Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Svjeze izvadjeni bonsai!  (Posjeta: 80703 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #30 : 19-02-2007, 21:46:40 »
Kleka je vec presadjena... Postupio sam bas kao sto ste mi rekli... Bez rastresivanja, bez zalivanja, u zemlju sa dosta pijeska, bez orezivanja! Evo ih neke bolje slicice...  Jos uvijek se veoma plasim graba, i strah me je da ne uvene od stajanja u kesi...  :neutral: 

Do sada je sve bilo sa mladicama pa sam se pitao :"Hocu li otkinuti ovaj pupoljak, ili onaj?" A sad, sa milionaima pupoljaka i grana na sve strane...Huh...  :jap:

Offline Andrija Zokić

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #31 : 20-02-2007, 10:21:27 »
Bravo Aleksa!
Ovo stablo izgleda skroz dobro  :great:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #32 : 20-02-2007, 21:17:21 »
Hvala Andrija... :mdr:

 Po galovom "naredjenju, kupio sam B1 vitamin i posuo po zemlji... Mada mislim da nece imati efekta dok ga ne zalijem...  :sarcastic:

Najgore kod ove vrste je sto moze ostati zelena nedeljama a u stvari je odavno mrtva... Nikad ne znas na cemu si...  :neutral: :grrrrrr:

Offline marinko beg

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #33 : 20-02-2007, 23:29:41 »
Hvala Andrija... :mdr:

 Po galovom "naredjenju, kupio sam B1 vitamin i posuo po zemlji... Mada mislim da nece imati efekta dok ga ne zalijem...  :sarcastic:

Najgore kod ove vrste je sto moze ostati zelena nedeljama a u stvari je odavno mrtva... Nikad ne znas na cemu si...  :neutral: :grrrrrr:
Ostaje zelena,samo istrenirano oko ipak vidi razliku u boji.Ovo se meni po iglicama cini Oxicedrus.

M

Offline gal

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #34 : 21-02-2007, 07:17:23 »
Hvala Andrija... :mdr:

 Po galovom "naredjenju, kupio sam B1 vitamin i posuo po zemlji... Mada mislim da nece imati efekta dok ga ne zalijem...  :sarcastic:

Najgore kod ove vrste je sto moze ostati zelena nedeljama a u stvari je odavno mrtva... Nikad ne znas na cemu si...  :neutral: :grrrrrr:

Rekao sam da ga dobro zaliješ kod presađivanja kako bi zemlja ušla među korijenje, a onda oprezno...inaće ja B vitamin utisnem u zemlju pa zalijem. Sad fino zalij i to je to..Ak ne uspije probaj sa ljetnim iskapanjem. Kod debljeg korijenja koje je oštećeno - odrezano, koristim još i hormon za zakorjenjivanje....a dalje ovisi o majci prirodi! Sretno, držim ti palčeve jer drvo je stvarno dobro!

Offline DonQuijote

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #35 : 21-02-2007, 08:57:42 »
Ne bi li bilo bolje natopiti odozdola, tj staviti posudu u neku veću posudu punu vode na desetak minuta, kako bi svi zračni jastučići izašli?

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #36 : 21-02-2007, 16:49:20 »
Hvala Andrija... :mdr:

 Po galovom "naredjenju, kupio sam B1 vitamin i posuo po zemlji... Mada mislim da nece imati efekta dok ga ne zalijem...  :sarcastic:

Najgore kod ove vrste je sto moze ostati zelena nedeljama a u stvari je odavno mrtva... Nikad ne znas na cemu si...  :neutral: :grrrrrr:

Rekao sam da ga dobro zaliješ kod presađivanja kako bi zemlja ušla među korijenje, a onda oprezno...inaće ja B vitamin utisnem u zemlju pa zalijem. Sad fino zalij i to je to..Ak ne uspije probaj sa ljetnim iskapanjem. Kod debljeg korijenja koje je oštećeno - odrezano, koristim još i hormon za zakorjenjivanje....a dalje ovisi o majci prirodi! Sretno, držim ti palčeve jer drvo je stvarno dobro!

Interesantno je sto uopste nije imala debelog korijenja koje je trebalo otkinuti! Bilo mi je jako cudno kad sam vidio finu korijenovu balu punu sitnih zilica! Kleke obicno imaju jednu zilu srcanicu koja ide duboko u zemlju i zbog toga ih je nemoguce izvaditi!


Offline Marija

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #37 : 21-02-2007, 18:10:17 »
Interesantno je sto uopste nije imala debelog korijenja koje je trebalo otkinuti! Bilo mi je jako cudno kad sam vidio finu korijenovu balu punu sitnih zilica!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #38 : 21-02-2007, 21:55:40 »
Interesantno je sto uopste nije imala debelog korijenja koje je trebalo otkinuti! Bilo mi je jako cudno kad sam vidio finu korijenovu balu punu sitnih zilica!

Da,moglo bi se rec da imas zivu srecu!!! :great:
M

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #39 : 22-02-2007, 22:37:54 »
Dodjavola, imam problem! Majka i sestra su dobile grip, i nema sanse da odemo na selo ovog vikenda! A grab je jos u kesi! Sumnjam da ce moci da izdrzi jos 7 dana tako, pa se moram snalaziti! Ogroman mi je problem posto niti imam zemlje ovamo, ni sanduka, ni prostora...  :grrrrrr:  Bas nemam srece, a ne smijem mu dozvoliti da uvene...  :neutral:

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #40 : 23-02-2007, 16:32:49 »
Danas sam ga "posadio" u lavor... Mada mislim da u sustini nista nisam uradio. Nije ni mogao da stane skroz! Ipak cu ga presaditi u veliku saksiju kada budem isao na selo...

Marija me upozorila na to da cu ga tesko strpati u posudu, zbog ovako masivnog korijena. Trebace mu veliki zahvat sto se toga tice, ali sve cu to ostaviti za sledecu godinu kada malo ojaca... Grubo sam ga orezao da bi mogao da stane u gepek od auta. Trebace mu jos sredjivanja, ali mislim da se vidi (na zadnjoj slici) sta planiram...

Offline Goran Cajko

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #41 : 23-02-2007, 17:21:23 »
dali si pripremao (podrezivao) korjen prije ili su čisti rezovi???

Offline Marija

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #42 : 23-02-2007, 17:26:58 »
U toj šumi grana ne vidi se linija debla ... :sarcastic:
daj ga uslikaj s onu stranu za koju misliš da je prednja, jer čini mi se da se glavno deblo fino stanjuje iako ne vidim to jasno ...
 :ange:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #43 : 23-02-2007, 22:16:18 »
dali si pripremao (podrezivao) korjen prije ili su čisti rezovi???

Ako mislis da li sam ga pripremao u prirodi, odgovor je ne... Poslije vadjenja svo debelo korijenje sam presegao, a ostalo ga je jos... Dobro je sto je imao puno sitnih korijenova visoko pri dnu stabla. I tu sam imao srece!  :rofl:

Probacu da ga slikam bolje, jos se nisam odlucio za prednju stranu... Trebace mu jos orezivanja, plus da ga prorijedim, ali to cu ostaviti za sledeci vikend... Na selu imam i vremena i prostora! Mislim da bi mu najvise odgovarao prirodan stil, zato se necu mnogo zamarati pravilima kada ga budem oblikovao!  :jap:

Offline marinko beg

Odg: Svjeze izvadjeni bonsai!
« Odgovori #44 : 24-02-2007, 00:05:17 »
Pusti ga na miru.Ovako nisi ni siguran da li ce se prihvatiti.

M