Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Biber drvo - interventna presadnja  (Posjeta: 38969 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pepper

Biber drvo - interventna presadnja
« Odgovori #30 : 06-03-2016, 11:59:50 »
http://i.imgur.com/IdPvWMG.jpg
Biber drvo - interventna presadnja

Offline Helio

Biber drvo - interventna presadnja
« Odgovori #31 : 06-03-2016, 20:32:35 »
Meni izgleda kao da je krenula,a onda su se promijenili uvjeti i odumiru vršci-,voda,temp.?
Ima nade dok pušta izdanke, strpljenja dok je ne budeš mogla bacit vani. Sunce i poviše 12C po noći. Trebala bi se oporavit.Čim malo zatopli presadnja.

Offline Pepper

Biber drvo - interventna presadnja
« Odgovori #32 : 07-03-2016, 10:06:34 »
Pa držim ga na kućnoj temeperaturi, zalijem kad mu zemlja postane ono smeđa i suha...pošpricam vodom listove itd. Bilo je nekolko finih dana pa sam ga stavljala vani (oko 10-15 stepeni), ali ga preko noći vratim unutra.
Ne znam da sam išta specijalno mijenjala u zadnjih mjesec-dva, ali se bojim ako mu se svi listovi osuše i otpadnu da ga neću moć povratit  :zabezeknut:

Offline Pepper

Biber drvo - interventna presadnja
« Odgovori #33 : 10-03-2016, 19:36:00 »
Meni izgleda kao da je krenula,a onda su se promijenili uvjeti i odumiru vršci-,voda,temp.?
Ima nade dok pušta izdanke, strpljenja dok je ne budeš mogla bacit vani. Sunce i poviše 12C po noći. Trebala bi se oporavit.Čim malo zatopli presadnja.

Ovom mom drvcetu se konstantno suši lišće i opada.... :frown:

Offline Pepper

Biber drvo - interventna presadnja
« Odgovori #34 : 10-03-2016, 19:58:16 »
I da, vidi se na slici ali da napomenem, listovi mu su svijetlo zeleni, ni blizu tamni kao što su prije bili...Ja sam mislila zato što su ovi iznova narasli, ali sad razmišljam, možda je neki drugi razlog tome...

Offline Pepper

Biber drvo - interventna presadnja
« Odgovori #35 : 10-03-2016, 20:03:30 »
P.S.

Nisam mu dodavala onu neku prihranu, minerale i to, ne znam da li to može biti razlog da je u ovakvoj situaciji :grol:

Offline Helio

Biber drvo - interventna presadnja
« Odgovori #36 : 10-03-2016, 22:08:08 »
Ee,draga Pepper, više je tih drvaca ubijeno pretjeranom njegom i brigom nego bilo čim drugim.
Kažeš ništa nisi mjenjala,a vani-unutra. U kući ti sigurno nije ispod 18C a onda je šutneš vani u
šetnju na 10-12C , pa onda nazad na 20 ili više unutra,pa opet vani na 12.
Ako si i malo čitala o tim drvcima morala si uočit da skoro svugdje piše da su osjetljive na nagle promjene.
Vidim ja tvoju zaljubljenost u to drvce pa te nisam tjerao na radikalne zahvate,ali u svakom mom postu tu na forumu sam naglašavao da je ta zemlja smrt za ta drvca.
Nemoj me sad razočarat i reć da nemaš doma spremnu kesicu sa  pravim supstratom.
A pogotovo da sad pitaš, a šta je to? A pored sve te brige.  bina

Offline Pepper

Biber drvo - interventna presadnja
« Odgovori #37 : 11-03-2016, 10:04:17 »
Oo ne , Helio....Posrami me sada skroz.

(šta je pravi supstrat?)

Dakle da ga ne nosim više vani? Dobro, neću-- htjela sam samo da mu nagodim a vidi sad :(

Idem ranom zorom po taj pravi supstrat, čim mi kažeš šta treba da tražim?

Offline Helio

Biber drvo - interventna presadnja
« Odgovori #38 : 11-03-2016, 11:23:10 »
Molim napraviti domaću zadaću i prelistat samo teme na stranicama 1 i 2 foruma Početnici pitaju.
Sve piše.
Drvce se iznosi i ostaje vani sve dok su i noćne temperature poviše 14-15 C

Offline Pepper

Biber drvo - interventna presadnja
« Odgovori #39 : 11-03-2016, 12:20:24 »
Uh ....

Pročitala sam evo i kontaktirala prodajni centar gdje prodaju te stvari, kažu mi da je svaki supstrat "propustan" i da ga mogu koristiti za bonsai  :wow:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Biber drvo - interventna presadnja
« Odgovori #40 : 11-03-2016, 14:02:08 »
Trgovcima je obično sve isto,glavno da prodaju.U većini slučaja nemaju pojma o onome što prodaju i kako to održavati.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Pepper

Biber drvo - interventna presadnja
« Odgovori #41 : 11-03-2016, 14:12:27 »
Trgovcima je obično sve isto,glavno da prodaju.U većini slučaja nemaju pojma o onome što prodaju i kako to održavati.

Onda da im kažem da tražim samo vulkanski šljunak, drobljenu ekspandirana glinu, zeolit, tvrdu akadamu i ništa drugo osim toga?

Offline Helio

Biber drvo - interventna presadnja
« Odgovori #42 : 11-03-2016, 14:19:08 »
Uh ....

Pročitala sam evo i kontaktirala prodajni centar gdje prodaju te stvari, kažu mi da je svaki supstrat "propustan" i da ga mogu koristiti za bonsai  :wow:

Je li može bit jednostavnije nego otić i kupit šta si pročitala i vidila na slikama.
Trgovci jednostavno ne razume  o čemu pričaš,većinu nije ni briga i prodat će ti što stignu.
Ako nisi sigurna slikaj ,stavi tu,reći ćemo ti valja-ne valja.

Offline Helio

Biber drvo - interventna presadnja
« Odgovori #43 : 11-03-2016, 14:20:14 »
Uh ....

Pročitala sam evo i kontaktirala prodajni centar gdje prodaju te stvari, kažu mi da je svaki supstrat "propustan" i da ga mogu koristiti za bonsai  :wow:

Je li može bit jednostavnije nego otić i kupit šta si pročitala i vidila na slikama.
Trgovci jednostavno ne razume  o čemu pričaš,većinu nije ni briga i prodat će ti što stignu.
Ako nisi sigurna slikaj ,stavi tu,reći ćemo ti valja-ne valja.

Uf zakasnio,

Mogu mislit kako će te pogledat trgovac kad budeš tražila akadamu  :loco:

Offline Pepper

Biber drvo - interventna presadnja
« Odgovori #44 : 11-03-2016, 14:22:19 »
Uh ....

Pročitala sam evo i kontaktirala prodajni centar gdje prodaju te stvari, kažu mi da je svaki supstrat "propustan" i da ga mogu koristiti za bonsai  :wow:

Je li može bit jednostavnije nego otić i kupit šta si pročitala i vidila na slikama.
Trgovci jednostavno ne razume  o čemu pričaš,većinu nije ni briga i prodat će ti što stignu.
Ako nisi sigurna slikaj ,stavi tu,reći ćemo ti valja-ne valja.

Problem je što ja radim do 5, kao i većina ovih radnji koje sam kontaktirala. Pokušala sam da dobijem informacije od njih tako da mogu poslat muža da mi to kupi (a ako ne znam tačno šta hoću , on nema pojma o zemljištu ni bonsaiju - skoro kao ni ja) i kupio bi vjerovatno bilo koje od tih supstrata koje prodavač nahvali..

Da, skontala sam, tražim samo ove nazive sa teme, i to je to .