Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Zmija - Zmija  (Posjeta: 16928 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Zmija - Zmija
« : 11-04-2008, 08:23:31 »
... kako se ovdje često spominju zmije, a u stvarnosti nema veze sa pravim zmijama, ja odlučih ispraviti nepravdu prema ovim simpatičnim gmazovima.  :love:
Jučer sam imao mali popodnevni yamadori izlet... evo kako je završio (slikano sa mobitela - dakle bez zoom pizdarija)...

PS/ bonsailjupci budite na oprezu!!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Zmija - Zmija
« Odgovori #1 : 11-04-2008, 08:29:05 »
Baš i ne poznajem zmije, pa se mičem od svake koju vidim, a obavezno šuškam, neki vele da je dobro fučkati ili raditi ikakvu buku.
Koje su ovo aždaje?

Offline Marija

Odg: Zmija - Zmija
« Odgovori #2 : 11-04-2008, 08:30:33 »
ja sam nekidan pri vađenju vidjela 2 blavora - to su ustvari gušteri iako izgledaju kao zmije .... ali to me nije spriječilo da se u panici popnem na obližnje drvo  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Zmija - Zmija
« Odgovori #3 : 11-04-2008, 08:47:14 »
Ajme, pa to je riđovka!!! Navodno da baš nema nekog interesa od napadanja ljudi, ali... hmmm. Došla malo na sunčanje. Ima jedna sreća kaj se tiče te zmije, a to je da bez obzira kaj ima jaki otrov kad ugrize ispušta malu količinu pa se da preživjeti.

Offline gal

Odg: Zmija - Zmija
« Odgovori #4 : 11-04-2008, 09:43:22 »
Ajme, pa to je riđovka!!! Navodno da baš nema nekog interesa od napadanja ljudi, ali... hmmm. Došla malo na sunčanje. Ima jedna sreća kaj se tiče te zmije, a to je da bez obzira kaj ima jaki otrov kad ugrize ispušta malu količinu pa se da preživjeti.

...joža i jura su poskoci (obratite pozornost na rošćić), a štefa i bara su ili riđovke ili drugi spol poskoka pošto su malo svijetlije- odgovor hele.
a sad odgovor Mariu: penjao sam se uz pomoć cepina, dakle zabijao sam ga u tlo (bilo je strmo-lupao sam i zveckao s njim po kamenju i usput ga i rutao) nakon 15-ak minuta penjanja našao sam se na jednom stjenovitom "balkonu" površine ne veće od kakva 2 kvadrata.  Dok sam gledao kojim smjerom ću dalje, okrenem se da se malo divim pogledu kad ugledam poskoka. Stajao sam od poskoka na pola metra i nije me fermao ni pola posto. Napravim korak u stranu, kad zašušti iza mene (to su štefa i bara tražile zaklon u stjeni), a neimenovani poskok se pridružio štefu kojeg nisam ni skužio u travi a bio je samo 20 cm dalje. Panika me nije ulovila valjda zbog toga što sam bio svjestan da nemam više kud, ni gare ni dole, a lijevo i desno je okomita provalija. Ostalo mi je samo da se upoznamo i poslikamo. Mislio sam hladno im je i tromi su međutim jednom je valjda sve to dojadilo pa je šmugnuo brzinom da ga ni mačka nebi lako uhvatila. Štef se sunčao i dalje, a ovaj drugi koji je ošo, ošo je baš u smjeru odakle sam i došao. Majko mila spuštao sam se tih 50-ak metara jedno 45 minuta, i kad sam već skoro bio na šumskoj stazi naletim na juru, nikakvo lupanje tapkanje i sl. nije ga omelo u sunčanju. Istina je da me ni jedna nije napala (ukupno ih je bilo 5) ali bile su vrlo nezainteresirane na moje prisustvo - dakle ne leži teorija ta bježe na lupanje i šuškanje glavom bez obzira. Poanta cjele ove priće bila bi da se vrlo lako može desiti da koju nagazite... a onda bože pomozi.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Zmija - Zmija
« Odgovori #5 : 11-04-2008, 09:55:08 »
Odmah nakon mog posta o žviždanju, upozoren sam da to ne drži vodu, pa se ovom prilikom ispravljam u navodima.
ZMIJE NE ČUJU, GLUHE SU KO TOP  :chinaman:
Hvala Gal  :chinaman:

Offline Marija

Odg: Zmija - Zmija
« Odgovori #6 : 11-04-2008, 10:08:42 »
...joža i jura su poskoci (obratite pozornost na rošćić), a štefa i bara su ili riđovke ili drugi spol poskoka pošto su malo svijetlije- odgovor hele.
a sad odgovor Mariu: penjao sam se uz pomoć cepina, dakle zabijao sam ga u tlo (bilo je strmo-lupao sam i zveckao s njim po kamenju i usput ga i rutao) nakon 15-ak minuta penjanja našao sam se na jednom stjenovitom "balkonu" površine ne veće od kakva 2 kvadrata.  Dok sam gledao kojim smjerom ću dalje, okrenem se da se malo divim pogledu kad ugledam poskoka. Stajao sam od poskoka na pola metra i nije me fermao ni pola posto. Napravim korak u stranu, kad zašušti iza mene (to su štefa i bara tražile zaklon u stjeni), a neimenovani poskok se pridružio štefu kojeg nisam ni skužio u travi a bio je samo 20 cm dalje. Panika me nije ulovila valjda zbog toga što sam bio svjestan da nemam više kud, ni gare ni dole, a lijevo i desno je okomita provalija. Ostalo mi je samo da se upoznamo i poslikamo. Mislio sam hladno im je i tromi su međutim jednom je valjda sve to dojadilo pa je šmugnuo brzinom da ga ni mačka nebi lako uhvatila. Štef se sunčao i dalje, a ovaj drugi koji je ošo, ošo je baš u smjeru odakle sam i došao. Majko mila spuštao sam se tih 50-ak metara jedno 45 minuta, i kad sam već skoro bio na šumskoj stazi naletim na juru, nikakvo lupanje tapkanje i sl. nije ga omelo u sunčanju. Istina je da me ni jedna nije napala (ukupno ih je bilo 5) ali bile su vrlo nezainteresirane na moje prisustvo - dakle ne leži teorija ta bježe na lupanje i šuškanje glavom bez obzira. Poanta cjele ove priće bila bi da se vrlo lako može desiti da koju nagazite... a onda bože pomozi.

smrzla sam se od priče ....  :beurk:

mislim da bi mene ako bih taj doživljaj slučajno preživjela, trebali poslije smjestiti u psihijatrijsku ustanovu na liječenje straha i panike   :mdr: :umm:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Zmija - Zmija
« Odgovori #7 : 11-04-2008, 10:13:09 »
Ima ih i na Sljemenu, nisam ih doduše fotkao ali sam ih vidjao. Moja bolja polovica ih se panično boji, ali zato ih vidi kad ih niko drugi ne vidi. Jednom smo šetali oko dvorca Trakošćan i tamo se na jedno stazici sunčao neki blavor. Ona je išla par koraka naprijed, ja zmiju nisam ni vidio, samo nju kako trči prema meni i onda nastavlja trčati još dobrih pedeset metara gdje se nalazila jedna klupica. Popela se na naslon klupice kao roda. Uopće ne znam kako je održavala ravnotežu :rofl: Na trenutak sam pomislio da je je poludjela

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Zmija - Zmija
« Odgovori #8 : 11-04-2008, 10:59:59 »
Ja znam jedng lika koji uhvati zmiju bez problema.  :surprised:
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline nix

Odg: Zmija - Zmija
« Odgovori #9 : 11-04-2008, 11:03:48 »
meni je teta brala oko Klisa šparoge i vidjela zmiju i isti tren je bacila cijeli snop šparoga i bez prestanka je trčala do doma (nekih 3,4 km)  :mdr: :mdr: :mdr: :histerical: :histerical: :histerical:

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Zmija - Zmija
« Odgovori #10 : 11-04-2008, 11:11:17 »
meni je teta brala oko Klisa šparoge i vidjela zmiju i isti tren je bacila cijeli snop šparoga i bez prestanka je trčala do doma (nekih 3,4 km)  :mdr: :mdr: :mdr: :histerical: :histerical: :histerical:

100% je imala svjetski rekord na 3,4 km
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline gal

Odg: Zmija - Zmija
« Odgovori #11 : 11-04-2008, 11:33:06 »
Ja sam mislio da vama dole u kršu zmije dođu ko nama vrapci, pa da drukčije reagirate. Ja sam nakon (pisah o tome) lanjskog susreta sa poskokom, umalo polomio noge od trčanja, a usput me moglo bar pet komada ugristi.

Na neki način mi je ovo drago iskustvo, jer sam silom prilika naučio savladati paniku pa čak i strah od zmija (kad sam išao vadit mobitel iz ruksaka, a još sam se morao i malo nagnut prema njima da bi ih slikao) i najbitnije: ne dirate vi njih - ne diraju one vas.
PS/ evo desilo se negdje na ovom grebenu, šuma dosta toga zaklanja. Uglavnom ovakva mjesta ubuduće ću obilazit zimi.

Offline nix

Odg: Zmija - Zmija
« Odgovori #12 : 11-04-2008, 11:40:52 »
kako tko... većinu uhvati paniku kad se od nikuda stvori koje gmizalo. meni one ne smetaju, ali bih volio vidjeti svoju reakciju, jer do sad (hvala Bogu) nisam imao bliske susrete...
Vjerojatno bi i mene uvatila panika  :dunno: :dunno:

Offline Goran Cajko

Odg: Zmija - Zmija
« Odgovori #13 : 11-04-2008, 12:33:02 »
Ok, ja sam s  ovom sezonom kopanja završio !!!  :nails: :nails: :nails:

Offline helleborus

Odg: Zmija - Zmija
« Odgovori #14 : 11-04-2008, 13:10:20 »
Ok, ja sam s  ovom sezonom kopanja završio !!!  :nails: :nails: :nails:

Ajde, ajde. Pa znaš da je Mario prvi na meti. To je zakon prirode. Prvo stradaju slabi i bolesni članovi neke zajednice. Nećeš ti sam tak lako. Jedino ak te ščepa neki medo jer u tebi ugleda dobar (masan  :mdr: ) zalogaj.