Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Orezivanje  (Posjeta: 12853 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DanielGrgurinovic

Orezivanje
« : 25-03-2017, 14:48:43 »
Dakle trenutno sam u nedoumici orezao sam drvo kako sam htio da bude za pocetak kao osnova ali nisam se drzao pravila dva pupa nego od oka koliko mi grane treba ali sada je problem sto mi na vrhu grana nabubrila dva pupa i zeleni su a ostali koda ce otpasti izgledaju osuseno. Tako da bi ja sada tija pokratiti to na krace grane da mi nisu duge tanke a prazne .

Offline Andrija Zokić

Odg: Orezivanje
« Odgovori #1 : 26-03-2017, 08:49:58 »
Što je to "pravilo dva pupa"?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline jurica

Odg: Orezivanje
« Odgovori #2 : 26-03-2017, 16:55:22 »
Dakle trenutno sam u nedoumici orezao sam drvo kako sam htio da bude za pocetak kao osnova ali nisam se drzao pravila dva pupa nego od oka koliko mi grane treba ali sada je problem sto mi na vrhu grana nabubrila dva pupa i zeleni su a ostali koda ce otpasti izgledaju osuseno. Tako da bi ja sada tija pokratiti to na krace grane da mi nisu duge tanke a prazne .
Koliko je drvo u posudi?

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Orezivanje
« Odgovori #3 : 26-03-2017, 18:20:17 »
Obično su vršni pupovi uvijek jaći od ostalih.Ne mora biti da su suhi.Neka drva-vrste imaju duže internodije.O kojoj vrsti se radi.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline alexhor

Odg: Orezivanje
« Odgovori #4 : 27-03-2017, 08:13:30 »
Ako ti je to novo drvo (jer ne stavljaš dodatne informacije) ja mislim da ništa puno ne treba po njemu prčkati. S tim prčkanjem mu otežavaš oporavak od iskapanja. Ako imaš premalo grana, pusti ga da prolista gdje može kako bi se oporavilo pa ćeš u narednim godinama razmišljati o strukturi.

Offline DanielGrgurinovic

Odg: Orezivanje
« Odgovori #5 : 30-03-2017, 18:10:22 »
Ako ti je to novo drvo (jer ne stavljaš dodatne informacije) ja mislim da ništa puno ne treba po njemu prčkati. S tim prčkanjem mu otežavaš oporavak od iskapanja. Ako imaš premalo grana, pusti ga da prolista gdje može kako bi se oporavilo pa ćeš u narednim godinama razmišljati o strukturi.

Ok hvala gospon horvat to mi je dobar savjet necu nista dirati vise pustit cu da izbijaju grane di god stignu .ja sam trenutno zadovoljan jer mi izbijaju pupoljci na biljkama i cak na otprilike mjestima di sam zamislio necu nista dirati ovu godinu.

Offline DanielGrgurinovic

Odg: Orezivanje
« Odgovori #6 : 30-03-2017, 18:12:27 »
E sad neznam rekli su ki da pocmem gnojiti ili prihranjivati drvo kad pocme vegetacija sad neznam sa kojim gnojivom ni dali pupoljci znace vegetacija ili su to mislili kad drvo skroz razvije cvjetove listove i to .

Offline Andrija Zokić

Odg: Orezivanje
« Odgovori #7 : 30-03-2017, 20:43:32 »
E sad neznam rekli su ki da pocmem gnojiti ili prihranjivati drvo kad pocme vegetacija sad neznam sa kojim gnojivom ni dali pupoljci znace vegetacija ili su to mislili kad drvo skroz razvije cvjetove listove i to .

Bolje je početi prihranjivati kad biljka skroz rastvori listove.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DanielGrgurinovic

Odg: Orezivanje
« Odgovori #8 : 30-03-2017, 23:18:54 »
Ok hvala na savjetu dali mi samo mozete preporuciti neko gnojivo tekuce ili kruto i da mi kazete svako koliko da prihranjujem biljke i do kojeg doba godine . To me u biti najvise zanima ja samo zelim da mi drvca prezive i da se razvijaju a za izgled cu se pobrinuti sam masta nek ucini svoje svako ima nesto sto mu se svidja haha  :beurk:

Offline Andrija Zokić

Odg: Orezivanje
« Odgovori #9 : 31-03-2017, 08:29:30 »
Kristalon18+18+18 (zeleni) kao tekuće gnojivo. Prihranjivati od početka vegetacije do jeseni svako desetak dana.
Italpollina FRUTTORTO ili PHENIX kao kruto organsko gnojivo. Prihraniti na početku vegetacije jednom i na jesen jednom.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DanielGrgurinovic

Odg: Orezivanje
« Odgovori #10 : 31-03-2017, 19:50:25 »
Kristalon 18+18+18 tako se zove to gnijivo jeli tako .i koje je bolje od krutih ovaj FRUTTORTO ILI PHENIX.  I koliko me to kosta cca hvala puno na informacijama

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Orezivanje
« Odgovori #11 : 01-04-2017, 22:13:59 »
Koliko imaš godina Daniel.Djeluješ mi jako nesigurno i zbunjeno.Postavljaš pitanja na pitanja a odgovori su jednostavni.Ili neznaš baš ništa ili nisi dobro pročitao ono što stalno pišemo početnicima.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline DanielGrgurinovic

Odg: Orezivanje
« Odgovori #12 : 02-04-2017, 08:39:50 »
Koliko imaš godina Daniel.Djeluješ mi jako nesigurno i zbunjeno.Postavljaš pitanja na pitanja a odgovori su jednostavni.Ili neznaš baš ništa ili nisi dobro pročitao ono što stalno pišemo početnicima.
Vjerujte mi da nisam ni zbunjen ni nesiguran samo jednostavno neznam nista o tome zelim se time baviti jer nemam sto drugo zaglavio sam na mjestu di nemogu naci nikakav hobi a volim prirodu .ja sam inace sa mora i najbolje sto znam je ribarenje a sada vise nisam blizu mora nego u velikoj gorici . Imam 21 godinu ako mislite da je bitno.Ispricavan se sto postavljam toliko pitanja zato sto imam zelju da naucim nesto sto neznam.Mislio sam da tome sluzi ovaj forum al ocito nije tako .Uzivajte necu vas vise smetati niti dosadjivati sa pitanjima.

Offline alexhor

Odg: Orezivanje
« Odgovori #13 : 02-04-2017, 09:02:40 »
Danijel, najgore što možeš sad napraviti je da budeš uvrijeđen na ljude koji ti odgovaraju na pitanja i žele ti pomoći. Gledaj, svatko tko ti je ovdje bilo što odgovorio učnio je to s namjerom da ti pomogne, i pri tome ti je poklonio malo svog vremena.
Ako ti Andrija kaže Kristalon 18-18-18 onda stvarno nema smisla pitati ponovo jel se gnojivo zove Kristalon 18-18-18. Ako ti je preporučio druga dva gnojiva onda je očito nebitno koje je od ta dva bolje jer čovjek koristi ta dva vjerojatno ovisi o tome kojeg prvog nađe u trgovini. E sad, ako tebe zanima koliko to košta onda kao i svi mi drugi, uzmeš tu informaciju i odeš u internetska bespuća dok ne pronađeš najbliži dućan i cijene. Vjeruj mi, da je Andrija znao gdje toga ima u Gorici i koliko to tamo košta rekao bi ti. Ne možeš očekivati da će netko s foruma pretraživati internet ili nazivati telefonom trgovine tražeći informacije za tebe. Svi živimo u drugim sredinama i dostupni su nam različiti materijali.
Lijepo je to što postavljaš pitanja jer želiš naučiti, samo shvati da ovo s cijenom nije nikakvo učenje nego lijenost i iskorištavanje tuđeg vremena.
Stoga te molim da prihvatiš da ljudi na ovom forumu također imaju svoj život i ne dežuraju ovdje na forumu da bi po tri put odgovarali na ista pitanja i da će ti pomoći ako to mogu, da te usmjere, da ti daju savjet ili da ti objasne princip nečega. Ali neće raditi stvari umjesto tebe.
Ako i nakon ovoga budeš i dalje uvrijeđen i sarkastičan s stavom "mislio sam da ćete mi pomoći, a sad oprostite, neću više ništa pitati" onda ćeš potražiti drugi forum i nikome ovdje takav uvredljiv nećeš nedostajati.
Toliko od mene.

Offline DanielGrgurinovic

Odg: Orezivanje
« Odgovori #14 : 02-04-2017, 11:11:32 »
Ok sve u redu