Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: moji ovogodišnji yamadoriji  (Posjeta: 14958 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sanjinko

Odg: moji ovogodišnji yamadoriji
« Odgovori #15 : 17-04-2013, 16:58:32 »
možda sam već pomalo postao naporan al šta ću,evo još jedan poveći orientalis,pa navalite s kritikama

Offline sanjinko

Odg: moji ovogodišnji yamadoriji
« Odgovori #16 : 17-04-2013, 16:59:48 »
možda sam već pomalo postao naporan al šta ću,evo još jedan poveći orientalis,pa navalite s kritikama

Offline DonQuijote

Odg: moji ovogodišnji yamadoriji
« Odgovori #17 : 17-04-2013, 17:35:55 »
 8) Ovo je bolje. Morati ćeš bitno skratiti ali nije loše

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: moji ovogodišnji yamadoriji
« Odgovori #18 : 18-04-2013, 06:03:40 »
dobar! Bit ce posla hmmmm.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline sanjinko

Odg: moji ovogodišnji yamadoriji
« Odgovori #19 : 18-04-2013, 12:24:19 »
je i ja sam skužio razliku izmedju kvalitete ili nekvalitete onog prvog i ovog zadnjeg na slici orientalisa.done a klen?iskreno večinu ljudi zaboli pa tako i meni kad je kritika "nemilosrdna",ali i ono što si donni napisao ili ćeš dužim putem ili preskočit zbog vašeg iskustva vaše početničke greške.zato deri bez milosti,bolje je ućit na pogreškam drugih nego iste sam ponavljati,mada i nekada moraš da ti iz guzice doje do glave. 

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: moji ovogodišnji yamadoriji
« Odgovori #20 : 18-04-2013, 12:36:28 »
Klen ti nije loš.Ima dosta dobar nebarij,ima muving i ljepe rupe po sebi što mu daje dojam starosti.Ima dosta posla sa formiranjem krošnje i budućeg vrha.No zato si ti tu.Ako češ naći boljeg od toga već si napredovao i podigao si sam sebi ljestvicu.Tako se to radi. 8)
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline sanjinko

Odg: moji ovogodišnji yamadoriji
« Odgovori #21 : 18-04-2013, 13:10:06 »
hvala radovane,ja sam svjestan da još treba puno papati palente za jedan solidni nivo.mislim da je igor(jurica)napisao napočetku svoje bonsai karijere da mu estetika tj.šta od drveta napraviti,kavu kreaciju najviše problema stvara.tako i meni,ali pomalo ja se nadam da će biti neć od mene

Offline jurica

Odg: moji ovogodišnji yamadoriji
« Odgovori #22 : 18-04-2013, 20:41:51 »
Klen dobar !!!
A i ostalo treba vidjet uživo jer je dosta nezahvalno presuđivat o kvaliteti drva na osnovu fotografija .
Najbitnije da si shvatio da ne vadit ravne motke  :takoTreba:
Samo tako napred i bit ćeš sve bolji i bolji , znam ( osjećam silu u tebi ) :mdr: :mdr:

Offline sanjinko

Odg: moji ovogodišnji yamadoriji
« Odgovori #23 : 19-04-2013, 21:37:54 »
nadam se da kada budeš usput da ćeš doletit,pogledati ova moja drva.jer su puno bolja u živo(barem meni).je silan entuzijazam je u meni i vjerujem da će biti neć od mene.evo jedan jasen crni:nebari je 25 visok je 50 cm

Offline sanjinko

Odg: moji ovogodišnji yamadoriji
« Odgovori #24 : 19-04-2013, 21:42:07 »
još slika istog

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: moji ovogodišnji yamadoriji
« Odgovori #25 : 19-04-2013, 21:45:27 »
nadam se da kada budeš usput da ćeš doletit,pogledati ova moja drva.jer su puno bolja u živo(barem meni).je silan entuzijazam je u meni i vjerujem da će biti neć od mene.evo jedan jasen crni:nebari je 25 visok je 50 cm
Bravo sanjinko...materijal ti je izvrstan...više nego dobar početak. I nema sumnje, uz takav entuzijazam ...sigurno ćeš imati dobre rezultate. To je put  :great:

Offline sanjinko

Odg: moji ovogodišnji yamadoriji
« Odgovori #26 : 20-04-2013, 12:32:03 »
hvala seba,bezbroj puta sam  gledao slike, filmiće,tvojih,igorovih,marijinih i andrijinih,čajkovih izvadjenih drva.i opet ponovo i ponovo,a i sad takodjer.i nakon konstruktivne kritike luce i dona sam uvidio greške koje sam napravio i ja se nadam da ću ih u budućnosti izbjegavati.za prvu pravu godinu sam jako zadovoljan,i sad uz vašu pomoć pomalo napredovati.ako si primjetio seba nekako prevladavaju "veća" drva(to je dosta tvoja "krivica"),neznam nekako me više fasciniraju barem za sada.evo još jedan bjelograb mislim,ispravite me ako griješim,nebari 25 cm visina 50cm

Offline Marija

Odg: moji ovogodišnji yamadoriji
« Odgovori #27 : 22-04-2013, 12:58:39 »
Najbitnije da si shvatio da ne vadit ravne motke  :takoTreba:

Dobar materijal, pogotovo za početnika. Već su sve drugi iskomentirali ....
pa i to da su većina grana predugo ostavljena i da su mogle biti nešto kraće.

Počmi razgledati modele ravnih brusilica ... trebat će ti da sve to dovedeš ured .... sad nek se stabla prime...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline sanjinko

Odg: moji ovogodišnji yamadoriji
« Odgovori #28 : 23-04-2013, 20:19:37 »
je preduge su znam,al mislim da je andrija baš rekao,da je bolje pustit duže pa kad baci pupove vidit,tj.odrezati gdje treba.a i nama početnicima će s vremenom tj. iskustvom i radom doći ona tzv.patina da možemo radit ono što je u odredjeno vrijeme potrebno.naravno slike još jednog orijentalisa,nebari 35cm,visina 55.savjet,ovo desno deblo ukloniti da ili ne?

Offline Marija

Odg: moji ovogodišnji yamadoriji
« Odgovori #29 : 23-04-2013, 20:22:31 »
je preduge su znam,al mislim da je andrija baš rekao,da je bolje pustit duže pa kad baci pupove vidit,tj.odrezati gdje treba.

Taj drugi rez treba radit dogodine, a ne sad odmah kad krenu pupovi - da ne bi bilo zabune.
Jer ako bi radio sada odmah nakon kretanja a stablo se još nije ni primilo to bi nepotrebni dupli stres.  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai