Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kojom vodom zalijevate?  (Posjeta: 22883 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Davor

Odg: Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #15 : 26-05-2008, 13:19:15 »
Naravno da ne mislim da voda mora biti sterilna... :verycool:
Što više dok sam imao veliki akvari trebalo je redovno izmjenjivati 1/3 vode... posisat otpad sa dna.. cviječe je super raslo...
Ne znam da li u jezerima koja nemaju izvora (samo kišu) ima štetnih bakterija ili bilo čega drugog.. S obzirom da u njima ima i previše različitih smradova i nečistoća (moguče zaraze) stojički tvrdim da  moje dvorišče ne bu takva voda zaljevala... :lauhhing:
Možda ima neki mikrobiolog na forumu pa da nešto kaže...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #16 : 26-05-2008, 13:26:00 »
Ja sam išao adaptirati kuću i raditi novi krov samo zato da bi imao izgovor staviti nove žlijebove. :lol:
Naravno da sam iskoristio priliku i stavio one odlijevnike i sada imam kišnice kao u priči, te koristim isključivo nju.
Kako imam prilično tvrdu vodu, imao sam problema sa kamencem, bor mi je od svakodnevnog mistanja bio više siv nego zelen, to se promjenilo u samo dva tri tjedna oda kako ga prskam kišnicom. Za azaleju sam napravio posebnu zalihu kišnice tako da može izdržati čitavo ljeto bez kiše

Kišnica je sigurno bolja za azale od ZG vode. Za ostale biljke, kišnica ne može štetiti, no ne može ni donjeti život kao voda iz tla, može donjeti nešto isprano s krova, a to nikad ne znamo kaj, bez analize. Kišnica je dobra za vrt jer u tlu već ima života, ako ga nismo ubili kemijom. Ma...sve je to dobro, ako znamo što radimo i što želimo postiči nekim činom.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #17 : 26-05-2008, 13:36:14 »
Naravno da ne mislim da voda mora biti sterilna... :verycool:
Što više dok sam imao veliki akvari trebalo je redovno izmjenjivati 1/3 vode... posisat otpad sa dna.. cviječe je super raslo...
Ne znam da li u jezerima koja nemaju izvora (samo kišu) ima štetnih bakterija ili bilo čega drugog.. S obzirom da u njima ima i previše različitih smradova i nečistoća (moguče zaraze) stojički tvrdim da  moje dvorišče ne bu takva voda zaljevala... :lauhhing:
Možda ima neki mikrobiolog na forumu pa da nešto kaže...


Kaj se tiče smradova, oni dolaze od raspada organskog. Na primjer, gnojnica od koprive je "Katica za sve" a smrdi do bola. Isto tako i gnojnice od gaveza, preslice, hrastove kore.....
Nego jel tvoj drin miriši ?
Nemoj me krivo shvatiti.... treba biti opušten i slobodan u izboru !

Offline Davor

Odg: Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #18 : 26-05-2008, 13:58:15 »
Ma znam ja to.... Slažem se i sa time.... No ja takvim žabokrečinama ne bi fala zaljeval pa da su zlatne!!!! Ja nemam nikakvih problema sa pipušom i namjeravam i dalje raditi sa njom.. Eventualno bi zaljevao sa vodom iz bunara jer u današnje vrijeme pitam se kolko je zdravo to raditi i sa kišnicom... a voda iz bunara ipak se profiltrira prolaskom kroz zemlju i pokupi i minerale i hranjiva... Pitam se da li je tako super zaljevati i iz jezera sa ribama jer kolko znam i tamo se bacaju kemikalije za održavanje vode i protiv algi... ja ih nisam koristil u akvaristici jer sam vodu koristil za zaljevanje..

O drinu nemam ništa ljepoga za reči kaj se tiće mirisa..... :ludilo:

Ma ne brini Mario opušten sam ja i poštujem "onu ko voli nek izvoli"...

Offline Aleksa

Odg: Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #19 : 26-05-2008, 14:06:58 »
Ja zalivam onom obicnom sa cesme. A na selu baba zaliva cim stigne... Stvarno mislim da drvetu ne moze naskoditi bilo kakva voda iz bare, bunara isl osim ako se u blizini ne nalazi nuklearna elektrana...  :lol:

Offline Davor

Odg: Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #20 : 26-05-2008, 14:08:57 »
Pa kaj je to strašno  :tlab: bar češ ga moći koristiti kao sobnu lampu ako bu svijetlil u mraku...

Offline Marija

Odg: Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #21 : 26-05-2008, 14:10:14 »
Pa kaj je to strašno  :tlab: bar češ ga moći koristiti kao sobnu lampu ako bu svijetlil u mraku...

 :histerical: :histerical:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline nix

Odg: Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #22 : 26-05-2008, 15:32:43 »
neke je vrste bolje zalijevati dezifinciranom od one s pipe, više zbog kamenca nego zbog "bakterija". kamenac se zna taložiti pri dnu, na granici zemlje i zraka. nije to veliki problem, može se očistiti

Offline Aleksa

Odg: Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #23 : 26-05-2008, 15:38:16 »
Dezinfekcijom se voda ne oslobađa kamenca, vec samo bakterija. Destilacijom se dobija cista voda.  :yes:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #24 : 26-05-2008, 15:40:49 »
... kamenac se zna taložiti pri dnu, na granici zemlje i zraka. nije to veliki problem, može se očistiti

To je samo estetski problem, no kod azalea se dešava neka reakcija ili točnije, kamenac im začepi pore pa ne mogu uzimati hranjiva. To su samo informacije, nije iskustvo, no treba vjerovati u to. Za ostale biljke koje nisu kao azale, mislim da kak veliš, kamenac ne šteti.

Offline nix

Odg: Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #25 : 26-05-2008, 15:45:11 »
pa zar dezifincirana voda nije ujedno i destilirana?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #26 : 26-05-2008, 15:49:05 »
pa zar dezifincirana voda nije ujedno i destilirana?

Ne!
Destilat je iz pare u tekuće. Dezinfekcija ostaje na tekučem stanju i može se obaviti kroz aktivni ugljen ili neka druga, meni nepoznata sredstva...

Offline nix

Odg: Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #27 : 26-05-2008, 15:52:09 »
Ne!
Destilat je iz pare u tekuće. Dezinfekcija ostaje na tekučem stanju i može se obaviti kroz aktivni ugljen ili neka druga, meni nepoznata sredstva...

hvala puno. pogledat ću ja nešto u vezi s vodom, možda čak i za laboratorij budući da imam akvarij i filtere i aktivni ugljen.  :hihihi:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #28 : 26-05-2008, 16:27:22 »
Citat:
ja zaljevam vodom iz jezerca........ mdr

Kakvog jezerca?? U toj vodi može biti pregršt raznih bakterija i nametnika...

vrtnog jezerca kojeg punim vodom iz pipe...... :mdr: i tamo ima riba i žaba i trave i kao što kažeš puno bakterija i tako svačega..... mislim da je ta voda puno bolja nego voda iz vodovoda koja može sadržavati sredstva za dezinfekciju kao što je klor ili neki njegovi popratni spojevi....
Slažem se. Tu ne može biti ničeg posebno lošeg. Čak i lagana doza organskog gnojiva. Ako ribe žive u toj vodi, zašto misliš da biljke ne bi mogle? Uostalom, što ti se čini, u čemu biljke rastu u šumi?  :hihihi:

Offline nix

Odg: Kojom vodom zalijevate?
« Odgovori #29 : 26-05-2008, 16:46:27 »
pa to sam baš bio razmišljao. previše razmazimo biljke; stavi pastu na ranu, dezinficiraj mi ovo te ono. ako mogu preživjeti u prirodi već toliko dugo godine bez njege trebali bi znati preživjeti ibez njege i tolike pažnje. trebali bismo kopirati uvjete u šumi, tj. njihovom prirodnom staništu; sumnjam da azelejama priroda destilira vodu  :mdr:
ovo sam zaključio na temelju ribica; kad ih idete kupiti u prodavaonici, vidjet ćete 500 riba u jednom maleckom akvariju bez pijeska, biljaka i sl. onda ju ja dovedem u svoj brižno čuvan akvarij i ona crkne...
samo me zanima, ako itko zna, koje se to pore zatvaraju kod azeleja?