Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Alati namjenski i oni koji služe  (Posjeta: 118753 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #105 : 25-03-2008, 17:07:17 »
Sve ovisi tko kakva stabla ima, koje veličine i što rad s njima... pa o tome ovisi kakva kliješta treba...
Za rascjepljivanje su ta na donjoj slici ... imamo ih i vjeruj mi to je jedino za što se mogu koristiti.... jel se ja možda ponavljam  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #106 : 25-03-2008, 20:08:59 »
Ajde definiraj klješta sa slika za koja misliš da su dovoljno jaka. Mislim na velika F4 i F7.
Jedna su deklarirana za korijen, a druga za rascijepljivanje. Mislim da bi oboja imala vrlo snažan učinak na drvo.

Kod kuće imam split cutter od 27cm. Glavna razlika koju vidim kod njih prema ostalim kliještima je jako uska oštrica koja omogućava lako prodiranje kroz drvo i sa takvim kliještima se rascjepljuju a ne otkidaju grane. Isto tako ta kliješta su tupog oblika na vrhu i ne možeš se dovoljno približiti deblu. Uglavnom, to su kliješta prvenstveno za izradu mrtvih dijelova rascjepljivanjem i zatim trganjem.
Root Cutter su koliko vidim jaka kliješta za kidanje debelog korijenja i grana. Dobra su jer imaju širu oštricu i možeš se približiti deblu i otkinuti granu ili korijen. Mi u posljednje vrijeme u ovu svrhu koristimo velike voćarske škare kojima je mana jedino jer se ne možemo sasvim približiti deblu, ali taj batrljak obično kasnije otkinemo ili malim konkavnim ili uklonim ravnom brusilicom.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #107 : 26-03-2008, 08:15:01 »
Kako god...
Kovač bude napravio uzorak za koji smo se dogovorili da mora biti čvrst i lomiti deblo, a ako klješta puknu, bude radio nova, naravno, ako se složimo oko cijene koja po meni mora biti ispod 400 kn. Bogu fala imam ih gdje isprobati  :great:

Offline Andrija Zokić

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #108 : 02-04-2008, 14:16:00 »
Evo kako funkcioniraju Split cutters.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #109 : 07-04-2008, 13:40:56 »
Kovač radi klješta, a kako će ispasti, vidjet čemo kad ih završi. Dužina će biti 50cm, a cijena se još ne zna. Rekao je da ih radi na svoj rizik i ako nam se svide, dobro, ako ne, nikom ništa. Tvrdi da će biti dovoljno jaka za lomljenje, trganje, cjepanje.... i tako te radove na drvima. Će da vidimo!

Offline Kume

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #110 : 07-04-2008, 17:07:19 »
a koliko ih moze napravit probaj isposlovat za vise ljudi pa da bude manja cijena

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #111 : 08-04-2008, 07:54:27 »
a koliko ih moze napravit probaj isposlovat za vise ljudi pa da bude manja cijena

Računa se za više ljudi, čeka se zbroj utroška vremena po komadu.

Offline Kume

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #112 : 08-04-2008, 13:27:21 »
ok

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #113 : 08-04-2008, 19:21:38 »
Jesu to one obične. Što se goriste u metalnoj industriji. Imam ja tih različitih.
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #114 : 09-04-2008, 07:49:23 »
Jesu to one obične. Što se goriste u metalnoj industriji. Imam ja tih različitih.

Pošalji fotke!

Offline Andrija Zokić

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #115 : 09-04-2008, 09:09:51 »
Služi za siječ korijen u zemlji. Razmakneš zemlju do debljeg korijena, prisloniš oštricu na korijen, pod kutem koji ti paše i ovom cijevi na kojoj je uteg/zamašnjak,  nabiješ klizno po cijevi gdi je sječivo.
Umjesto čekiča i sjekača.

Da li je problem napravit ovakav Čajkov sjekač? Koliko je težak ovaj uteg? Sve mi se više čini da bi ovo moglo poslužiti i na našim terenima u kršu.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #116 : 09-04-2008, 09:15:00 »
Služi za siječ korijen u zemlji. Razmakneš zemlju do debljeg korijena, prisloniš oštricu na korijen, pod kutem koji ti paše i ovom cijevi na kojoj je uteg/zamašnjak,  nabiješ klizno po cijevi gdi je sječivo.
Umjesto čekiča i sjekača.

Da li je problem napravit ovakav Čajkov sjekač? Koliko je težak ovaj uteg? Sve mi se više čini da bi ovo moglo poslužiti i na našim terenima u kršu.

2-3 kg.

sve ti tu piše: http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=350.msg9573#msg9573
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #117 : 09-04-2008, 09:18:08 »
Da li je problem napravit ovakav Čajkov sjekač? Koliko je težak ovaj uteg? Sve mi se više čini da bi ovo moglo poslužiti i na našim terenima u kršu.

Problem... kaj je to???  :dunno:

Zekam se, naravno da je moguće. U kovačnici se već priprema izrada jednog prototipa. Velika pozornost se usmjerava na kinetičku energiju koju zamašnjak daje na baznu polugu....bla,bala,trkelj,trkelj....
Tak priča moj kovač, a ja mu velim nek se primi posla i zakali sjekač na štangi koja bude mogla biti i poluga. Vjerujem u njega i njegovu ekonomsku računicu koja nam bude pristupačna  :great:

Offline Andrija Zokić

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #118 : 09-04-2008, 09:19:12 »
kovačnici se već priprema izrada jednog prototipa.

KUPUJEM!!! :hihihi:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #119 : 09-04-2008, 09:24:25 »
Sad za ozbać  :lauhhing:  :rofl:

Kolko bi po vama trebala koštati kompletna štanga u dva dijela, jedna sa sjekačem, a jedna s utegom?
Kolko bi trebala koštati klješta duga 50 cm sa velikim otvorom čeljusti (negdje oko 8-10cm) koja rade zahtjevna trganja i izdržljiva su?
Tek tolko da znam s njim razgovarati. Jer za to još nismo definirali cijenu!