Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Svjeze izvadjeni bonsai!  (Posjeta: 85329 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #45 : 24-02-2007, 14:26:39 »
Mislim da ce se primiti! Ipak je to grab, a i korijen mu je sacuvan! Prosle godine sam grabove samo cupao iz zemlje i gotovo da nisu imali korijena pa se svaki primio!

Evo slika stabla... Strasno ga je tesko slikati... Mnogo je ljepsi u prirodi nego na slikama! :yes:



Offline Marija

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #46 : 24-02-2007, 18:09:46 »
svakako ga što prije posadi u nešto prikladnije :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #47 : 24-02-2007, 21:12:25 »
svakako ga što prije posadi u nešto prikladnije :smile:

 :yes: :rofl:

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #48 : 14-03-2007, 22:11:20 »
Grabu sam, poslije duzeg razmatranja, skresao skoro sve grane skroz pri deblu, ostavljajuci samo golo stablo (panj  :rofl:) koje se stanjuje prema vrhu. Razlog je bio sto je, kao sto ste vidjeli imao mnogo debelih grana koje su imale grancica samo na krajevima. Nisam htio da ostavljam patrljke vec mi se cinilo bolje da stvaram krosnju ispocetka! Postavicu sliku, da vidite sta je od njega ostalo!

Offline marinko beg

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #49 : 14-03-2007, 22:46:23 »
Grabu sam, poslije duzeg razmatranja, skresao skoro sve grane skroz pri deblu, ostavljajuci samo golo stablo (panj  :rofl:) koje se stanjuje prema vrhu. Razlog je bio sto je, kao sto ste vidjeli imao mnogo debelih grana koje su imale grancica samo na krajevima. Nisam htio da ostavljam patrljke vec mi se cinilo bolje da stvaram krosnju ispocetka! Postavicu sliku, da vidite sta je od njega ostalo!
To si dobro napravio,jedva cekam da vidim sliku.

M

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #50 : 14-03-2007, 22:52:57 »
Grabu sam, poslije duzeg razmatranja, skresao skoro sve grane skroz pri deblu, ostavljajuci samo golo stablo (panj  :rofl:) koje se stanjuje prema vrhu. Razlog je bio sto je, kao sto ste vidjeli imao mnogo debelih grana koje su imale grancica samo na krajevima. Nisam htio da ostavljam patrljke vec mi se cinilo bolje da stvaram krosnju ispocetka! Postavicu sliku, da vidite sta je od njega ostalo!
To si dobro napravio,jedva cekam da vidim sliku.

M

Jel' to dobro kao "bravo 8)" ili kao ":rofl:" ? 

Inace, kada je vidio sta je ostalo, otac je otprilike ovako reagovao:  :gasp: :surprised: :slap: :whip: :diablo:

Offline Marija

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #51 : 14-03-2007, 23:11:36 »

Grabu sam, poslije duzeg razmatranja, skresao skoro sve grane skroz pri deblu, ostavljajuci samo golo stablo (panj  :rofl:) koje se stanjuje prema vrhu.
Možda si mogao ostaviti koju granu, posebno najdonje ako su bile na pravom mjestu ,.... hmmm :sarcastic:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #52 : 14-03-2007, 23:25:01 »

Inace, kada je vidio sta je ostalo, otac je otprilike ovako reagovao:  :gasp: :surprised: :slap: :whip: :diablo:
To je zato sto tatica ne zna da se kod bjelogorice pocinje najcesce od nule! :mdr:

M

Offline Marija

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #53 : 14-03-2007, 23:34:02 »
Daj Aleksa stavi sliku ( slikanu ispred bijelog zida  ;)) da vidimo što je ostalo od njega.

Inače mi ta pilanja grana obavima netom nakon vađenja bonsaija prije nego što smo ga posadili. Jer ako radiš naknadno na tek posađenom stablu, samo ćeš ga dodatno razdrmat ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #54 : 14-03-2007, 23:43:13 »

 Jer ako radiš naknadno na tek posađenom stablu, samo ćeš ga dodatno razdrmat ...
To je u svakom slucaju istina.Nisam mislio na to.

M

Offline DonQuijote

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #55 : 15-03-2007, 09:04:33 »
Čini mi se jako, jako dobar. Zanima me kako sada izgleda. Di su fooootkeeeeeee?

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #56 : 15-03-2007, 21:40:19 »
Ipak sam ostavio jednu, najnizu i najdeblju granu, pravi neku cudnu krivu koja mi se svidjela iako mozda i "nije bas po pravilima"  Orezao sam ga prije sadnje u veliku saksiju, doj je jos bio u onom lavoru tako da ni tu nece biti stete...  :rofl: :rofl:


A fotkice cete morati da sacekate, jer na selo idem tek sledece nedelje (mada ni to nije sigurno)!  ;)  Strpite se, ta ipak ste vi bonsaisti!  :jap: :lol:

Offline istefano

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #57 : 15-03-2007, 21:57:45 »
joj jedva cekam ljeto da upoznam vise sva ta drva , ovako kad vi pisete bukva grab ili slicno ,ja fakat nemam uopce pojma kak koji izgleda ,stoga jedva cekam proljece da sve prolista pa da ih mogu sve malo bolje upoznati

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #58 : 15-03-2007, 22:11:06 »
joj jedva cekam ljeto da upoznam vise sva ta drva , ovako kad vi pisete bukva grab ili slicno ,ja fakat nemam uopce pojma kak koji izgleda ,stoga jedva cekam proljece da sve prolista pa da ih mogu sve malo bolje upoznati

 :lol:

Offline Marija

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #59 : 15-03-2007, 22:59:32 »
A fotkice cete morati da sacekate, jer na selo idem tek sledece nedelje (mada ni to nije sigurno)! 
Da, da, tako sam i mislila, to je ustvari babin bonsai  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai