Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pinus Thunbergii  (Posjeta: 30348 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline istefano

Pinus Thunbergii
« : 12-04-2007, 22:16:58 »
dobio bonsai od stare na poklon  :yupi: , ak je ta zena normalna  :loco: onda sam ja Mirko Norac :mdr:
fakat je lijep nema kaj , ali zice su mu vec toliko urasle da je to prestrasno , cak sam uspio jednu i naci samo komadic da viri iz njega ,ali nikakvog uspjeha nemam s vadjenjem , mislim uopce se ne usudim ... brijem da ce docekati to da ga cijela kora proguta
a kad sam vidio cijenu 1094,00  :tup: , dslo mi je da ju pljusnem , ali ipak mater mi je pa nemres
visok je nekih 30-35 cm , a deblo nekih 4-5 cm , fino je razgranat ,jedino me frka nekako boje iglica kao da su suhe ,ubit cu se ak mu nema spasa ,a ubit cu i nju  :P90: , boja iglica je svijetlo zelena , i nekako mi se cine dosta suhe , jeli to normalno...

Offline marinko beg

Odg: Pinus Thunbergii
« Odgovori #1 : 12-04-2007, 22:28:33 »
fakat je lijep nema kaj , ali zice su mu vec toliko urasle da je to prestrasno , cak sam uspio jednu i naci samo komadic da viri iz njega ,ali nikakvog uspjeha nemam s vadjenjem , mislim uopce se ne usudim ... brijem da ce docekati to da ga cijela kora proguta
a kad sam vidio cijenu 1094,00  :tup: , dslo mi je da ju pljusnem , ali ipak mater mi je pa nemres
visok je nekih 30-35 cm , a deblo nekih 4-5 cm , fino je razgranat ,jedino me frka nekako boje iglica kao da su suhe ,ubit cu se ak mu nema spasa ,a ubit cu i nju  :P90: , boja iglica je svijetlo zelena , i nekako mi se cine dosta suhe , jeli to normalno...

Dragi Stefano
To ti nije Thunbergii,nego Parviflora(bijeli bor),koji je najvjerojatnije(ne vidim dobro)na slici ucijepljen na deblu od crnog bora.Radi toga i svijetlo zelena boja(vjerojatno sa sivo-plavim nijansama).To u japanu rade za export.
Sta se tice cijene,to je otprilike sto ja trazim za moju parvifloru,pa ti prosudi.Posuda je uzas,dakle treba joj adekvatna.Grane su lijevo i desno na istoj visini.
A sad vrlo vazno!!!:Ako ne mozes skinut zicu,obavezno se vracaj sa mamom u ducan sa drvom i neka ti vrate pare,jer garantirano ces imat problema sa njim.Moglo bi skroz uginut.

M

Offline istefano

Odg: Pinus Thunbergii
« Odgovori #2 : 12-04-2007, 23:14:54 »
gle iscupao sam mu sve zice da se malo oporavi ,ali ima jedna koja je skroz srasla s deblom uopce se ne vidi ni pocetak niti kraj vec samo 1 cm zice , cini mi se kao da su namjenro ostavili komadic zice da nije cijelo deblo obavijeno s njom, pa ako sam u pravu dali to znaci isto da ce biti problema

Offline istefano

Odg: Pinus Thunbergii
« Odgovori #3 : 12-04-2007, 23:19:08 »
u pravu si drvo je cijepljeno ...  :grrrrrr:
i ta zica je drito urasla gdje je cijepljen, e da mi je ova pamet prije nego kaj sam skinuo zice... i nisam bas siguran da bi mi napravili povrat love ,morao bi zamijenit za nesto , a i sad sam vec napravio sranje kad sam isao skidat zicu

Offline marinko beg

Odg: Pinus Thunbergii
« Odgovori #4 : 12-04-2007, 23:24:24 »
gle iscupao sam mu sve zice da se malo oporavi ,ali ima jedna koja je skroz srasla s deblom uopce se ne vidi ni pocetak niti kraj vec samo 1 cm zice , cini mi se kao da su namjenro ostavili komadic zice da nije cijelo deblo obavijeno s njom, pa ako sam u pravu dali to znaci isto da ce biti problema
Ima one "kombinirke" sa tankim vrhovima.Pokusaj polako izvlaciti komadic,pa presjeci,pa opet teko sve do kraja.Kupi kvalitetnu likvidnu pastu za rane poput Japanske KIYONAL,i premazi dobro sva udubljenja iz koje si izvukao zicu.Ne mozes zicu pustit,rizik je preveliki.Ako mislis da je nemoguce,idi se zalit u ducan,digni bunu,reci im neka idu u ku..c,nije ih sram prodavat drvo na kojoj je zica skros izrasla,i ako se prave blesavi onda... :P90:
PS/Kakva je to zica?Aluminijum,bakar ili obicno zeljezo?

M

Offline istefano

Odg: Pinus Thunbergii
« Odgovori #5 : 12-04-2007, 23:29:55 »
prepustit cu to ipak deckima na radionici , kresicaaaa daj probaj ovu subotu odrzat brijem ako en napravimo to sad da ce za 10 dana ipak biti prekasno da se zalim

Offline istefano

Odg: Pinus Thunbergii
« Odgovori #6 : 13-04-2007, 18:50:58 »
PS/Kakva je to zica?Aluminijum,bakar ili obicno zeljezo?

M
bakar izlgeda mi pre sivo , a opet da je zeljezo , trebala bi oksidirat ili ti pohrdjat ,a nekako mi onda jedino ostaje da je aluminijska

Offline veljko

Odg: Pinus Thunbergii
« Odgovori #7 : 14-04-2007, 09:24:57 »
Ako je aluminijska žica, ne bi smjela smetat.(provjereno kod Petra Vrgoča) :yupi:

Offline Pinus

Odg: Pinus Thunbergii
« Odgovori #8 : 16-04-2007, 09:25:26 »
Uz nešto rada na njemu, mogao bi postati predivan bonsai, za koju godinu. Od onih borova za istu cjenu u MBM-u je još najbolji. Jedino, na slici se ne vide ožiljci od žice, neznam kak to izgleda uživo.

Offline Marija

Odg: Pinus Thunbergii
« Odgovori #9 : 16-04-2007, 12:06:26 »
Ožiljci teško zarastaju ... i svakako kvare kvalitetu bonsaija....

Ako je urasla žica....to su trebali ukalkulirati i smanjiti cijenu  :sarcastic:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline veljko

Odg: Pinus Thunbergii
« Odgovori #10 : 16-04-2007, 12:22:41 »
Kakvo umanjivanje cijene, kakvi povrati novca, kad uđemo u Uniju, onda o tome možemo pričat.
A drvo se i meni sviđa, pa...

Offline Pinus

Odg: Pinus Thunbergii
« Odgovori #11 : 16-04-2007, 12:42:46 »
Pa to je kao manja cijena tamo. Ima borova u Mbm-u za 18000KN, I japanska bukva 32000kn :gasp:. Al predivni su, što jest, jest.

Offline Marija

Odg: Pinus Thunbergii
« Odgovori #12 : 16-04-2007, 12:45:44 »
Toga u splitskom MBM-u nema
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Pinus

Odg: Pinus Thunbergii
« Odgovori #13 : 16-04-2007, 12:50:16 »
Budem sljedeći put fotkala, ak još budu tamo.

Offline Marija

Odg: Pinus Thunbergii
« Odgovori #14 : 16-04-2007, 12:56:40 »
Može, ionako nas sponzoriraju  8)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai