Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!  (Posjeta: 294987 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #30 : 10-11-2008, 19:39:36 »
A postoje i granitne sive okrugle. U bauhausu

Offline helleborus

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #31 : 11-11-2008, 10:07:11 »
A postoje i granitne sive okrugle. U bauhausu
Ma da??!! Ja sam prije nokog vremena gledala i bilo je samo onog benkovečkog kamena... ovo mi je vrlo zanimljivo ak toga ima.

Naime, lijepo bi bilo raditi ploče različitih oblika za vrt, možda i napravimo koju, ali za cijeli vrt će nam trebati dosta tih ploča pa se bojim da bi, s obzirom koiko imamo vremena, to moglo biti gotovo nikad.
Ovo s tim granitnim bi moglo biti super, ak toga stvarno ima. I onda još napravimo Goranovom tehnikom par unikatnih i... bingo!!!  :jupi:

Offline GP

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #32 : 11-11-2008, 15:16:58 »
A postoje i granitne sive okrugle. U bauhausu
Ma da??!! Ja sam prije nokog vremena gledala i bilo je samo onog benkovečkog kamena... ovo mi je vrlo zanimljivo ak toga ima.

Naime, lijepo bi bilo raditi ploče različitih oblika za vrt, možda i napravimo koju, ali za cijeli vrt će nam trebati dosta tih ploča pa se bojim da bi, s obzirom koiko imamo vremena, to moglo biti gotovo nikad.
Ovo s tim granitnim bi moglo biti super, ak toga stvarno ima. I onda još napravimo Goranovom tehnikom par unikatnih i... bingo!!!  :jupi:
Sve si rekla,Say no more :sumo:

Offline DonQuijote

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #33 : 11-11-2008, 22:31:58 »
A postoje i granitne sive okrugle. U bauhausu
Ma da??!! Ja sam prije nokog vremena gledala i bilo je samo onog benkovečkog kamena... ovo mi je vrlo zanimljivo ak toga ima.

Naime, lijepo bi bilo raditi ploče različitih oblika za vrt, možda i napravimo koju, ali za cijeli vrt će nam trebati dosta tih ploča pa se bojim da bi, s obzirom koiko imamo vremena, to moglo biti gotovo nikad.
Ovo s tim granitnim bi moglo biti super, ak toga stvarno ima. I onda još napravimo Goranovom tehnikom par unikatnih i... bingo!!!  :jupi:

Definitivno ih ima Bauhaus Žitnjak. Okrugle, granitne, debljine nekih4-5 cm, promjera nekih 30-40 cm, i ja sam ih mislio koristiti na travnjaku ali su prilično skupe , nemam pojma koliko koštaju ali su mi se činile skupe :hihihi:

Offline DonQuijote

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #34 : 17-11-2008, 11:17:32 »
... gomila koja zaostaje u utrci samnom  :histerical:


A jesi siguran da se utrkuju s tobom?  :hihihi:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #35 : 17-11-2008, 11:33:13 »
... gomila koja zaostaje u utrci samnom  :histerical:


A jesi siguran da se utrkuju s tobom?  :hihihi:

Rekoh to onak ofrlj...
Naravno da se ne utrkuju, nismo u istoj kategoriji  :na:
...iako oni toga nisu svjesni, jer.... lako se čovjek precjeni  :molitva:

Offline GP

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #36 : 18-11-2008, 07:16:37 »
[
Evo za početak, ja bi nešto veče od največeg kalupa koji si mi predao na čuvanje za nove generacije....

PS
jel netko miriši novu radionicu o izradi pozitiv/negativ kalupa  :jupije:
[/quote]

Naravno može, a sad daj skicu željene forme ( sa dužinaxširinaxvisina podacima)

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #37 : 18-11-2008, 08:01:16 »
Naravno može, a sad daj skicu željene forme ( sa dužinaxširinaxvisina podacima)

80x60x20 cm
četvtasta
skica...uskoro

Offline helleborus

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #38 : 18-11-2008, 11:12:15 »
Dragi Gorane, ovo je fenomenalno!
Naravno da sam doma odmah navalio na punjenje kalupa, kako bi što prije vidio prve rezultate. Sve novine iz okolnog susjedstva završile su kod mene u podrumu i već je 8 kalupa ispunjeno.

No ti si fakat manijak  :nails:
Pa kud prije osam komada? Ja sam tek krenuo sakupljati stari papir

A čuj... dečec ja kreativac, ima puno slobodnog vremena i totalni luđak  :idiot:  :girl: Ma garant je on još prije nego je uopće krenuo u subotu kod GP namočio papir koji sigurno već tjednima skuplja po susjedstvu.  :tlab:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #39 : 18-11-2008, 11:17:42 »
A čuj... dečec ja kreativac, ima puno slobodnog vremena i totalni luđak  :idiot:  :girl:

Kak me samo pročitaš na brzinu  :idiot:

Ma garant je on još prije nego je uopće krenuo u subotu kod GP namočio papir koji sigurno već tjednima skuplja po susjedstvu.  :tlab:

Viš tog se nisam sjetil, al sreća imam dobre susjede pa su odmah priskočili sa svim izdanjima novina  :jupije:

Offline helleborus

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #40 : 18-11-2008, 11:42:57 »
Čuj ove posude bimogle biti trajnije od onih starih Goranovih. Koliko se sjećam Goran je rekao da prije nije dodavao sredstvo protiv pucanja kod smrzavanja i da su takve posude trajale oko 5 godina. (jel tak??!!) Ove sad koje radi s tim sredstvom još nisu pucale, možda niti neće, bar ne duže vrijeme... što bi bilo odlično.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #41 : 18-11-2008, 12:05:10 »
Čuj ove posude bimogle biti trajnije od onih starih Goranovih. Koliko se sjećam Goran je rekao da prije nije dodavao sredstvo protiv pucanja kod smrzavanja i da su takve posude trajale oko 5 godina. (jel tak??!!) Ove sad koje radi s tim sredstvom još nisu pucale, možda niti neće, bar ne duže vrijeme... što bi bilo odlično.

Isto mislim!
No, ne sekira me nikakvo pucanje. Izrada je jednostavnija nego što sam mislio dok nisam probao raditi. Kolko izdrži izdrži.

Offline helleborus

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #42 : 18-11-2008, 12:10:07 »
Čuj ove posude bimogle biti trajnije od onih starih Goranovih. Koliko se sjećam Goran je rekao da prije nije dodavao sredstvo protiv pucanja kod smrzavanja i da su takve posude trajale oko 5 godina. (jel tak??!!) Ove sad koje radi s tim sredstvom još nisu pucale, možda niti neće, bar ne duže vrijeme... što bi bilo odlično.

Isto mislim!
No, ne sekira me nikakvo pucanje. Izrada je jednostavnija nego što sam mislio dok nisam probao raditi. Kolko izdrži izdrži.

Veliš...lakše to nego klepat sanduke od dasaka!!!

Offline DonQuijote

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #43 : 18-11-2008, 12:24:55 »
Ako neko treba ploče stiropora za negative, danas sam dobio desetak ploča 400x1000

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #44 : 18-11-2008, 12:37:00 »
Čuj ove posude bimogle biti trajnije od onih starih Goranovih. Koliko se sjećam Goran je rekao da prije nije dodavao sredstvo protiv pucanja kod smrzavanja i da su takve posude trajale oko 5 godina. (jel tak??!!) Ove sad koje radi s tim sredstvom još nisu pucale, možda niti neće, bar ne duže vrijeme... što bi bilo odlično.

Isto mislim!
No, ne sekira me nikakvo pucanje. Izrada je jednostavnija nego što sam mislio dok nisam probao raditi. Kolko izdrži izdrži.

Veliš...lakše to nego klepat sanduke od dasaka!!!

... i daleko jeftinije!
Naravno, sad dolazi zima, bit će trenutaka dosade i iščekivanja sezone yamadoria, a kaj to nije pravo vrijeme da se svaki takav trenutak iskoristi u kreativan rad na posudama  :ludilo:

Pa da radim samo jednostavne trening posude, opet će izgledati bolje od drvenih, koje mi se vrlo dopadaju funkcionalno, no ne i na izgled.... a takav sam  :idiot: