Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pristup oblikovanju bonsaia  (Posjeta: 23748 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Pristup oblikovanju bonsaia
« Odgovori #30 : 01-04-2009, 13:56:33 »
Bonsai nema granica, to je dobro  :chinaman:

Novi načini izlaganja su ograničeni količinom mašte kod uzgajivača bonsaia.... kaj vi mislite?

Offline Goran Cajko

Odg: Pristup oblikovanju bonsaia
« Odgovori #31 : 01-04-2009, 14:46:11 »
Bonsai nema granica, to je dobro  :chinaman:

Novi načini izlaganja su ograničeni količinom mašte kod uzgajivača bonsaia.... kaj vi mislite?

sviđa mi se mahovina, posuda i mač..... :hihihi: naravno zasebno....

kompozicija mi je totalno konfuzna.. :buaaa:

Offline Aleksa

Odg: Pristup oblikovanju bonsaia
« Odgovori #32 : 01-04-2009, 18:54:56 »
Bonsai nema granica, to je dobro  :chinaman:

Novi načini izlaganja su ograničeni količinom mašte kod uzgajivača bonsaia.... kaj vi mislite?

Zmaj je previše mali u odnosu na mač.  :idiot:

Offline alan

Odg: Pristup oblikovanju bonsaia
« Odgovori #33 : 01-04-2009, 18:58:21 »
A gdje je M.P.Thompson? :histerical:

Offline Andrija Zokić

Odg: Pristup oblikovanju bonsaia
« Odgovori #34 : 01-04-2009, 22:45:45 »
Bonsai nema granica, to je dobro  :chinaman:

Novi načini izlaganja su ograničeni količinom mašte kod uzgajivača bonsaia.... kaj vi mislite?

Mislim da treba paziti da originalno izlaganje ne bude kič ... kao što obično biva kada netko želi biti jako poseban. :hihihi:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Pristup oblikovanju bonsaia
« Odgovori #35 : 02-04-2009, 08:12:56 »
Meni je super što netko ima ikakav odmak od nečeg ustaljenog, to ljude potiće i ohrabruje. Možda je ova prezentirana tokonoma malo sirova po mom viđenju, iako su svi detalji zasebno, odrađeni odlično (mislm na drvo posebno, stjene s mahovinom posebno...) Vjerojatno nikome od nas nije palo na pamet, odraditi tokonomu sa nekim lokalnim motivom (OK nemamo gotovih drva), no nakon ovoga i ovakvih prezentacija, mašta će nas kolko tolko pokrenuti.

Evo što Pall kaže na ovu kompoziciju...
For my taste it is great. Yes, it is pathetic and wants to impress which is a definition of kitsch. But it does it in a tasteful way. Which means it is not kitsch. Or is it? Well it certainly is a very thoughtful and successful effort to break away from the old-fashioned way of exhibiting bonsai. I love it.
BTW: the majority of bonsai are kitsch by all definitions.

Offline Andrija Zokić

Odg: Pristup oblikovanju bonsaia
« Odgovori #36 : 02-04-2009, 08:40:46 »
Meni je super što netko ima ikakav odmak od nečeg ustaljenog, to ljude potiće i ohrabruje. Možda je ova prezentirana tokonoma malo sirova po mom viđenju, iako su svi detalji zasebno, odrađeni odlično (mislm na drvo posebno, stjene s mahovinom posebno...) Vjerojatno nikome od nas nije palo na pamet, odraditi tokonomu sa nekim lokalnim motivom (OK nemamo gotovih drva), no nakon ovoga i ovakvih prezentacija, mašta će nas kolko tolko pokrenuti.

Evo što Pall kaže na ovu kompoziciju...
For my taste it is great. Yes, it is pathetic and wants to impress which is a definition of kitsch. But it does it in a tasteful way. Which means it is not kitsch. Or is it? Well it certainly is a very thoughtful and successful effort to break away from the old-fashioned way of exhibiting bonsai. I love it.
BTW: the majority of bonsai are kitsch by all definitions.


Meni nije ideja kičasta koliko je izvedba. Ovi zidići i mahovina kako je složena izgleda mi kao da je dijete izradilo. Tokonama sa lokalnim motivima mi je oduvijek bila želja za napraviti ali sa više ukusa.

Vjerujem u Pallovu procjenu, ne komentira se svačiji rad na jednak način.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Pristup oblikovanju bonsaia
« Odgovori #37 : 12-10-2009, 23:43:24 »
Da li vam se sviđa kako je Kunio Kobayashi oblikovao ova dva drva? Kobayashi je vjerojatno po nagradama koje je osvojio (između ostalog 15 puta pobijedio na Kokufutenu) najveći majstor na istoku.
> Bonsai in Argentina # 12
> Bonsai in Argentina # 14
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Pristup oblikovanju bonsaia
« Odgovori #38 : 13-10-2009, 08:19:14 »
Slazem se sa svime.Evropa je imala stare sume dok je jos Japan bio vulkan.Imamo svoje predivne vrste koje japanci i kinezi nemaju.Pokupimo od njih ono sto je najbolje i najljepse i krenimo punim jedrima dalje.Dajmo drvcima svoj slobodan stil,kako kazete,naka nam ona sama kazu kako zele izgledati.Nije li sam pokojni Naka rekao ,revolucija je pocela na zapadu.Mislim da nam to sve govori.Dajmo drvcima ljubav i paznju i ona ce nam uzvratiti.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Goran Cajko

Odg: Pristup oblikovanju bonsaia
« Odgovori #39 : 13-10-2009, 13:19:48 »
Da li vam se sviđa kako je Kunio Kobayashi oblikovao ova dva drva? Kobayashi je vjerojatno po nagradama koje je osvojio (između ostalog 15 puta pobijedio na Kokufutenu) najveći majstor na istoku.
> Bonsai in Argentina # 12
> Bonsai in Argentina # 14
Mislim da je dobro odradio... Prvi mi se više sviđa, dok kod drugog bi ja osobno ostavio nešto grana sa lijeve strane.

Offline Andrija Zokić

Odg: Pristup oblikovanju bonsaia
« Odgovori #40 : 13-10-2009, 18:57:40 »
Ni meni nije loše. Nije napravio ružne šablonske bonsaije. Možda bih i ja nešto drugačije napravio, ali iz ovoga se da puno naučiti.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Pristup oblikovanju bonsaia
« Odgovori #41 : 13-10-2009, 19:11:18 »
Pokupimo od njih ono sto je najbolje i najljepse i krenimo punim jedrima dalje.Dajmo drvcima svoj slobodan stil,kako kazete,naka nam ona sama kazu kako zele izgledati.Nije li sam pokojni Naka rekao ,revolucija je pocela na zapadu.Mislim da nam to sve govori.Dajmo drvcima ljubav i paznju i ona ce nam uzvratiti.

Ovo bih potpisao u cjelosti :great:

Offline Kiki

Odg: Pristup oblikovanju bonsaia
« Odgovori #42 : 14-10-2009, 11:35:50 »
Nadam se da ova dva drva nebuju tak ukočeno izledala. Meni se osobno ne sviđa ovo kaj je ti napravil, nek on ima nagrada kolko oče hehe, al ih je zahebo.


Sviđa mi se onaj naziv za umjetnike -> kreativci

Al fali nekaj :P

Individualisti, revoucionari, vizionari, tragači...

evo još par pojmova za te umjetničke duše hehe. Malo mi smeta kad se u umjetnosti priča o nekim pravilima, pravila smao postoje u znanosti ( sad kolko im je za vjerovat otom potom  :lol: ) ne u umjetnosti.



Obožavam ovu temu  :love:
Najte kaj zamerit :)

Offline gal

Odg: Pristup oblikovanju bonsaia
« Odgovori #43 : 14-10-2009, 13:34:34 »
Malo mi smeta kad se u umjetnosti priča o nekim pravilima, pravila smao postoje u znanosti ( sad kolko im je za vjerovat otom potom  :lol: ) ne u umjetnosti.

...ne slažem se! U umjetnosti ima itekako pravila u smislu proporcija, kompozicija, perspektiva... dalje nek nastavi neko kome je umjetnost struka...

Offline Andrija Zokić

Odg: Pristup oblikovanju bonsaia
« Odgovori #44 : 14-10-2009, 13:51:32 »
Malo mi smeta kad se u umjetnosti priča o nekim pravilima, pravila smao postoje u znanosti ( sad kolko im je za vjerovat otom potom  :lol: ) ne u umjetnosti.

...ne slažem se! U umjetnosti ima itekako pravila u smislu proporcija, kompozicija, perspektiva... dalje nek nastavi neko kome je umjetnost struka...

Da, ima puno pravila u umjetnosti. Završio sam 4 godine srednje umjetničke i 4 likovne akademije ali mi nitko nikada nije trubio ta pusta pravila. Nije da se pravila nisu morala poznavati, ali da je prof. trčao za tobom da ti pojasni pravilo zlatnog reza dok ti radiš svoj rad, to se nije događalo. To su samo neki bonsaisti opsjednuti oko toga (što ja znam). Pravila je dobro poznavati, a ako te učitelj umjetnosti u nečemu gura onda je to da budeš SVOJ! Napravi makar "ružno" ali ne šablonu.
andbonsai.com ~ andbonsai studio