Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ekspandirana glina - primjena u hortikulturi (LIAPOR - liaflor, liadrain / floreopor)  (Posjeta: 90922 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Hvala Sandev! Do proljetnog presađivanja bit će nabavljen lomljeni Floreopor. Krasne poveznice, blog, stranice...Zaista lijepo i korisno. Mislim da sam i možda čitao nešto na tvojoj stranici, ali mislio sam da je to strano, da nisi u Hrvatskoj... Ja od europske literature uglavnom pridajem važnost Englezima, ali to je i zbog moje prof. deformacije - tamo se producira najbolji veterinarski kadar, pogotovo što se tiče kirurgije.
Nije nije ...domaći smo. Samo pišem blog na engleskom...jer, vani ga puno više ljudi čita nego ovdje...ovdje skoro nitko :)

Offline jurica

Hvala Sandev! Do proljetnog presađivanja bit će nabavljen lomljeni Floreopor. Krasne poveznice, blog, stranice...Zaista lijepo i korisno. Mislim da sam i možda čitao nešto na tvojoj stranici, ali mislio sam da je to strano, da nisi u Hrvatskoj... Ja od europske literature uglavnom pridajem važnost Englezima, ali to je i zbog moje prof. deformacije - tamo se producira najbolji veterinarski kadar, pogotovo što se tiče kirurgije.
Hvala Sandev! Do proljetnog presađivanja bit će nabavljen lomljeni Floreopor. Krasne poveznice, blog, stranice...Zaista lijepo i korisno. Mislim da sam i možda čitao nešto na tvojoj stranici, ali mislio sam da je to strano, da nisi u Hrvatskoj... Ja od europske literature uglavnom pridajem važnost Englezima, ali to je i zbog moje prof. deformacije - tamo se producira najbolji veterinarski kadar, pogotovo što se tiče kirurgije.
Nije nije ...domaći smo. Samo pišem blog na engleskom...jer, vani ga puno više ljudi čita nego ovdje...ovdje skoro nitko :)
Što ... onda sam ja jedan od rijetkih ?

Offline Adrian

Jurice nisi sam,
Ima i drugih nego ti
koji svaki dan kliknu
barem naša bloga tri....

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Oooooo....pa netko me i posjećuje od domaćih dečkiju  :bravoPrika:
 :hvalaaa:
 :love:

Offline brko

  - 8),i te kako se pregledava i po nekoliko puta, na bršljanu samo što nisam prebrojio lišće.
isto kao i mariove posude ,adrijanove majstorije  i ostalo,možda još nisam otkrio sve al ućim i tražim.(a tek fiksiranje onog velikog graba stolarskim vijcima-ništ ,šuti gledaj i uživaj).

Offline Stardust

Kupio floreopor u Pevecu (veće granulacije), nemaju treseta, dal se meže floreopor sam koristit ili ga obavezno treba miješati sa tresetom?

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Kupio floreopor u Pevecu (veće granulacije), nemaju treseta, dal se meže floreopor sam koristit ili ga obavezno treba miješati sa tresetom?
Obavezno,jer je floreopor jalov,nema u sebi nikakvih hranjiva.A u tresetu ima i on se polako raspada dvije-tri godine.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Stardust

Hvala na brzom odgovoru. U Koprivnici nigdje nema treseta...pitao u par poljoapoteka i ništa, nula bodova...

Offline Hoxy

Meni su borova kora i kokosova i bambusova vlakna pokazali odlične rezultate. probaj njih nabaviti ako ne možeš treset

Offline Stardust

Ako ne nađem ništa od navedenog da ubacim 15-20% zemlje za cvijeće?

Offline jurica

Ako ne nađem ništa od navedenog da ubacim 15-20% zemlje za cvijeće?
Možeš !

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Imaš dobre zemlje,pogotovo uvozne.Pogledaj na deklaraciju.Imaš i sa velikim postotkom bjelog i crnog treseta.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Stardust

Ok. Još jedno pitanje, floreopor koji sam kupio je u granulama od cca 8 pa do 12 milimetara, dal je to prekrupno?

Offline Hrvat

Meni su borova kora i kokosova i bambusova vlakna pokazali odlične rezultate. probaj njih nabaviti ako ne možeš treset

sve ovo navedeno je dobro,samo ima problem s borovom korom koju ne mozemo staviti za bilo koje vrste drveca;na primjer maslini ne pase nikako, a za u FR kazemo smolce ili cetinare i juniperuse je pravi spas.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Marija

Ok. Još jedno pitanje, floreopor koji sam kupio je u granulama od cca 8 pa do 12 milimetara, dal je to prekrupno?

odlično, bolje malo krupnije nego da ima prašine unutar supstrata koji na kraju napravi mulj na dnu posude
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai