Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Glog od kojeg me boli glava  (Posjeta: 19128 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LONICERA

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #30 : 15-11-2014, 10:10:01 »
Gal, kada sam pisala ovo pitanje nadala sam se da ćeš mi na njega ti odgovoriti , meni si definitivno autoritet posebno za glogove.
 Ja sam najvjerovatnije kao svaki početnik  nakon vađenja ostavila nešto što sam smatrala početkom dobrog razgrananja, a sad nakon vaših sugestija vidim da sam učinila još jednu grešku i u  potpunosti odstranila neke grane koje su bile niže na deblu , jer su mi se činile mlade, ravne i nezanimljive. Iako sam puno učila isčitavajući ovaj forum, ništa nemože zamjeniti kad na direktna pitanja dobiješ direktan odgovor. Nadam se da ću u budućnosti  uz vašu pomoć manje griješiti.
Još jednom se zahvaljujem na odgovoru i namjeravam poslušati sve što si mi rekao.

Offline brko

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #31 : 15-11-2014, 12:19:06 »

 ništa nemože zamjeniti kad na direktna pitanja dobiješ direktan odgovor.

e to te ja pitam ,ovo je pogodak u sridu ,još kad na direktno pitanje dobiješ pravi odgovor i ako je popraćen primjerom e to je to ,bravo lonicera.

Offline LONICERA

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #32 : 21-11-2014, 11:36:16 »
Još jedno pitanje za Gala.
Pregledavajući danas temu " jesenje boje"  još sam jednom po ko zna koji put svratila na tvoj blog. Tamo sam uočila jedan glog u razvoju. Postavit ću sliku nadajući se da time ne kršim neki zakon.
Dakle na slici se vidi jedna ožicana grana  koja je uz deblo usmjerena u desno , a ostatak grane je usmjeren gore. Pitanje glasi ; dali je to napravljeno iz razloga što grana uperena prema gore brže raste i deblja. To sam naime primjetila na svom glogu, da su sve grane ovogodišnjeg prirasta koje rastu vertikalno duže i jače od ovih koje rastu horizomtalno. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Offline gal

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #33 : 21-11-2014, 13:14:30 »
dali je to napravljeno iz razloga što grana uperena prema gore brže raste i deblja. To sam naime primjetila na svom glogu, da su sve grane ovogodišnjeg prirasta koje rastu vertikalno duže i jače od ovih koje rastu horizomtalno. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
Naprosto novoj grani dam neki otklon od debla, uz otklon dam i nešto "dinamike" u inače ravan izboj, ali samo u dužini na koju ću tu granu skratit kad dovoljno odeblja, ostatak grane usmjerim tamo gdje će imati najviše mjesta i svjetla za rast - obično ravno u zrak. Biljke više ili manje rastu pod utjecanjem auksina, apikalne dominacije bla bla... pročitaj nešto o tome i sve će ti sjesti na mjesto.

Offline Marija

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #34 : 21-11-2014, 16:52:26 »
Vrištiiiiiiiiiiim 
:grol: :grol: :grol:

Ajme Gal, koji glog! :quiet:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline LONICERA

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #35 : 29-03-2015, 22:18:55 »
Evo jedno proljetno buđenje.

Offline LONICERA

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #36 : 29-03-2015, 22:21:35 »
...

Offline brko

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #37 : 29-03-2015, 22:38:34 »
  -boli glava stvarno :love:,prekrasan je bit će to zaista lijepo drvo...

Offline LONICERA

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #38 : 03-03-2016, 12:13:48 »
Evo proletjele i te dvije godine od vađenja. Nakon puno razmišljanja i virtuala odluka je pala. Prvo slika prije rezanja:

Offline LONICERA

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #39 : 03-03-2016, 12:17:40 »
Zatim nakon...

Offline mihaljkovic.danijel

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #40 : 03-03-2016, 12:24:28 »
Prije neg sam vidio donji slikicu nekak sam mislio da je vise orezan. Ah moje misljenje ja ni neznam kak se mora rezat. Ja bi to ko i vocke. Na 2 pupa sve i vozi pa kaj bude bude. Malo duze bi trebalo da nekaj izraste ali bi dobio grananje Valjda tak i s bonsaijem ide ali opet vidjet cu za 2 godine tek

Offline LONICERA

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #41 : 03-03-2016, 12:42:06 »
Ovo danas sam postavila za tebe. Pisala sam ti na tvojoj temi. Ove nove grane što su dolje izrasle bit će jednog dana rezane kako si i rekao, na dva do tri pupa, a sad ih ostavljam da još debljaju. Još nisam napravila ni izbor grana koje ću ostaviti. To stignem. Ali bit je da sam izgubila dvije godine zbog toga što sam ga ostavila previsokog.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #42 : 03-03-2016, 12:49:08 »
Dobar glog Lonicera.Dobar nebarij i dobar muving debla.Moraš ožicati grane i staviti u položaj koji misliš,inaće će ti biti predebele i nečeš ih moći savijati.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline LONICERA

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #43 : 03-03-2016, 13:09:04 »
Hvala Radovane. Žica se priprema ovih dana.

Offline Marija

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #44 : 03-03-2016, 13:26:34 »
. Ali bit je da sam izgubila dvije godine zbog toga što sam ga ostavila previsokog.

Sad znaš za ubuduće.  :great:
Nadam se da ovo vide ostali po forumu koji ostavljaju stabla nakon vađenja bez rezanja očitih viškova.  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai