Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: nametnici  (Posjeta: 9417 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline bzguric

Odg: nametnici
« Odgovori #15 : 02-09-2009, 15:03:21 »
tnx  :smile:

Offline bzguric

Odg: nametnici
« Odgovori #16 : 07-09-2009, 09:19:33 »
evo fotki  :nails:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: nametnici
« Odgovori #17 : 07-09-2009, 09:32:54 »
Kineski brijest/Ulmus parviflora, koja se guši i utapa u lošoj i prevlažnoj zemlji, suvišno začepljenoj nekom mahovinom ili čime već.
Neki pametni savjet ne mogu dati, jer nisam uspio na životu održati takve reznice. ...no!
Presadi ga u prozračan substrat.
Poskidaj mu sve suvišne grane.
Sa ostatka grana poskidaj svo lišće.
To nije bolest, bar mi se tak čini... već truljenje reznice!

Offline bzguric

Odg: nametnici
« Odgovori #18 : 07-09-2009, 12:22:52 »
radi se zapravo o ukrasnom kamenju...naime pročitao sam jednu preporuku da ih treba staviti preko zemlje jer će to spriječiti raznašanje zemlje prilikom zalijevanja...no donedavno (počistio sam ih) sam imao i sitne živine koje su formirale nekakvu gustu (pjenastu) mrežu preko grana... :mad2:

Uglavnom hvala na savjetu 8)...još jedno kratko pitanje...koja je najbolja vrsta zemlje u koju bi trebao presaditi reznicu...unaprijed hvala na odgovoru  :bravoPrika:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: nametnici
« Odgovori #19 : 07-09-2009, 12:26:23 »
Uglavnom hvala na savjetu 8)...još jedno kratko pitanje...koja je najbolja vrsta zemlje u koju bi trebao presaditi reznicu...unaprijed hvala na odgovoru  :bravoPrika:

Pumica/pomica, floreopor/maxit/liadrain, liapor, tenisit, treset!
Potraži te pojmove po forumu i sve ćeš doznati  :great:

....sve živine, tretiraj BioKilom, kak ti je Don rekao!

Offline Kiki

Odg: nametnici
« Odgovori #20 : 07-09-2009, 12:40:16 »
Daj slikaj tu živinu da vidimo kaj je to:P


Ja imam kineski brijest koji super napreduje, odma ga presadi, ja ti preporučam zemlju za bonsaije iz Bauhaus-a, tu ja koristim i biljka je zdrava :)

Skini samo žuto lišče, i malo dovedi drvo u red, skini suvične grane kak su ti rekli :P

;)


P.S. Da jos jedna stvar, kad slikas bonsai najbolje ti ga je slikat tak da ga slikaš sprijeda u horizontalnom položaju.

A gamad slikaj iz bliza  :lol:
Najte kaj zamerit :)

Offline bzguric

Odg: nametnici
« Odgovori #21 : 07-09-2009, 13:05:27 »
ja imam insect-clean, preporučili mi ga u poljo-apoteci...jel to čemu?  :question:

kaj se tiče nametnika žgadariju sam već prije poprskao i počistio s vatom tak da niš od fotki...doduše prvi cvijet koji su mi napali je uvenuo neki dan... :umm:

uzgred, kad sam već dosadan, pretpostavljam da i posudu moram promijeniti ili to ipak nije potrebno...a u vezi ovih ukrasnih kamenčića...mogu li ih staviti ili ipak nije preporučljivo :question:

puno hvala na pomoći  :chinaman:

Offline DonQuijote

Odg: nametnici
« Odgovori #22 : 07-09-2009, 19:12:08 »
Ti kamenčići ti ,vrlo lako moguće sprečavaju da se, ionako pretvrda i prevlažna zemlja, isušuje i možebitni su uzrok truljenju jer je sve skupa premokro i korijenje truli.
Daj ostavi broj telefona na PP, pa ćemo se dogovoriti, doći ćeš k meni pa ćemo to presaditi kako treba u zemlju kakva treba biti i možda uspijemo spasiti drvce. Što prije, to bolje.
Prevelika očekivanja ne trebaš gajiti jer su ta drva odrasla na hormonima i postotak umiranja je ogroman.

Offline bzguric

Odg: nametnici
« Odgovori #23 : 11-09-2009, 12:54:34 »
 :jupi: bonsai mi se počeo oporavljati, nakon što sam maknuo svo suho lišće niknulo je brdo novog...hvala svima na savjetima  :chinaman: i hvala Donu na želji "beyond the call of duty" da pomogne unatoč mom živčanjenju  :bravoPrika: