Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kineski Brijest  (Posjeta: 49029 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PETRA46

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #45 : 17-01-2012, 00:03:59 »
ovo je moj bonsai.dobila sam ga za bozic i prrovjerila sam na netu i navodno je kineski brijest.nije mi jasno kako je uspio tako izrasti u 20 dana a stoji između zavijese i prozora,pored radijatora, i zalijevala sam ga svaki dan ne znajuci da ne smijem.ne znam sta bi sad trebala raditi jer mu se ocito tamo svidja.da li da ga premjstim negdje gdje je hladnije i mracnije ili da ga ostavim da uziva.ne znam ni sta bi trebala raditi s novim grancicama, da li bi ih trebala obrezati sad ili cekati neko vrijeme kad je regularno obrezivanje.hvala

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #46 : 19-01-2012, 18:33:48 »
Staviti negdje gdje je temperatura između 10 i 15 stupnjeva.Duge grančice možeš prikratiti na dužinu ostalih i do proljeća ništa drugo.Zemlju održavati vlažnom.Povremeno poprskati i cjelo stablo.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline manilu

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #47 : 26-03-2012, 13:43:50 »
pozdrav svima, zovem se Ivan i dolazim iz Istre, prije par dana kupio sam kineski brijest, evo slika da vidite o čemu se radi, da li se može što napraviti iz ovoga

Offline jurica

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #48 : 26-03-2012, 16:01:51 »
pozdrav svima, zovem se Ivan i dolazim iz Istre, prije par dana kupio sam kineski brijest, evo slika da vidite o čemu se radi, da li se može što napraviti iz ovoga
Od svega se da nešto napravit  , samo najprije to nešto treba preživit , a obično takva kupljena drvca jako brzo uginu.
Pa evo kad si iz Istre neznam od kud, ali dobrodoša si kod mene pa da malo pogledaš kako izgledaju malo ozbiljnija drvca ako te zanima Bonsai.

Offline manilu

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #49 : 26-03-2012, 17:01:57 »
za sada je izbacio 10 ak novih grančica i svega par listova je palo, ja sam iz vodnjana

Offline jurica

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #50 : 26-03-2012, 17:11:50 »
, ja sam iz vodnjana
U Vodnjanu ima i Luka koji se bavi bonsaiem , ni vodnjan tako velik ako se raspitaš će te sigurno uputit ki do njega .
A kad si u prolazu kroz ili prema Pazinu, najavi se i moreš slobodno pasat.

Offline DonQuijote

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #51 : 26-03-2012, 19:28:10 »
Luka Biasiol.  Vrlo drag dečko i sigurno će ti rado pomoći savjetom

Offline manilu

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #52 : 27-03-2012, 13:44:57 »
ok, hvala, šta kažete na zaljevanje sa vodom iz akvarija sa ribama, cvijeću dosta pomaže

Offline jurica

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #53 : 27-03-2012, 20:37:03 »
ok, hvala, šta kažete na zaljevanje sa vodom iz akvarija sa ribama, cvijeću dosta pomaže
Da bin ja mora imat strašno veliki akvarij .

Offline manilu

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #54 : 01-04-2012, 17:52:57 »
da li se smije sada presađivati, do sada je ok, prikratio sam neke grančice, i koliko sam vidio u posudi je samo korjenje da li da ga presadim ili da čekam drugo proljeće?

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #55 : 02-04-2012, 22:10:37 »
Možeš ga presađivati cijelo proljeće.Malo mu otpetljaš korjenčiće,ako treba samo malo prikratiš,dodaš novog supstrata i to je to.Sada ti izgleda kao da je u posudi premalo zemlje.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline manilu

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #56 : 02-04-2012, 22:56:11 »
hvala, koliko sam skužio u posudi je samo korjenje

Offline Marcco

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #57 : 04-05-2012, 18:04:02 »
Da vas pozdravim sve i da odmah navalim sa mojim problemima  :frown:

Dobio sam kineski brest prije nekih 10ak mjeseci. Naravno, sve je bilo OK prvih 4-5 mjeseci ali onda su mu opali listovi i više se nisu vraćali  :frown: Mislio sam da je to zbog zimskog perioda pa sam ga ostavio tako, ali još uvijek se ništa ne dešava. Nekoliko puta u proteklih par mjeseci su se pojavili zeleni pupoljčići, čak i jedna granica sa par listića ali su se odmah sparušili i otpali  :umm:

Fakti:
- Držimo ga u kući i prilično redovno zalivamo, trudim se da se zemlja osuši između dva zalivanja
- Zalivamo ga potapanjem, i povremeno prskamo krošnju
- Nije ni presadjivan, niti je bilo šta dodavano u supstat.

Pitanja:
- Da li definitivno treba da stoji napolju? Živimo na moru pa ne znam da li je opasnije sunce od toga da stoji u sobi  :question:
- Da li je sada dobro vrijeme da se koren malo očisti i da se presadi u svež supstat, i koja je najbolja vrsta?
- Šta bi mu trebalo dodati od dodataka za cvetanje, listanje...pošto vidim da se i to pominjalo?
- Zadnje i najbitnije, ima li mu spasa, uopšte  :question: :umm:

Slike:

Kada je dobijen
http://img4.imagetitan.com/img.php?image=4_11082011214.jpg
Kineski Brijest


Sada
http://www.dodaj.rs/?o/dO/157gL1Hu/img20120504172542111.jpg
Kineski Brijest


Molio bih za što konkretnije odgovore, pošto smo totalni početnici  :ashamed:
Zahvaljujemo.

M&J

Offline jurica

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #58 : 04-05-2012, 20:00:23 »
- Zadnje i najbitnije, ima li mu spasa, uopšte  :question: :umm:

Slike:

Kada je dobijen
http://img4.imagetitan.com/img.php?image=4_11082011214.jpg
Kineski Brijest


Sada
http://www.dodaj.rs/?o/dO/157gL1Hu/img20120504172542111.jpg
Kineski Brijest


Molio bih za što konkretnije odgovore, pošto smo totalni početnici  :ashamed:
Zahvaljujemo.

M&J
Mislim da je to drvo prošlo kao i 99 % ostalih tako kupljenih , Ne nema mu spasa po meni 100% kraj priče.  :molitva:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #59 : 04-05-2012, 22:48:01 »
Drvce ti je mrtvo.Negdje si pogrješio putem.Dok ne nabaviš nešto drugo puno čitaj.O brjestovima je puno toga napisano.Okreni se autohtonim vrstama i bit će ti lakše u životu.Ja imam tri brijesta oko desetak godina ali ih više nikad nebih nabavio.Dobro je kroz ljeto dok su vani ali po zimi je jako teško pogoditi i prilagoditi uvjete kakve oni imaju u svojoj domovini.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!