsai drveća sa takmičarskim djelom 

Trenutno se traže sponzori ovog događaja.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Andrija Zokić

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #1 : 05-03-2008, 14:46:31 »
06. - 12. rujna 2008. u paviljonu botaničkog vrta Zagreb održati će se izložba bonsai drveća sa takmičarskim djelom 

To je izložba samo Bonsai kluba Zagreb ili su pozvani svi hrvatski uzgajivači?
O kakvom je natjecanju riječ i tko se natječe za što?

Trenutno se traže sponzori ovog događaja.

Sreća pa za izložbu i natjecanje ne treba puno novaca ... ili se možda varam?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline hknezovi

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #2 : 06-03-2008, 12:29:26 »

To je izložba samo Bonsai kluba Zagreb ili su pozvani svi hrvatski uzgajivači?
O kakvom je natjecanju riječ i tko se natječe za što?


Sreća pa za izložbu i natjecanje ne treba puno novaca ... ili se možda varam?

Sori za kasni odgovor, ali radio sam na plakatu.

Izložba je otvorena za sve uzgajivače iz Hrvatske, a u sklopu same izložbe održati će se Bonsai kup Zagreb za odabir najljepšeg bonsai drveta za 2008 godinu.

Kako to obično biva za svaki marketing potreban je novac, pa koliko skupimo toliko će biti i galame.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline hknezovi

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #3 : 06-03-2008, 12:31:12 »
 :lol:

Zaboravil sam plakat ( na njemu trenutno nema logova sponzora )
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Andrija Zokić

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #4 : 06-03-2008, 15:40:01 »
Izložba je otvorena za sve uzgajivače iz Hrvatske

Šteta što Marija i ja nemamo niti jedno drvo u bonsai posudi nego su nam sva u drvenim ružnim kašetama inače bi se sigurno potrudili prisustvovat ... ali svakako dolazimo posjetiti izložbu! :smile:

andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Goran Cajko

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #5 : 06-03-2008, 15:53:48 »
Izložba je otvorena za sve uzgajivače iz Hrvatske

Šteta što Marija i ja nemamo niti jedno drvo u bonsai posudi nego su nam sva u drvenim ružnim kašetama inače bi se sigurno potrudili prisustvovat ... ali svakako dolazimo posijetiti izložbu! :smile:
Pa sad u proljewće vam je idealno vrijeme. :mdr:
Ne mora to bit tip-top!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #6 : 06-03-2008, 15:59:04 »
Pa sad u proljewće ...

Prije proljeća dolazi proljewće a tak mi i izgleda vani  :lol:

Offline Goran Cajko

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #7 : 06-03-2008, 17:43:07 »
Gramatika i pravopis si mi inaće bili izborni predmeti, na koje ovak i onak nisam dolazio.

Offline Marija

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #8 : 06-03-2008, 17:54:00 »
Pa sad u proljewće vam je idealno vrijeme. :mdr:
Ne mora to bit tip-top!

Da, ali oni su još u uzgoju, zato su u drvenim posudama, osim toga sve smo ih prošli viked presadili u pomice. :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #9 : 07-03-2008, 09:47:35 »
Pošto mi je Zagreb bliže od Kaštela mogao bih se uključiti u izložbu.Imam nekoliko primjeraka koji su spremni za to.Daj napiši koliko bi eventualno netko od gostiju mogao donjeti drvaca na izložbu,te dali je izložba samo za bonsai drvca ili su u to uključena i dobra drvca u treningu odnosno -jamadori. :great:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline DonQuijote

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #10 : 07-03-2008, 11:08:32 »
Savršeno mjesto za izložbu. Bolje se nije moglo odabrati.
I jedno pitanje, tek onako iz znatiželje. Zašto je korištena Japanska mornarička zastava a ne službena Japanska, ako se već koristi baš Japanska?

Offline helleborus

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #11 : 07-03-2008, 12:41:21 »
Pošto sam ja sa strane Botaničkog vrta zadužena za organizaciju izložbe, odnosno dana bonsaija, mogla bi vam reći nekoliko rečenica o tome. Vjerujem da će vam isto tako Hrvoje na nekim od budućih sastanaka izložiti sve što se događa i kako.
Paviljnom u Botaničkom vrtu je novo uređeni prekrasan prostor. Otvorenje je bilo prošle godine u rujnu. Namjenjen je održavanju izložbi i kroz cijelu godinu bit će u tom prostoru organizirane različite izložbe. Od izložbi slika do edukativnih izložbi za školarce.
Kako je prostor zatvoren, klimatiziran i relativno dobro osvjetljen mislila sam da će vam biti interesantno, kao što se događa svugdje u svijetu na bonsai izložbama, da izložbu produžimo na tjedan dana, tako da svi zainteresirani mogu doći neki od tih dana i vidjeti je. Znate da je to do sada bilo jedan dan te mnogi nisu mogli doći. Uopće nije potrebno da svi tamo budu po cijele dane. U paviljonu postoji čuvar koji pazi na sve izloške u vrijeme kad je paviljon otvoren, a to je od 11-18 sati, te pon i utorak od 11-14 jer se botanički zatvara u pola 3. Naravno da se mi svi moramo dogovoriti tko će svaki dan zaliti biljke. Može i više ljudi dolaziti ako imate vremena. Naravno da će oni koji dolaze imati identifikacijsku iskaznicu botaničkog vrta s natpisom 'izlagač' tako da neće moći bilo tko 'upasti' i dirati biljke.
Uz izložbu bonsaija i kupa koji će se održati bit će pripremljen i popratni sadržaj koji ću više-manje ja pripremiti. A sastojat će se od odgovora na uobičajena pitanja koja nam ljudi na izložbama postavljaju. Npr. od kud bonsai? kako? Zašto? I sva ona druga koja već znate. To će biti prikazano kroz sliku i postere.
Inače je u paviljonu pod od pločica jer u tom prostoru mi držimo osjetljive biljke preko zime. Tako da se biljke mogu bez problema zalijevati. Prozori su sa svih strana i na krovu isto. Između prozora su prostori sa zidom koji je obojan u nježno zelenkastu boju i mislim da bi mogla biti odlična pozadina. Unutra je obična rasvjeta s lampama, a ima i reflektora koji se doduše baš i ne mogu pomicati.
Botanički vrt navečer se zaključava i paviljon isto. Naravno da nitko ne može garantirati da netko neće provaliti, ali to je rizik koji nas prati svaki dan u svakodnevnom životu.
Naravno da ukoliko netko ne može uči u okvire 7-dnevne izložbe možemo razgovarati o kraćem vremenu, možda preko vikenda.
Ako imate neka pitanja ili nejsnoće samo pitajte.

Offline hknezovi

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #12 : 08-03-2008, 08:12:11 »
Savršeno mjesto za izložbu. Bolje se nije moglo odabrati.
I jedno pitanje, tek onako iz znatiželje. Zašto je korištena Japanska mornarička zastava a ne službena Japanska, ako se već koristi baš Japanska?

Više radi privlačenja pažnje gledatelja, ali i simbolike širenja bonsai umjetnosti i do naših krajeva.  :tlab:
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline hknezovi

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #13 : 08-03-2008, 08:25:50 »
Pošto mi je Zagreb bliže od Kaštela mogao bih se uključiti u izložbu.Imam nekoliko primjeraka koji su spremni za to.Daj napiši koliko bi eventualno netko od gostiju mogao donjeti drvaca na izložbu,te dali je izložba samo za bonsai drvca ili su u to uključena i dobra drvca u treningu odnosno -jamadori. :great:

Svi su dobro došli, a što se tiče količine drvaca i popratnih događanja zasad ima vremena do završne objave. Slobobodno javi koliko ih želiš izlagati, te ćemo naspram svog prijavljenog drveća donijeti odluku o količini drvaca po osobi. Što se tiče jamadorija pretpostavljam da će se moći donijeti jer u planu za sada imamo i takmičenje novih talenata.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline helleborus

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #14 : 10-03-2008, 09:50:41 »
Predlažem da si sad kad je vrijeme presađivanja sve ono što bi potencijalno željeli donijeti na izložbu, pa makar i ne završeno, presadite u privremene bonsai posude. Jer sigurna sam da u paviljonu neće moći biti drva u kantama. To je ipak izložba.