Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: etička strana bonsaia  (Posjeta: 36765 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleksa

Odg: etička strana bonsaia
« Odgovori #30 : 16-07-2007, 12:47:51 »
Za tebe ne znam koliko se dugo baviš bonsaiem. Marija mislim više od 10g.
Sami ste pisali kako vas više ne zadovoljavaju prije izvađena drva i da ste se profilirali prije 3g. To puno govori o vama i u buduče će drva poprimati dio vas te vam postati ogledalo.
Bonsai će biti bolji ili lošiji, ali uvjek nalik vlasniku  :great:

Spomenuo sam frustracije jer mislim kako je bonsai nesto sto pomaze da zaboravis na svakodnevnicu i odplovis u neki svoj svijet.

Zbog cega se i bonsai preporucuje frustriranim osobama!  :mdr:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: etička strana bonsaia
« Odgovori #31 : 16-07-2007, 12:48:19 »
Ljudiii... pa nije interesantno kada se svi slazemo....  :histerical:
:rofl:

Etičnost bonsai uzgoja se ne nalazi u oruđu koje koristimo za njegovo oblikovanje već na načinu kako smo došli do samih biljaka. Posjedovanje dozvola za vađanje u određenom području itd.

Ako mi je za vađenje nekog drva potrebna dozvola, nikad ga neću izvaditi. Bonsai me čini više slobodnim. Tražit ću drva tamo gdje sam slobodan, a to je cjela Zemlja. Ako se ogriješim o nečije zakone, nek mi sude. Ako nekom nanesem duševnu bol, dirnuvši u njegovo materijalno vlasništvo, snosit ću posljedice i pokušati problem riješiti ljudskošću.
Etika se ne nalazi nigdje, ona se oblikuje u čovjeku i živi iz njega!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: etička strana bonsaia
« Odgovori #32 : 16-07-2007, 12:50:53 »
Svaki posao je ogledalo osobe, pa cak i ovi postovi na forumu.

Da, definitivno!

Spomenuo sam frustracije jer mislim kako je bonsai nesto sto pomaze da zaboravis na svakodnevnicu i odplovis u neki svoj svijet.

Može i tak, a može se i iz nekog svog svijeta, na kratko otploviti u svakodnevicu  :mdr:

Offline hknezovi

Odg: etička strana bonsaia
« Odgovori #33 : 16-07-2007, 12:59:23 »
Ljudiii... pa nije interesantno kada se svi slazemo....  :histerical:
:rofl:

Etičnost bonsai uzgoja se ne nalazi u oruđu koje koristimo za njegovo oblikovanje već na načinu kako smo došli do samih biljaka. Posjedovanje dozvola za vađanje u određenom području itd.

Ako mi je za vađenje nekog drva potrebna dozvola, nikad ga neću izvaditi. Bonsai me čini više slobodnim. Tražit ću drva tamo gdje sam slobodan, a to je cjela Zemlja. Ako se ogriješim o nečije zakone, nek mi sude. Ako nekom nanesem duševnu bol, dirnuvši u njegovo materijalno vlasništvo, snosit ću posljedice i pokušati problem riješiti ljudskošću.
Etika se ne nalazi nigdje, ona se oblikuje u čovjeku i živi iz njega!

Tko ti brani tražiti. Sloboda u demokratskom društvu odnosi se na gledaj al ne diraj bez dozvole. Većinom kod nas taj prvi dio dobitka dozvole je toliko težak da dok se dobiju dozvole potrebno je prvo umrijeti sa kojih stotinjak godina.  I upravo  to dovodi do ludila.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: etička strana bonsaia
« Odgovori #34 : 16-07-2007, 13:09:01 »
Tko ti brani tražiti. Sloboda u demokratskom društvu odnosi se na gledaj al ne diraj bez dozvole. Većinom kod nas taj prvi dio dobitka dozvole je toliko težak da dok se dobiju dozvole potrebno je prvo umrijeti sa kojih stotinjak godina.  I upravo  to dovodi do ludila.

To ti ja i govorim, prije ću nešto riješiti ako snosim posljedice, nego ludovati čekajuči da mi nek nešto dozvoli.

Da se razmemo, svim ovim ne mislim nekom iz dvorišta čupati drva ili dirati u privatnost šuma. Postoje mjesta gdi se dobro drvo samo nudi i nikad ti nitkio neće reči ni riječi. Don je jučer vidio jedno, a svaki od nas ih ima i uživa u njima!

Offline hknezovi

Odg: etička strana bonsaia
« Odgovori #35 : 16-07-2007, 13:24:13 »
To je sve točno.  :chinaman:

Ali sve je nečije vlasništvo, državno, od nacionalnih parkova, parkova prirode ili privatno i u tom grmu leži dinosaur. Pretpostavljam da bi kao klubovi prije dobili dozvole za vađenje negoli kao pojedinci jer i parkovi se trebaju održavati a u tom slučaju drveće koje je kao stvoreno za bonsai biva uništeno.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: etička strana bonsaia
« Odgovori #36 : 16-07-2007, 13:29:27 »
Pretpostavljam da bi kao klubovi prije dobili dozvole za vađenje negoli kao pojedinci jer i parkovi se trebaju održavati a u tom slučaju drveće koje je kao stvoreno za bonsai biva uništeno.

To je neka druga dimenzija i BKZ može računati na moju malenkost, da napravim što se traži, a da ja to mogu!
Vjerujem da ćemo se lako između sebe dogovoriti kome koje drvo  :great:


Offline hknezovi

Odg: etička strana bonsaia
« Odgovori #37 : 16-07-2007, 13:44:41 »
Hvala na potpori.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline gal

Odg: etička strana bonsaia
« Odgovori #38 : 16-07-2007, 13:49:07 »
 :blink:  :blink:  :blink: ...Done, a jesi li ti prijavio koncesiju za vađenje mineralnih sirovina ili se ne bojiš da će ti ministarstvo rudarstva i vodnog gospodarstva zaplijeniti  sve suisekije, oduzeti protupravno stećenu imovinu i lupiti kaznu.....   :blink:  :blink:  :blink:

Offline gal

Odg: etička strana bonsaia
« Odgovori #39 : 16-07-2007, 13:54:12 »
 :blink:  :blink:  :blink: ... u Etiopiji pala Vlada! .... naime pukla je grana.... pa sad skupljaju nojeva jaja za shtil-ovku - odlučili srušiti stablo.... može li se neki klub organizirati i spasiti stablo?  :blink:  :blink:  :blink:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: etička strana bonsaia
« Odgovori #40 : 16-07-2007, 13:55:40 »
:blink:  :blink:  :blink: ...Done, a jesi li ti prijavio koncesiju za vađenje mineralnih sirovina ili se ne bojiš da će ti ministarstvo rudarstva i vodnog gospodarstva zaplijeniti  sve suisekije, oduzeti protupravno stećenu imovinu i lupiti kaznu.....   :blink:  :blink:  :blink:

To danas nije veliki grijeh...
Dotični Vlado Zec, bivši vlasnik Kamen-Ingrada, je za 35.000.000,00 kn pronevjer, dobio 4,5g zatvora i još ima pravo žalbe, a usput je odvalio brda i brda kamena.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: etička strana bonsaia
« Odgovori #41 : 16-07-2007, 13:57:57 »
:blink:  :blink:  :blink: ... u Etiopiji pala Vlada! .... naime pukla je grana.... pa sad skupljaju nojeva jaja za shtil-ovku - odlučili srušiti stablo.... može li se neki klub organizirati i spasiti stablo?  :blink:  :blink:  :blink:

To je riješeno!
Moja Sthilovka je na servisu i ide direkt u Etiopiju nakon popravka, treba samo propuhati fergazer, malo se zapekel, inače super radi  :lol:

Offline hknezovi

Odg: etička strana bonsaia
« Odgovori #42 : 16-07-2007, 14:20:16 »
Prvo provijeri koliko ih se skriva iza njeg.  :histerical:
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: etička strana bonsaia
« Odgovori #43 : 16-07-2007, 14:23:55 »
Prvo provijeri koliko ih se skriva iza njeg.  :histerical:

To nije moj problem, ja u zamjenu dobivam ona jaja koja su sad skupili.  :rofl:
Svi ste pozvani !!!
Na kajganu naravno, da neko ne bi htel možda na oko  :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: etička strana bonsaia
« Odgovori #44 : 16-07-2007, 15:59:03 »

Bonsai će biti bolji ili lošiji, ali uvjek nalik vlasniku  :great:
Želiš li time reči da ja ličim na grbavu bukvu? :nails: