Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pocetak  (Posjeta: 23483 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ogard

Pocetak
« : 01-02-2010, 17:58:14 »
Cao svima novi sam na forumu i u svjetu bonsai-a. Jos uvjek nemam bonsai ali hocu da pocnem da gajim neki.
Mislio sam da pocnem sa nekim primjerkom iz prirode pa bih volio da mi preporucite neku biljku za pocetak.
Sa obzirom da zivim u Kotoru mislio sam da bi mozda maslina bila zanimljiva, ali bih volio da cujem vasa misljenja.
Hvala unaprijed.

Offline DonQuijote

Odg: Pocetak
« Odgovori #1 : 01-02-2010, 18:20:44 »
Kreni sa bjelograbom, zahvalno drvo koje je teško ubiti

Offline ogard

Odg: Pocetak
« Odgovori #2 : 01-02-2010, 18:35:07 »
Kreni sa bjelograbom, zahvalno drvo koje je teško ubiti
Ne znam koje je to drvo? Mozda neka slika ili drugi naziv?

A sta mislite o smokvi?

Offline DonQuijote

Odg: Pocetak
« Odgovori #3 : 01-02-2010, 22:01:42 »
Odguglaj, bjelograb, ili carpinus orijentalis pa ćeš vidjeti i slike i sve ostalo.
 Smokva ima preveliko lišće

Offline ogard

Odg: Pocetak
« Odgovori #4 : 01-02-2010, 23:08:47 »
Odguglaj, bjelograb, ili carpinus orijentalis pa ćeš vidjeti i slike i sve ostalo.
 Smokva ima preveliko lišće
Ok nasao sam hvala.
Jos predloga?

Offline Marija

Odg: Pocetak
« Odgovori #5 : 03-02-2010, 10:17:01 »
Dobrodošao na forum!
Maslina je odlična za početak, a od drugih mediteranskih vrsta: > zelenika, > planika, > tršlja

Inače ovdje u sekciji - > Foto herbarij ćeš naći slike puno biljnih vrsta koje su pogodne za bonsai, pa pogledaj.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Pocetak
« Odgovori #6 : 03-02-2010, 21:45:57 »
Ogard, imaš po brdima oko Kotora odlične terene za traženje yamadorija...   :verycool:

Offline ogard

Odg: Pocetak
« Odgovori #7 : 06-02-2010, 14:21:02 »
Ogard, imaš po brdima oko Kotora odlične terene za traženje yamadorija...   :verycool:

Znam. Evo cekam da malo stane ova kisa pa da podjem da potrazim.

Citao sam da je nar pogodan za bonsai. E sad ja imam u basti jedan divlji nar koji smo vise puta sjekli i on stalno pusta nove izdanke. pa me zanima na koliku od prilike bih ga visinu trebao skratiti da bih od njega mogao da proban da napravim bonsai. I da li je u opste kao takav (sjecen) pogodan za bonsai!

Offline zagreb

Odg: Pocetak
« Odgovori #8 : 08-02-2010, 16:32:46 »
nov sam i nemam pojma o bonsai drvcima pa me zanima gdje se u Zagrebu mogu nabaviti i koliko bi otprilike došli??neka izdržljiva drvca...

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Pocetak
« Odgovori #9 : 08-02-2010, 20:22:22 »
Ako si u mogučnosti onda fotografiraj ono za što postavljaš pitanje.Bit će nam puno lakše dati ti odgovor.Mi sada neznamo kako izgleda tvoj nar.Možda je vrhunski. :question:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline ogard

Odg: Pocetak
« Odgovori #10 : 08-02-2010, 23:00:19 »
Ako si u mogučnosti onda fotografiraj ono za što postavljaš pitanje.Bit će nam puno lakše dati ti odgovor.Mi sada neznamo kako izgleda tvoj nar.Možda je vrhunski. :question:
Nista od njega danas sam ga ponovo gledao previse je bio skracen, na svega desetak cm. Ali bice nesto drugo pa cu da uslikam.

Offline DonQuijote

Odg: Pocetak
« Odgovori #11 : 09-02-2010, 10:00:22 »
daj ti ipak fotke, to što pričaš uopće ne mora biti loše

Offline ogard

Odg: Pocetak
« Odgovori #12 : 11-02-2010, 20:50:18 »
Nasao sam jedan potencijalni yamadori. Cetinar je. Ima lisce slicno cempresu. Slikacu u narednih par dana pa cu da okacim. E sad kad ga budem izvadio da li da ga presadim u saksiju sa zemljom ili sa supstratom sa vise pjeska?

Offline Marija

Odg: Pocetak
« Odgovori #13 : 11-02-2010, 20:58:16 »
Nasao sam jedan potencijalni yamadori. Cetinar je. Ima lisce slicno cempresu. Slikacu u narednih par dana pa cu da okacim. E sad kad ga budem izvadio da li da ga presadim u saksiju sa zemljom ili sa supstratom sa vise pjeska?


To je somina. Evo vidi u fotoherbariju - http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=381.0 , tamo imaš slike puno drva za prepoznavanje
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline ogard

Odg: Pocetak
« Odgovori #14 : 13-02-2010, 13:29:54 »
nisam siguran ali slikacu danas pa cu postaviti slike.