Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ostrya carpinifolia, first styling  (Posjeta: 16149 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #30 : 05-11-2008, 13:02:48 »
Zar nije bilo govora na radionicama da kad imaš neko drvo kojem je deblo dosta groteskno da bi onda krošnja trebala biti 'uglađena' tak da to kao cjelina izgleda primaljivo i oku ugodno??! Zar nisu i npr. Kimurina drva po deblu i ostalom nezelenom groteskna, a onda tu grotesku umiruje jedan krasna uravnotežena, zaglađena krošnjica. To mi se čini kao odlična kombinacija.
Ne bi li onda u skaldu s tim i ovo drvo trebalo imati više 'uglađenu' nego grotesknu krošnju??

Sad dolazimo do onog dijela koji je S spomenuo, da treba uvažiti sva mišljenja, sugestije i viđenja. Ova plodna rasprava sa pokojim basnolikim epitetom, vidim rađa odlične plodove. Drvo je savakako vrijedno svake rasprave. Slažem se s tobom Duda, pa dolazi do toga da bi se mogao složiti i s Matijinim virtom. Sreča da imamo vremena pred sobom za donjet neku od odluka. Ono što je meni kod ovog drveta najbolje, je upravo ta "grotesknost" i izgled starog umornog drveta, koje ni u jednom dijelu ne pokazuje znakove mladenačkog i skladnog poleta. Želimo li naglasiti deblo, možemo napraviti neku skladnu i gotovo neprimjetnu krošnju. Koju nitko i ne primječuje jer gleda deblo koje smo željeli istaknuti. Dobro govoriš, puno je primjera toga. No postoji i druga strana ove medalje, a takvih primjera je manje u javnosti, jer zahtjevaju "umjetnikov" dodir, nastaviti krošnjom ono što deblo govori.

Offline Marija

Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #31 : 05-11-2008, 13:10:48 »
Ovo drvo je kvrga na kvrgi, svo je nesimetrično razvijeno, deblo se "raskvasilo" na sve strane i ako krošnja treba sljediti karakter debla, onda ovom drvetu treba groteska od krošnje.

 a da je groteskna, kvrgava izbrazdana - nije.

Ma jest, stara, takva je. Kvrgava i ružna. Malo si ju zaboravila. Tako da mislim da pojam "groteskno" nije ovdje izvan svog konteksta.
Cmokić

Drukčije se nam perspektive - ja to gledam iz persprektive krških groteskinih zdepastoća
(ooo bože, izražavam se kao Mario  :tup: :zabezeknut:) ...

Da se razumijemo - bit će to kvalitetan bonsai, nebari je odličan, sužavanje .... a jeee ... sad sam se sjetila da ima nabore ...  :hi:

P.S. Svi imamo svoje utiske ... i kvragu i komunikacija ako svi uvijek o svemu mislimo isto  :dipl: Što bi rekla stara latinska izreka - Raznolikost veseli!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #32 : 05-11-2008, 13:20:09 »
Svi koji se ovog drveta sjećate sa konvencije, sigurno primječujete da je drvo isplovilo iz zemlje nekih 8cm. Maknuli smo jedan ogroman korijen u obliku kitovog repa i ispod otkrili fenomenalan nebari koji je drvo pri tlu, zadebljao u fenomenalnu grotesku. Sve to je naglasilo i ovako dobar pogled na sklad drveta. Kad drvo odeblja grane, stvarno će biti kvalitetan bonsai.... i sad ona antologijska.... "drvo će nam samo reći što želi biti i mi ćemo to znati prepoznati.... jer to znamo, kad smo nadareni"...

 :molitva:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #33 : 05-11-2008, 13:22:30 »

...ooo bože, izražavam se kao Mario  ...

...koji nesebično otkriva ljepotu i mogućnosti našeg jezika  :clap:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #34 : 05-11-2008, 13:29:01 »
P.S. Svi imamo svoje utiske ... i kvragu i komunikacija ako svi uvijek o svemu mislimo isto  :dipl: Što bi rekla stara latinska izreka - Raznolikost veseli!

 

 

 

 

 

Živjele raznolikosti  :love:

Offline helleborus

Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #35 : 19-11-2008, 13:24:00 »
Sad sam malo gledala tu Ostryju... djeluje kao tužna vrba. Stvarno smo fulali s granama. Doduše znam da je to sad prvo slaganje grana, ali ipak, nema ništa od one prpošnosti, svježine... staro oronulo drvo, tak mi izgleda. da smo bar dio grana podigli na krajevima prema gore već bi izgledalo bolje. Gledam jdan veliki javor kroz prozor i vidim kak mu grane na krajevima idu prema gore, sjetim se pall i kaj je govorio o tome i vidim da čovjek ima pravo. Onda gornje grane koje su trebale ići prema gore više, a ne prema dole. nadam se da neće od tuge krepat preko zime  :question:  :ashamed:

Offline Aleksa

Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #36 : 19-11-2008, 21:08:31 »
Pa zašto je sada ne savijete kako treba? Jeste da se žica stvrdnula ali bi se mogla malo saviti...  :zbunjen:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #37 : 19-11-2008, 21:11:30 »
O bože, pa Duda shvati da tih završetaka grana za 4 mjeseca više neće biti, a novi izbojci će ići prema gore!!! Đizs krajst  :wall: :wall: :wall:
 :svetac:
 :love:

Offline helleborus

Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #38 : 20-11-2008, 10:37:21 »
O bože, pa Duda shvati da tih završetaka grana za 4 mjeseca više neće biti, a novi izbojci će ići prema gore!!! Đizs krajst  :wall: :wall: :wall:
 :svetac:
 :love:

Znam da neće, ali svaki put kad odem u galeriju da vidim slike 'srce mi se cepa od tuge'  :question:  :cry:
Dobro kaže Aleksa, malo bi ih mogli podignuti tek toliko da već sad izgleda bolje, onak za naš gušt, pa makar je u proljeće rezali  :bravoPrika:  :hihihi:

Offline Marija

Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #39 : 26-11-2008, 15:32:59 »
Nađoh slike vaše ostrye s konvencije 2008.
Evo slike dok je imala dva vrha i 2 fotke poslije kidanja jedne grane.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Ostrya carpinifolia, first styling
« Odgovori #40 : 27-11-2008, 09:15:38 »
nadam se da neće od tuge krepat preko zime  :question:  :ashamed:

Ma ovo ti je "first styling", koji nikada ne može biti spektakularan. Drvo ima grane na pravim mjestima, nebari sada kada je isplovio izgleda odlično (mislim da bi ga trebalo premazati sa jin tekućinom da se skine ta boja zemlje) a i prije je bilo jasno da je deblo jako zanimljivo. Tijek mi je spominjao da je slovencima Ostrya carpinifolia kao vrsta problematična, da joj iz čista mira uvene grana a ja vjerujem da vi sa svojom nećete imati problema.
andbonsai.com ~ andbonsai studio