Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ostrya carpinifolia, first styling  (Posjeta: 16036 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #15 : 05-11-2008, 11:51:07 »
Samo želim podijeliti jednu misao s vama. Znate onu narodnu...čovjek i magarac pametniji su nego čovjek sam. E pa onda, kada vam netko savjetuje  ili izražava svoje mišljenje, to uvijek treba uzeti u obzir, Pa ako je netko k tome još i bonsaista, pa čak i početnik bonsaista, svakako tih četvero očiju vide bolje nego dvoje. A ako je netko iskusan bonsaista (sada ovdje mislim na tebe Tijek) pa ti nešto savjetuje, to je sigurno dobar savjet i svakako ga treba promisliti i prihvatiti. To nije sramota, promijeniti svoje mišljenje zato što ti je netko drugi to sugerirao. To nije manifestacija slabosti nego snage...dakle snage da spoznaš da nisi u pravu ili da netko drugi ima bolju, ljepšu, originalniju ili štotijaznamštosvene viziju od tebe. Za to treba biti pametan. Budale to ne znaju i ne mogu. Budale su uvijek najbolje i najpametnije. A. na žalost, ima ih toliko puno oko nas. Nemam nikakvih problema prihvatiti savjet. Čak i poslušati ga u potpunosti. Želim pokušati uvijek biti takav. Vrijedno je cijeniti i ozbiljno shvaćati ljude oko sebe. Pogotovo dobronamjerne ljude.
Još jednom...drago mi je za sve kritike i predloške...sve to doprinosi boljem drvu i pametnijem Sebastijanu u budućnosti.

Offline Marija

Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #16 : 05-11-2008, 11:55:23 »
Samo želim podijeliti jednu misao s vama. Znate onu narodnu...čovjek i magarac pametniji su nego čovjek sam. E pa onda, kada vam netko savjetuje  ili izražava svoje mišljenje, to uvijek treba uzeti u obzir, Pa ako je netko k tome još i bonsaista, pa čak i početnik bonsaista, svakako tih četvero očiju vide bolje nego dvoje. A ako je netko iskusan bonsaista (sada ovdje mislim na tebe Tijek) pa ti nešto savjetuje, to je sigurno dobar savjet i svakako ga treba promisliti i prihvatiti.
koja ljubav ...  :love:

... eto tako mi uzgajamo dobrosusjedske odnose sa slovencima ... iako "naš TV" kaže da nas štopaju za EU  :loco: :histerical:



Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #17 : 05-11-2008, 11:56:24 »
Ne znam jesmo li se razumjeli. Dakle hvala ti Matija za ideju i kritiku i nemoj mi se molim te više ispričavati zato što mi pomažeš oko mog drveta. Nisam ti ja ....?!?!(ne smijem napisat)  da bi to ugrožavalo moju ionako upitnu i krhku  inteligenciju.  :hihihi:
 :ljub:
 :bravoPrika:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #18 : 05-11-2008, 11:58:06 »
bez zamere Tijek 

Komu, čemu?!? Ma daj, samo ti praši svoje vizije  :takoTreba:
 :great:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #19 : 05-11-2008, 12:01:46 »
... (sada ovdje mislim na tebe Tijek)

Jel si možda i na mene mislio u nekom dijelu teksta? Recimo u nekom basnolikom opisu  :tuptup:

i pametnijem Sebastijanu u budućnosti.

Ajde da i to vidim  :histerical:
 :ljub:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #20 : 05-11-2008, 12:17:21 »
... (sada ovdje mislim na tebe Tijek)

Jel si možda i na mene mislio u nekom dijelu teksta? Recimo u nekom basnolikom opisu  :tuptup:

i pametnijem Sebastijanu u budućnosti.

Ajde da i to vidim  :histerical:
 :ljub:
jest dragi, ti si na samom početku.  :tuptup:
magarčiću jedan mali od dva metra  :takoTreba:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #21 : 05-11-2008, 12:20:31 »
Ovo drvo je kvrga na kvrgi, svo je nesimetrično razvijeno, deblo se "raskvasilo" na sve strane i ako krošnja treba sljediti karakter debla, onda ovom drvetu treba groteska od krošnje.

 a da je groteskna, kvrgava izbrazdana - nije.

Ma jest, stara, takva je. Kvrgava i ružna. Malo si ju zaboravila. Tako da mislim da pojam "groteskno" nije ovdje izvan svog konteksta.
Cmokić

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #22 : 05-11-2008, 12:26:58 »
Samo želim podijeliti jednu misao s vama. Znate onu narodnu...čovjek i magarac pametniji su nego čovjek sam. E pa onda, kada vam netko savjetuje  ili izražava svoje mišljenje, to uvijek treba uzeti u obzir, Pa ako je netko k tome još i bonsaista, pa čak i početnik bonsaista, svakako tih četvero očiju vide bolje nego dvoje. A ako je netko iskusan bonsaista (sada ovdje mislim na tebe Tijek) pa ti nešto savjetuje, to je sigurno dobar savjet i svakako ga treba promisliti i prihvatiti.
koja ljubav ...  :love:

... eto tako mi uzgajamo dobrosusjedske odnose sa slovencima ... iako "naš TV" kaže da nas štopaju za EU  :loco: :histerical:




Ma, a što mi znamo, možda nam žele dobro! Kog ćemo vraga u EU? kaj tam ima. pa sad i IKEA dolazi k nama, stvarno nemamo zbog čega ić prek granice. imamo i mugo, a Palla do sada granica nije smetala, postoje putovnice.
Heh, heh  :hvalaaa:

Offline helleborus

Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #23 : 05-11-2008, 12:27:06 »
Ovo drvo je kvrga na kvrgi, svo je nesimetrično razvijeno, deblo se "raskvasilo" na sve strane i ako krošnja treba sljediti karakter debla, onda ovom drvetu treba groteska od krošnje.

 a da je groteskna, kvrgava izbrazdana - nije.

Ma jest, stara, takva je. Kvrgava i ružna. Malo si ju zaboravila. Tako da mislim da pojam "groteskno" nije ovdje izvan svog konteksta.
Cmokić

Ak nju usporedimo s onim Mladenovim (mislim da je njegov) bjelograbom onda je ova ostryja beba glatka, Ali ak usporedim s ovom Pallovom lipom koju je Andrija stavio onda je starica kvrgava. Tak da je vrlo upitno kaj se groteskno, a kaj nije. Ja mislim da ova ostyja ima odličan karakter, ali nije ona posebno groteskna, malčice. Velim, teško je odrediti što je mjerilo, pa s time i gjde bi je svrstala.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #24 : 05-11-2008, 12:33:17 »
Ovo drvo je kvrga na kvrgi, svo je nesimetrično razvijeno, deblo se "raskvasilo" na sve strane i ako krošnja treba sljediti karakter debla, onda ovom drvetu treba groteska od krošnje.

 a da je groteskna, kvrgava izbrazdana - nije.

Ma jest, stara, takva je. Kvrgava i ružna. Malo si ju zaboravila. Tako da mislim da pojam "groteskno" nije ovdje izvan svog konteksta.
Cmokić

Ak nju usporedimo s onim Mladenovim (mislim da je njegov) bjelograbom onda je ova ostryja beba glatka, Ali ak usporedim s ovom Pallovom lipom koju je Andrija stavio onda je starica kvrgava. Tak da je vrlo upitno kaj se groteskno, a kaj nije. Ja mislim da ova ostyja ima odličan karakter, ali nije ona posebno groteskna, malčice. Velim, teško je odrediti što je mjerilo, pa s time i gjde bi je svrstala.
E pa sad, ovo je rasprava  jel nešto "jako veliko" ili "ogromno". U svakom slučaju, drvo nije niti se doima mlađahno niti krhko niti nježno niti glatko. Niti ljepuškasto.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #25 : 05-11-2008, 12:34:09 »
... teško je odrediti što je mjerilo, pa s time i gjde bi je svrstala.

U literati stil... možda  :dunno:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #26 : 05-11-2008, 12:36:56 »
Evo i moje fotke na kojoj se možda bolje vidi  :mdr:
 :idiot:

Offline helleborus

Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #27 : 05-11-2008, 12:40:43 »
Ne znam jesmo li se razumjeli. Dakle hvala ti Matija za ideju i kritiku i nemoj mi se molim te više ispričavati zato što mi pomažeš oko mog drveta.

Ovo možda nije baš tema, ali sviđa mi se kako Matija piše... svi smo mi dosta osjetljivi na 'svoja' drva pa je uvijek bolje da se čovjek malo ogradi nego da piše sam tak, preotvoreno. Ljudi se lako vrijeđaju. Pohvalno je biti taktičan. Iskren, ali taktičan. Ponekad je čak i možda bolje biti više taktičan, a malo manje iskren... posebno kad bi iskrenost mogla biti prebolna. Uvijek treba uzeti u obzir da se možda na slici ne vidi najbolje pa strogu kritiku bolje ostaviti za face to face susret u prisustvu treće osobe koja će izbalansirat 'nadmetanja' ove prve dvije.
Sjetite se samo Palla i njegovih drva, slika i u živo. Neusporedivo. Pa to uzimajte u obzir pri polemikama.


Offline helleborus

Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #28 : 05-11-2008, 12:42:51 »
... teško je odrediti što je mjerilo, pa s time i gjde bi je svrstala.

U literati stil... možda  :dunno:

Ha, ha.  :idiot:

Offline helleborus

Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #29 : 05-11-2008, 12:46:27 »
Zar nije bilo govora na radionicama da kad imaš neko drvo kojem je deblo dosta groteskno da bi onda krošnja trebala biti 'uglađena' tak da to kao cjelina izgleda primaljivo i oku ugodno??! Zar nisu i npr. Kimurina drva po deblu i ostalom nezelenom groteskna, a onda tu grotesku umiruje jedan krasna uravnotežena, zaglađena krošnjica. To mi se čini kao odlična kombinacija.
Ne bi li onda u skaldu s tim i ovo drvo trebalo imati više 'uglađenu' nego grotesknu krošnju??