Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: molim za pomoc oko biljke (početnik)  (Posjeta: 41964 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bruno

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #75 : 20-12-2010, 21:15:52 »
,a za dobit karakter iz sjemenke,držati posudu s istom na buri jedno 100 godina !!

Offline Marija

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #76 : 20-12-2010, 21:16:52 »
,a za dobit karakter iz sjemenke,držati posudu s istom na buri jedno 100 godina !!

ili ako živiš gdje nema bure .... puhat?  :tlab:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Bruno

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #77 : 20-12-2010, 21:22:12 »
 ,a ljudi odu u Indiju sjedit na tapetiću ostatak života..

Offline helleborus

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #78 : 21-12-2010, 10:37:00 »
E kad smo več kod isklijavanja sjemena. Kako i na koji način natjerati :numchuks:  par tj mnogo zrna iz šiške nigre da proklijaju, nisu za vječno čekanje več za jedan park u dalmaciji.

S nigrom načelno ne bi trebalo biti problema. No, treba paziti da se uzmu zrele i zdrave sjemenke. Staviti ih  lončić s zemljom, zaliti i isklijevati na relativno visokoj temperaturi. 30/20 C. to znači da joj je bolja promjeniiva temperatura dan/noć. Al probaj na sobnoj.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #79 : 21-12-2010, 15:10:40 »
E kad smo več kod isklijavanja sjemena. Kako i na koji način natjerati :numchuks:  par tj mnogo zrna iz šiške nigre da proklijaju, nisu za vječno čekanje več za jedan park u dalmaciji.

S nigrom načelno ne bi trebalo biti problema. No, treba paziti da se uzmu zrele i zdrave sjemenke. Staviti ih  lončić s zemljom, zaliti i isklijevati na relativno visokoj temperaturi. 30/20 C. to znači da joj je bolja promjeniiva temperatura dan/noć. Al probaj na sobnoj.
Hvala Helle.  Dali to znači da bih mogao i ostale vrste borova potaknut na rast kao nigru?e ljudi ova tema molim pomoć oko biljke je totalna svaštara. Mare predlažem da izmjeniš ime ovoj temi  ili nek ljudi daju prijedloge kako da se zove ova tema.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline toni-ddd

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #80 : 23-12-2010, 23:08:19 »
Dragi forumaski kolege, moram priopciti, za mene, jednu vrlo tuznu vijest. Moj Đuka, vrlo je izgledno, je na samom kraju svojeg zivotnog puta. Platio je cijenu mojeg neznanja i nestrucnog rukovanja. Bez obzira na moju ljubav prema njemu, trud i pokusaje, bez obzira na pogresne upute koje sam dobio sa biljkom, ne bjezim od svoje krivice. Ubio sam ju. U samo nepunih 6 mjeseci. Jedno lijepo drvce, sa svojih 100-200 listica, ostalo je na samo nekoliko koji nece jos dugo...

Ne mislim odustati od (bonsai) hortikulture, osjecam se duzan prema Bogu, tj. Majci Prirodi, oduziti za Đuku. Na koji nacin, jos neznam, a sad mi je i tesko o tome razmisljati...

Vama svima najveca hvala na nesebicnoj pomoci i savjetima. I zasad, zelim Vama i Vasim drvcima i biljkama sretne bozicne blagdane.

Pozdrav  :frown:



Offline DonQuijote

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #81 : 24-12-2010, 06:44:36 »
 Događa se. Kada bi se sakupila kolekcija mrtvih drva svih nas ovdje, bila bi to čitava jedna šuma. Nek te ne obeshrabri

Offline toni-ddd

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #82 : 01-01-2011, 21:54:43 »
bojim se da me obeshrabrilo  :frown: ne zelim vise nikad ovakav osjecaj.

cak mi se cini jedna stvar....sve je bilo relativno ok do prije mjesec dana dok nisam pesa udomio. jednostvano briga oko pesa mi je oduzela puno vremena i energije i nakon nekog vremena sam skuzio da sam poceo zaboravljat zalit biljku redovito. a kako joj je stablo konstantno bilo dosta vlazno bez obzira, nisam niti vidio neku korist od puno zalijevanja....i sa vremenom su i ti zadnji listici otpali  :frown:


nego, jedno glupo pitanje....znaci ako su mu pali svi listici, to znaci da je sigurno mrtvo? ili postoji makar teoretska sansa da na proljece kad dodje sunce moze koji cudom prezivjeti i stvoriti nove listove?

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #83 : 02-01-2011, 11:32:30 »
Daj več jednom odustani.Čim prije zaboravi to drvo i nabavi drugo ako te uopšte još zanima bonsai,jer vidim da si nabavio pesa.drvo ti je kaput.. :molitva:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline toni-ddd

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #84 : 03-01-2011, 15:56:23 »
odustajem. vas pozdravljam sve i zahvaljujem se na svim savjetima koje ste mi nesebicno dali i pomogli mi. super vam je forum.

mozda se javim tu jednom u buducnosti no nisam siguran.

sretno Vam sa drvcima i lijepi pozdrav!

Offline V.igor

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #85 : 03-01-2011, 21:41:53 »
Ajde, ajde, budeš se Ti vratil. Kakvo odustajanje? Nije gotovo dok debela dama ne otpeva svoje, oj vrit. Na greškama se uči. PONOVI! I ne pit vrit neg v glavu.

Offline V.igor

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #86 : 03-01-2011, 21:53:17 »
I da se nisi usudio odustat. Nemoj slučajno da Te vidim da si odusto. Šeći po prirodi. Naći češ drvce s Tvojim imenom i još bu te zvalo. Nema povlačenja i nema predaje...

Offline toni-ddd

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #87 : 04-01-2011, 00:21:01 »
hhmmmmm  :smile: .......osjecao bi se ko papcina kada bih se oglusio na ovakvo ohrabrivanje :turpija:

doci cu na tecaj pa cemo viditi dal mozda ipak ima kaj od mene kao bonsaicara, ali uvjet je da se vise ne smije dogodit da mi umre niti jedno drvo. :zabezeknut:


Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #88 : 04-01-2011, 19:00:10 »
hhmmmmm  :smile: .......osjecao bi se ko papcina kada bih se oglusio na ovakvo ohrabrivanje :turpija:

doci cu na tecaj pa cemo viditi dal mozda ipak ima kaj od mene kao bonsaicara, ali uvjet je da se vise ne smije dogodit da mi umre niti jedno drvo. :zabezeknut:


Nisi me valjda krivo shvatio.Ja ne želim da odustaneš od dalnjeg bavljenja sa bonsaima,nego da odustaneš od tog fikusa koji ti zadaje toliko muka.Na proljeće stupi u akciju nađi svoje autohtono drvce iz svojeg kraja i vidjet češ kako će sve krenuti na bolje.Pusti ta trgovačka :ass:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Bruno

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #89 : 04-01-2011, 20:22:35 »
bitno je da ti i pes ne uvene