Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: O razmjenama i kupovinama stabala  (Posjeta: 19101 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: O razmjenama i kupovinama stabala
« Odgovori #1 : 15-09-2009, 09:58:12 »
Mauro je dobio:
http://walter-pall.de/larcheuropean_larch_nr__5.jpg.dir/index.html

Ne znam sada da li je to trampa ariš za sve ove materijale ili su tu još neki dogovori između njih. Ovaj ariš je odličan ali mi je uvijek izgledao preveliko.

Kak si došao do te informacije?

Offline Andrija Zokić

Odg: O razmjenama i kupovinama stabala
« Odgovori #2 : 15-09-2009, 10:09:03 »
Mauro je Mariji i meni prijatelj na Facebooku ... zar tebi nije?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: O razmjenama i kupovinama stabala
« Odgovori #3 : 15-09-2009, 10:18:23 »
Mauro je Mariji i meni prijatelj na Facebooku ... zar tebi nije?

Ne lutam po faceu u zadnje vrijeme... napokon imam posla na poslu  :great:
A Mauro mi je prijatelj, koji jedva čeka da primi mog mugača u ruke  :ludilo:

Offline Andrija Zokić

andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline helleborus

Odg: O razmjenama i kupovinama stabala
« Odgovori #5 : 23-09-2009, 08:30:43 »
http://walter-pall-bonsai.blogspot.com/2009/09/larch-with-ax.html

Da, ovo je priča koja čovjeka istinski može dirnuti. Mislim, sve mi je jasno. Ljudi prodaju, razmjenjuju.... No kad si nešto sam iskopao, toliko dugo imao u svom vrtu, i to je toliko lijepo... onda sigurno nije lako objasniti sebi da je možda najbolje to dati nekom drugom. Naravno da čovjek nađe utjehu bar u tome da zna da je to dao u dobre ruke, nekome tko će dobro o tome brinuti i znati što napraviti.
Drva koja čovjek izvadi pa odmah proda je puno jednostavnije nego kad ga imaš u svom dvorištu desetljeće....

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: O razmjenama i kupovinama stabala
« Odgovori #6 : 23-09-2009, 08:39:17 »
WP je sve napisao u jednoj rečenici "...jedno poglavlje je zatvoreno i nekoliko novih je otvoreno..." ...treba biti slobodan u svemu i ne robovati sam sebi... a pogotovo ne društvu i okolini.... čak ni tradiciji  :turpija:
Sloboda čovjeka je uz ljubav, krajnji cilj postojanja  :chinaman:

Offline Angel

Odg: O razmjenama i kupovinama stabala
« Odgovori #7 : 23-09-2009, 09:33:51 »
Hmmm, moram priznati da mi u ovoj prici NISTA nije jasno.  :question:
Prvo je Mauro donio Walteru onaj jedan veliki aris i mijenjao ga za nigru. Poanta cijele price je bila da je taj aris kod Maura u Italiji prilicno slabo napredovao (sto se na drvetu i vidjelo) i Walter je rekao kako to i nije cudno jer kod Maura nije pravo klimatsko podrucje za arise. To najvjerojatnije u potpunosti stoji s obzirom na prirodno staniste arisa (veca nadmorska visina, hladnija klima, velika vlaznost zraka itd.).  :chinaman:
No sada Walter daje Mauru svoj "aris-gigantus" i salje ga u to isto nepovoljno podrucje!?    :zamisljen: :dunno:
Tko ce razumijeti tu "bonsai-mafiju"!?   :hi:

Offline Marija

Odg: O razmjenama i kupovinama stabala
« Odgovori #8 : 23-09-2009, 09:37:06 »
No sada Walter daje Mauru svoj "aris-gigantus" i salje ga u to isto nepovoljno podrucje!?    :zamisljen: :dunno:

Da, to je i nama palo na pamet  :idiot:
Ko zna možda će ga Mauro restilizirati i prodati ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: O razmjenama i kupovinama stabala
« Odgovori #9 : 23-09-2009, 09:38:48 »
...Tko ce razumijeti tu "bonsai-mafiju"!?   :hi:

Nek se Kumovi igraju  :verycool:

...nego...ako se ne varam, i Walter je pričao da se ariši, tek izvađeni, kod njega loše oporavljaju, pa on ima nekog gore na sjeveru, ko u "karanteni" drži ariše dok se ne "rehabilitiraju" i tek onda ih Walte uzme. Možda je ovaj konkretni ariš... dovoljno adaptiran da preživi u Italiji, a siguran sam de će i Mauro vrlo brzo naći dom tom arišu, ako nešto krene po zlu  :turpija:

Offline gal

Odg: O razmjenama i kupovinama stabala
« Odgovori #10 : 23-09-2009, 09:41:47 »
Hmmm, moram priznati da mi u ovoj prici NISTA nije jasno.  :question:
Prvo je Mauro donio Walteru onaj jedan veliki aris i mijenjao ga za nigru. Poanta cijele price je bila da je taj aris kod Maura u Italiji prilicno slabo napredovao (sto se na drvetu i vidjelo) i Walter je rekao kako to i nije cudno jer kod Maura nije pravo klimatsko podrucje za arise. To najvjerojatnije u potpunosti stoji s obzirom na prirodno staniste arisa (veca nadmorska visina, hladnija klima, velika vlaznost zraka itd.).  :chinaman:
No sada Walter daje Mauru svoj "aris-gigantus" i salje ga u to isto nepovoljno podrucje!?    :zamisljen: :dunno:
Tko ce razumijeti tu "bonsai-mafiju"!?   :hi:
...baš sam ja to htio pitati, kako nisam bio gore nisam se usudio jer sam mislio da sam nešto krivo ćuo, no tu je još nešto, drvo mu je: "For me it always was just too big" ?! ..ponavljam nisam bio kod njega, ali ćini mi se da on ima i većih drva?

Offline helleborus

Odg: O razmjenama i kupovinama stabala
« Odgovori #11 : 23-09-2009, 10:15:04 »
Da, to je zanimljivo, i meni W piše za svako novo drvo da je too big, pa sam mu sada zadnji puta odgovorio, dragi walter, kaj pričaš, pa u tvojem vrtu je bar 95% drveća veće ili bar jednako veliko kao ovo što sada vadimo
ne kužim tipa

Možda se radi o godinama. Sad mu više ne leže velika drva jer mu je preteško na njima raditi. A možda kad mu mi hrvati nekaj pokazujemo potencijalno na to gleda kao nešto što bi mu htjeli prodati, pa napiše... to je meni preveliko... možda se ograđuje... 'čujte lijepo je, al ja vam ne bum kupil jer mi je preveliko'. Njega sad definitivno pale manja drva koja može: ili sam lakše prenositi, ili jednostavno prodati. Nekak si mislim da je u tome stvar kad nam napise da mu je preveliko drvo  :dunno:

Offline Marija

Odg: O razmjenama i kupovinama stabala
« Odgovori #12 : 23-09-2009, 10:39:15 »
Možda se radi o godinama. Sad mu više ne leže velika drva jer mu je preteško na njima raditi. A možda kad mu mi hrvati nekaj pokazujemo potencijalno na to gleda kao nešto što bi mu htjeli prodati, pa napiše... to je meni preveliko... možda se ograđuje... 'čujte lijepo je, al ja vam ne bum kupil jer mi je preveliko'. Njega sad definitivno pale manja drva koja može: ili sam lakše prenositi, ili jednostavno prodati. Nekak si mislim da je u tome stvar kad nam napise da mu je preveliko drvo  :dunno:
Ne vjerujem u to!! Barem je on uvijek otvoren i iskren i meni je osobno to i drago. Bolje čuti kritiku i osvjestiti gdje griješim nego laskati egu.


Inače mislim da veličina nema veze s kvalitetom.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Tijek

Odg: O razmjenama i kupovinama stabala
« Odgovori #13 : 23-09-2009, 12:21:31 »
Ovi ariš definitivno bio je najtežje Walterovo stablo. U ovi kategoriji so samo on mugo koji je stao tamo kraj njega i on crveni bor isto na oni strani dvorišča...

Offline gal

Odg: O razmjenama i kupovinama stabala
« Odgovori #14 : 23-09-2009, 14:29:20 »
...dakle možemo zaključiti da je stari lisac uvaljao neproporcionalno drvo za mnogo potencionalno proporcionalnog materijala, pod izlikom da ga je stegla reuma pa se eto nemože nositi sa "težinom" ariša!  :mdr: :quiet: