Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: ima li koga u slavoniji?  (Posjeta: 36364 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #60 : 30-04-2009, 12:50:50 »
Pozdrav slavonkama i slavoncima. Vidim volje imate na pretek, al mući vas materijal, jelda?! Pa ovako, ...mi koji se nešto duže bavimo ovime, nakupilo se prvotnog materijala kojeg smo eto možda "prerasli", a opet nije toliko loš da ga dajemo badava... Pitanje: jeste li zainteresirani da pročačkamo svoje zbirke pa da damo na prodaju neke primjerke uz neku prihvatljivosimboličnu cijenu? Mislim, pecate se na nešto iz cvječarne što će vam u gotovo 90% uvenuti, šteta novca.

Viš, viš, dobra ideja... dakle, zainteresirani za "prerasle yamadorie", pomozite nam napraviti mjesta u vrtu  :takoTreba:

Offline tomislav

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #61 : 30-04-2009, 13:22:01 »
Pozdrav slavonkama i slavoncima. Vidim volje imate na pretek, al mući vas materijal, jelda?! Pa ovako, ...mi koji se nešto duže bavimo ovime, nakupilo se prvotnog materijala kojeg smo eto možda "prerasli", a opet nije toliko loš da ga dajemo badava... Pitanje: jeste li zainteresirani da pročačkamo svoje zbirke pa da damo na prodaju neke primjerke uz neku prihvatljivosimboličnu cijenu? Mislim, pecate se na nešto iz cvječarne što će vam u gotovo 90% uvenuti, šteta novca.

Eto vidiš  dobra zamisao.... ja se zanimam za te iz trgovine samo zbog vrste drveta inaće mislim i vidio sam dosta dobrih stvari tu kod nas u šumama i brdima  :hihihi: kojih baš nema previše  :gigle: . e sad kod nas je teško nabaviti zimzeleno. Ono zimzeleno što sam našao u rasadnicima  se prodaje kao bonsai sadnica koja ima bezobrazno previsoku cijenu a ne vrijedi niš. U vašem kraju toga ima koliko vidim a i u dvorištima imate toga dosta  :smile: to bi me zanimalo ali tek u dogledno vrijeme..... tek sam završio faks i trebam se zaposliti.... pa onda dok se nofci skupi a terbao bih i alata nabaviti.... Eto dobrog pitanja dali ima u Zg alata za kupiti? A koliko sam skužio da i ostatak ekipe je u sličnoj situaciji kao i ja.... 

Offline Anna

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #62 : 30-04-2009, 18:18:21 »
A ja student :rofl:!
Ali znaš što, čak sam i zainteresirana, ali ovisi koje vrste i, naravno, po kojoj cijeni :smile:. Gal, šta kažeš da otvoriš temu: ''Yamadori shop za slavonce- sve za malo kuna'' :hihihi: .

I ja trebam nabaviti nekog alata. Tomislave, Arbor, Alan, da organiziramo možda za nekoliko mjeseci ( kad skupimo svi nekakve pare ) nekakav put u Zg? Kupimo nešto alata, vidimo možda neki vrt od (kolega) stručnjaka na području Zg...Mario, Gal :tlab:?
Jeftinije će nam doći put, opskrbit ćemo se materijalom i uživati u prisutstvu ljudi koje zanimaju iste stvari :love:
Što mislite o tome?

Offline tomislav

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #63 : 30-04-2009, 19:04:22 »
A ja student :rofl:!
Ali znaš što, čak sam i zainteresirana, ali ovisi koje vrste i, naravno, po kojoj cijeni :smile:. Gal, šta kažeš da otvoriš temu: ''Yamadori shop za slavonce- sve za malo kuna'' :hihihi: .

I ja trebam nabaviti nekog alata. Tomislave, Arbor, Alan, da organiziramo možda za nekoliko mjeseci ( kad skupimo svi nekakve pare ) nekakav put u Zg? Kupimo nešto alata, vidimo možda neki vrt od (kolega) stručnjaka na području Zg...Mario, Gal :tlab:?
Jeftinije će nam doći put, opskrbit ćemo se materijalom i uživati u prisutstvu ljudi koje zanimaju iste stvari :love:
Što mislite o tome?

Ja sam za samo se trebamo se dogovoriti. Ako se dobro sječam mislim da se dogovarala neka konvencija/radionica najesen.....

Offline Anna

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #64 : 30-04-2009, 19:08:40 »
A da? Neka netko napiše nešto po pitanju jesenske konvencije?

Offline tomislav

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #65 : 30-04-2009, 19:13:25 »
A da? Neka netko napiše nešto po pitanju jesenske konvencije?

imaš u rubrici bonsai klub zagreb
http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=1768.0

Offline Ivan B

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #66 : 01-05-2009, 12:21:24 »
Mene mući nabavka bakrene žice...ali mi još ne treba, trebat će mi kasnije

Offline Ivan B

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #67 : 01-05-2009, 12:23:02 »
A ja student :rofl:!
Ali znaš što, čak sam i zainteresirana, ali ovisi koje vrste i, naravno, po kojoj cijeni :smile:. Gal, šta kažeš da otvoriš temu: ''Yamadori shop za slavonce- sve za malo kuna'' :hihihi: .

I ja trebam nabaviti nekog alata. Tomislave, Arbor, Alan, da organiziramo možda za nekoliko mjeseci ( kad skupimo svi nekakve pare ) nekakav put u Zg? Kupimo nešto alata, vidimo možda neki vrt od (kolega) stručnjaka na području Zg...Mario, Gal :tlab:?
Jeftinije će nam doći put, opskrbit ćemo se materijalom i uživati u prisutstvu ljudi koje zanimaju iste stvari :love:
Što mislite o tome?
Super :great:

Offline Ivan B

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #68 : 02-05-2009, 21:43:13 »
Danas sam bio u baumaxu(i ništa) i pevecu...u pevecu nema bonsai posuda, ali ima podložaka za tegle(od gline)svih dubina, širina i oblika...ali nema bonsai posuda ni za ljeka... :nails:

Offline Anna

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #69 : 03-05-2009, 11:06:09 »
Citat:
U cvječari na križanju Frankopanske i Feđike je bilo fikusa onako nekog "S" oblika za nekih 150 - 200 kn..... nisu loše izgledali......
Koja je to cvjećara? Našla sam neke fikuse u Divaltovoj, ali nisu baš zadovoljavajući. Može detaljniji opis, rado bi trovjerila te fikuse?

Offline tomislav

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #70 : 03-05-2009, 12:53:58 »
Citat:
U cvječari na križanju Frankopanske i Feđike je bilo fikusa onako nekog "S" oblika za nekih 150 - 200 kn..... nisu loše izgledali......
Koja je to cvjećara? Našla sam neke fikuse u Divaltovoj, ali nisu baš zadovoljavajući. Može detaljniji opis, rado bi trovjerila te fikuse?

evo na mjestu crvenog x se nalazila ta cvječara.... nadam se da je još tamo  :hihihi: problem je što se to stalno zatvara i otvara......

Offline Anna

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #71 : 03-05-2009, 15:26:55 »
Bila sam tamo. Spomenula sam fikus a dobila pogled ko da sam tražila runolist :lol:
Tnx ipak :smile:

Offline Ivan B

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #72 : 06-05-2009, 11:35:33 »
05.05.2009 sam si u vrt zasadio hrast, star 5 godina visok oko 25 cm...slike ću staviti kada ih uslikam...

Offline Ivan B

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #73 : 06-05-2009, 12:13:49 »
Javor(Acer sp.) iz sjemena...što mislite?

Offline tomislav

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #74 : 06-05-2009, 12:20:11 »
Javor(Acer sp.) iz sjemena...što mislite?

Sve se može kad se ima volje.... samo treba puno truda, strpljenja i godina......  :smile:
osobno mislim da to nema nekog smisla kad za takvo što treba previše vremena.....