Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Par pitanja  (Posjeta: 15094 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Solecar

Odg: Par pitanja
« Odgovori #15 : 26-12-2013, 02:36:25 »
To i radim. Jedino mi je krivo što ne mogu  da imam javore. Ne mislim na ove obične što mogu da se nađu po šumama. Ne znam  zašto , ali oni odlično napreduju , i preko zime jednostavno uginu. Ono što mi odlično uspeva na terasu su lešnik , kalina (ligustrum) , polegla kleka (juniperus horizontalis) , evonimus , lipa , hrast , kesten ... Imam jedan kesten star oko 5 godina , koji mi je iz semena i sasvim dopbro napreduje. On mi je nažalost jedini preživeo , iako sam u isto vreme posadio 4 semena. Jedan kesten mi je stradao iz nepoznatih razloga , drugi sam ja zeznuo stvar prilikom orezivanja , dok je treći pao sa terase , usled toga što je neko bacao kesu sa đubretom preko terase i ona je zakačila biljku i oborila je , i polomio se tako da mu nije bilo spasa.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Par pitanja
« Odgovori #16 : 27-12-2013, 12:23:27 »
Probaj sa Poljskim Javorom,Grabom i Brijestom,mislim da bi ti i oni preživjeli na terasi.Naravno uz stalnu kontrolu zaljevanja tokom ljeta.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline DonQuijote

Odg: Par pitanja
« Odgovori #17 : 27-12-2013, 13:02:36 »
Da, kesten baš nije najsretniji odabir za bonsai zbog toga što ima ogromne listove. Razmisli kako ćeš formirati krošnju kada su ti tri lista previše zelene mase u odnosu na veličinu drva.

Offline Solecar

Odg: Par pitanja
« Odgovori #18 : 27-12-2013, 19:55:46 »
Što se tiče kestena , list mi je duplo manji u odnosu na lišće na drveću u prirodi.

Offline DonQuijote

Odg: Par pitanja
« Odgovori #19 : 28-12-2013, 15:00:11 »
OK onda je 10 cm i trebaš četiri lista za krošnju :svetac:

Offline Adrian

Odg: Par pitanja
« Odgovori #20 : 28-12-2013, 17:19:40 »
Ah, Done, Done, ide to. Ja sam nekad imao malog kestena i uspješno sam mu svake godine smanjivao lišće na manje i manje sve dok jedne godine nije ostao bez lišća........

Offline donna

Odg: Par pitanja
« Odgovori #21 : 28-12-2013, 19:55:44 »
Neki je tamo lik imao konja, i konj je sve manje i manje jeo i taman kad je prestao jesti, krepao je....

Offline zen

Odg: Par pitanja
« Odgovori #22 : 28-12-2013, 21:14:33 »
Pogledajte ovdje http://sandevbonsai.blogspot.com/2011/08/and-now-something-completely.html vidjet ćete nešto sasvim drugačije. Nekoga vesele neobične stvari i uzgajanje bonsaija od kestena koji ima  neproporcionalne listove u odnosu na deblo može biti isto tako izazov.    kofi

Offline Solecar

Odg: Par pitanja
« Odgovori #23 : 29-12-2013, 02:53:02 »
Kesten nije baš uobičajen za bonsai , ni domaći ni divlji , ali ja ne vidim ništa loše u tome da probam sa njim , jer ako može Walter Pall da napravi od njega bonsai (i to čak nekoliko komada) , ne vidim zašto ne bih mogao i ja , a  inače me po prirodi privlače neobične stvari.

Evo slika jednog Pallovog kestena.

http://1.bp.blogspot.com/_jI07RPVEgbI/SfcC-a_-7xI/AAAAAAAAYCQ/iyW93h6RpXU/s1600/NSC_7383v.jpg
Par pitanja


http://1.bp.blogspot.com/-EnGZw-pjUSY/UIVebMIN8UI/AAAAAAABOu8/_-pteEd21yc/s1600/R2C_1575ofw.jpg
Par pitanja



Offline Adrian

Odg: Par pitanja
« Odgovori #24 : 29-12-2013, 07:28:50 »
Baš tak. Ak te veseli neobično drvo, radi na njemu. Sa pitomim je lakše. Radovan ima neka iskustva s kestenom.
A mene je tak nekad veselilo dok mi je svake godine list shohin kestena bil sve manji i manji.....al ozbiljno.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Par pitanja
« Odgovori #25 : 29-12-2013, 23:36:05 »
Ja imam kestena ali pitomog.Lišće je za sada samo malo manje od onog u prirodi.Zašto? Zato jer je dosta mlad i još uvjek je u vazi rasta.Fali mu i fina remifikacija.Mislim da će se tek tad listovi početi polako smanjivati.Treba se igrati i probati.Meni je bonsai lijep i kada nema lišća,dapaće.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!