Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Svjeze izvadjeni bonsai!  (Posjeta: 85158 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marinko beg

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #60 : 15-03-2007, 23:07:32 »
A fotkice cete morati da sacekate, jer na selo idem tek sledece nedelje (mada ni to nije sigurno)! 
Da, da, tako sam i mislila, to je ustvari babin bonsai  :smile:
Baba rastura!Bolja je od unuka! :rofl: :na:
M

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #61 : 16-03-2007, 21:57:55 »
  :diablo: :diablo: :diablo: :diablo: :diablo:

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #62 : 17-03-2007, 12:05:37 »
Dobro, dobro, pobijedili ste! Priznajem, ja ne znam nista o bonsaiju, pravi bonsaista je moja baba, ja samo koristim njenu slavu! Ono je njen grab i ona je stemala satima da bi ga izvadila!  :lol:

Offline nogard76

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #63 : 17-03-2007, 16:59:51 »
Pozdrav svima!

ovo je moj prvi post pa molim za razumijevanje ako sam nešto zeznuo :) Sviđaju mi se bonsaii i odlučio sam sam napraviti nešto po pitanju vlastitog uzgoja. S obzirom na iskustvo molim vas da mi date iskrene kritike što se tiće ovog iskopanog hrasta. Širina debla je 4cm, a visina do prve deblje grane je 30cm. Čini mi se da je ta grana možda previsoka da bi se od njega moglo napraviti nešto, ali ipak želim čuti mišljenje iskusnijih.
Tnx! evo i fotke (zanemarite pozadinu, pliz  ;) )

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #64 : 17-03-2007, 18:07:19 »
Dobrodosao! :yes:

 Mislim da ne bi trebao pocinjati sa hrastovima... Tesko se primaju! Probaj da nadjes starije i deblje primjerke, tvoje drvo mi se cini kao normalna, mlada biljka (mada je dobro jer ima koru), a ne zakrzljala. Ipak mozes pokusati i sa ovim... Skratio bih mu te debele grane malo da se lakse primi...

Offline nogard76

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #65 : 19-03-2007, 10:35:37 »
Hvala na dobrodošlici!

znači tako, s hrastom nije baš lako... no dobro, pustit ću ga pa ću vidjeti ako bude štogod od njega. meni se učinilo da je star pa sam ga zato vadio sad ako nije onda sam totalni bauk. gle, na fotki sam zaokružio jednu granu koju sam odrezao. ona je po godovima stara 6 godina, a koliko bi onda moglo biti stablo?
stablo mi se posebno svidjelo zbog toga što je imalo prirodno male listove prosječno oko 2cm, ali bilo je na jednoj grani i većih ali pak na ovoj koja je u prvom planu su bili čak i manji. ne znam jel to kod takvog (mladog?) hrasta normalno?
.
.
evo već kad pišem, da pitam i za ovo drugo drvce... da li vi ovo vadite? ja mislim da neću, jako je uraslo u kamen. ali ipak, baš me zanima da li je čemu taj primjerak? u ovom djelu koji sam označio je debelo cca13cm.

Offline Marija

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #66 : 19-03-2007, 10:39:50 »
Po mojim mjerilima bukva nije za vađenje, a osim toga poprilično je komplicirana situacija jer je u kamenu.  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #67 : 19-03-2007, 10:45:06 »
Ovo drugo nije sigurno bukvica. Prije je jasen (fraxinus..)

Offline Marija

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #68 : 19-03-2007, 10:47:28 »
Ovo drugo nije sigurno bukvica. Prije je jasen (fraxinus..)

Da, da imaš pravo...
uopće nisam obraćala pažnju  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #69 : 19-03-2007, 21:11:16 »
Evo ga jedan grab kog sam izvadio juce... Nisam bas zadovoljan, nije da mi se nesto svidja, ali ipak da postavim sliku...


Crvene linije oznacavaju djelove koje cu da odrezem cim nabavim neki jaci alat! Tu je drvo veoma zilavo i zamalo mi je slomilo segu (pilu) danas...

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #70 : 19-03-2007, 21:15:40 »
Naletio sam na jedan jasen sa fenomenalnim nebarijem. Rastao je iz kamena mada to nije problem jer je kamen onaj porozni (mislim da se zove siga) pa se lako lomio. Odustao sam od vadjenja zbog toga sto je to ustvari bilo odraslo drvo pa ga je neko davno presegao i zbog toga se ne stanjuje prema vrhu. Jos jedan razlog je bio sto je drvo pocinjalo da dobija koru, pa su mu po mladjoj, glatkoj pocele nicati "pjege" starije kore zbog cega je izgledao kao da ima boginje!  :rofl:

Offline Marija

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #71 : 19-03-2007, 21:45:10 »
Evo ga jedan grab kog sam izvadio juce... Nisam bas zadovoljan, nije da mi se nesto svidja, ali ipak da postavim sliku...

Crvene linije oznacavaju djelove koje cu da odrezem cim nabavim neki jaci alat! Tu je drvo veoma zilavo i zamalo mi je slomilo segu (pilu) danas...
Ne vidim baš dobro, ali čini mi se da se deblo pri dnu stanjuje  :frown: .... znam da si toga i sam svjesan  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #72 : 19-03-2007, 21:49:57 »
Evo ga jedan grab kog sam izvadio juce... Nisam bas zadovoljan, nije da mi se nesto svidja, ali ipak da postavim sliku...

Crvene linije oznacavaju djelove koje cu da odrezem cim nabavim neki jaci alat! Tu je drvo veoma zilavo i zamalo mi je slomilo segu (pilu) danas...
Ne vidim baš dobro, ali čini mi se da se deblo pri dnu stanjuje  :frown: .... znam da si toga i sam svjesan  :smile:


Bas to i mrzim!  :grrrrrr: Sto ga vise gledam sve mi ruznije izgleda! Rzamisljam da mu napravim krosnjicu na vrhu u malsai stilu pa da ga poklonim nekom!  :666:


Da vas pitam: Kada je situacija da je bocna grana dugacka i ima pupoljke samo na kraju sta je bolje, otkinuti je koliko treba i ostaviti patrljak ili je skresati skroz pri stablu pa zapoceti novu sa tog mjesta?

Offline Marija

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #73 : 19-03-2007, 21:53:05 »
Da vas pitam: Kada je situacija da je bocna grana dugacka i ima pupoljke samo na kraju sta je bolje, otkinuti je koliko treba i ostaviti patrljak ili je skresati skroz pri stablu pa zapoceti novu sa tog mjesta?
Ovisi koja je vrsta i koliko je grana debela. Preporučljivo je da najdonja grana bude najdeblja u odnosu na ostale ...

Opet je bitno koliko brzo debljaju grane ... stvarno je teško generalno odgovoriti i da to vrijedi za sve slučajeve .... :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #74 : 19-03-2007, 21:57:13 »
Mene interesuje za grab! Najcesce nailazim na njih, i na jasenove...