Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kojom vodom zalijevate?  (Posjeta: 22891 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline alan

Kojom vodom zalijevate?
« : 26-05-2008, 09:33:35 »
Zalijevate li vaše bonsai-e vodom iz gradskog vodovoda,kišnicom ili odstajalom?Ja za sada koristim odstajalu jer imam par šiba,tako da mi nije problem u karnisterima držati vodu.

Offline tomislav

Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #1 : 26-05-2008, 10:12:31 »
ja zaljevam vodom iz jezerca........ :mdr:

Offline Marija

Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #2 : 26-05-2008, 10:35:42 »
Vodom iz vodovoda iako imamo bunar na zemlji  :tup:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline alan

Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #3 : 26-05-2008, 11:40:34 »
Malo je ponekad problem kad voda stoji znaju se pojaviti one zelene alge ili što je već to.Smeta li tako nešto biljkama?

Offline Davor

Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #4 : 26-05-2008, 11:58:19 »
ja zaljevam vodom iz jezerca........ :mdr:

Kakvog jezerca?? U toj vodi može biti pregršt raznih bakterija i nametnika...

Offline Goran Cajko

Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #5 : 26-05-2008, 12:02:35 »
Najobičnijom vodom iz pipe. No problemos !!!
p.s. pazi samo na Azalea ili sl. gdje je preporuka bez kamenca..

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #6 : 26-05-2008, 12:12:43 »
ja zaljevam vodom iz jezerca........ :mdr:

Kakvog jezerca?? U toj vodi može biti pregršt raznih bakterija i nametnika...

Kaj te bakterije i nametnici mogu napraviti drvetu?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #7 : 26-05-2008, 12:21:08 »
I ja zalijevam vodom iz vodovoda, kao i Goran, no njegov vodovod i moj su jako različiti vodovodi. Vidim da se kroz nekoliko tema, povlači pitanje izbora vode. Jel nam možda fali tema o tome, kao i o tlu i prihrani !?!?

Offline Goran Cajko

Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #8 : 26-05-2008, 12:35:52 »
neeeeeeeeeeeeeeeeee  :suicid:

Offline Davor

Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #9 : 26-05-2008, 12:38:12 »
ja zaljevam vodom iz jezerca........ :mdr:

Kakvog jezerca?? U toj vodi može biti pregršt raznih bakterija i nametnika...

Kaj te bakterije i nametnici mogu napraviti drvetu?

I ja zaljevam pipušom... Ništa spec.. Voda iz pipe je ipak prošla postupak čiščenja i dezinfekcije... Ja mislim da je ona ipak bolja nego iz jezera... Zato sam i pitao o kakvom se jezeru radi... Ako je to veće jezero koje ima vlastite izvore pozemnih voda onda nije problem zaljevati i sa takvom vodom..

Offline Marija

Odg: Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #10 : 26-05-2008, 12:44:23 »
neeeeeeeeeeeeeeeeee  :suicid:
da da, evo tema je razdvojena .... nestrpljivo čekam Mariova promišljanja ....  :tlab:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline tomislav

Odg: Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #11 : 26-05-2008, 12:48:16 »
Citat:
ja zaljevam vodom iz jezerca........ mdr

Kakvog jezerca?? U toj vodi može biti pregršt raznih bakterija i nametnika...

vrtnog jezerca kojeg punim vodom iz pipe...... :mdr: i tamo ima riba i žaba i trave i kao što kažeš puno bakterija i tako svačega..... mislim da je ta voda puno bolja nego voda iz vodovoda koja može sadržavati sredstva za dezinfekciju kao što je klor ili neki njegovi popratni spojevi....

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #12 : 26-05-2008, 12:51:15 »
ja zaljevam vodom iz jezerca........ :mdr:

Kakvog jezerca?? U toj vodi može biti pregršt raznih bakterija i nametnika...

Kaj te bakterije i nametnici mogu napraviti drvetu?

I ja zaljevam pipušom... Ništa spec.. Voda iz pipe je ipak prošla postupak čiščenja i dezinfekcije... Ja mislim da je ona ipak bolja nego iz jezera... Zato sam i pitao o kakvom se jezeru radi... Ako je to veće jezero koje ima vlastite izvore pozemnih voda onda nije problem zaljevati i sa takvom vodom..

Zakaj uopče misliš da nešto iz vode može smetati biljci?
Misliš li da voda mora biti sterilna?
Koliko toga svega ima u tlu gdje biljke rastu, koliko bakterija i gljivica i mikroorganizama i čega sve ne ima u tlu koje se razgrađuje u Prirodi? Šteti li to biljci? U jednoj šaci komposta ima više života nego je ljudi na zemlji !!!
Po meni jedino bitno za biljke je reakcija tla na zaljevanje i kiselost tla za neku pojedinu vrstu. Kamenac sam po sebi nije smetnja, no u nekim reakcijam povečava lužnatost tla, a to šteti, recimo azaleama, kak je Goran spomenuo.

Offline tomislav

Odg: Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #13 : 26-05-2008, 12:56:26 »
Citat:
I ja zaljevam pipušom... Ništa spec.. Voda iz pipe je ipak prošla postupak čiščenja i dezinfekcije... Ja mislim da je ona ipak bolja nego iz jezera... Zato sam i pitao o kakvom se jezeru radi... Ako je to veće jezero koje ima vlastite izvore pozemnih voda onda nije problem zaljevati i sa takvom vodom..

nisam baš siguran da je dobro da voda bude dezinficirana.....jer sredstva za dezinfekciju služe za ubijanje mikroorganizama i vrlo su agresivna...... a kao što Mario kaže njih ima ogroman broj u zemlji i to je jako normalna pojava i nebi je trebalo mjenjati ili ići protiv tih sustanovnika bonsai posude.... :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #14 : 26-05-2008, 13:14:08 »
Ja sam išao adaptirati kuću i raditi novi krov samo zato da bi imao izgovor staviti nove žlijebove. :lol:
Naravno da sam iskoristio priliku i stavio one odlijevnike i sada imam kišnice kao u priči, te koristim isključivo nju.
Kako imam prilično tvrdu vodu, imao sam problema sa kamencem, bor mi je od svakodnevnog mistanja bio više siv nego zelen, to se promjenilo u samo dva tri tjedna oda kako ga prskam kišnicom. Za azaleju sam napravio posebnu zalihu kišnice tako da može izdržati čitavo ljeto bez kiše