Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Sve o zemlji / mješavini  (Posjeta: 353685 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline istefano

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #300 : 11-03-2008, 17:08:16 »
na smjesu i kakvu si smjesu radio ...

Offline Goran Cajko

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #301 : 11-03-2008, 17:19:21 »
Otprilike isto 50-50. Mislim da se nemoraš previše zamarat kak će se ponašat po zimi u odnosu na ljeto kad je pravi rast korijena tj. cijele biljke. Nisam dobro shvatio kaj te to toćno mući za po zimi.

Offline istefano

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #302 : 11-03-2008, 23:12:34 »
pa znas kak je ostaje mokro i smrzne mi se korijen i onda pizdarije

Offline Goran Cajko

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #303 : 12-03-2008, 13:06:27 »
pa znas kak je ostaje mokro i smrzne mi se korijen i onda pizdarije
Kad se smrzne, smrzne se!!! Neće biljka zato umrijeti jer u mixu tj. tenisitu ima vode. Taj je postotak zanemariv. Razmisli koliko tek ima vode u tresetu.
Što nije bolje imati komponentu (tenisit ili sl.) koja isto zadržava vodu (kolko-tolko) pa smanjimo udio treseta. Dobijemo propusnije tlo, a zadržavamo postotak vlage.
 

Offline Marija

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #304 : 12-03-2008, 13:11:13 »
Upravo nevjerovatno da je još ostalo prostora za raspravu ....  :tup:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Goran Cajko

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #305 : 12-03-2008, 13:12:32 »
Tek je sad tema postala punoljetna s 21. stranicom!!!

Offline istefano

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #306 : 12-03-2008, 13:13:14 »
znaci smrzavanje korijena ne steti biljci

Offline Marija

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #307 : 12-03-2008, 13:17:01 »
znaci smrzavanje korijena ne steti biljci

naravno da šteti ako je dugo, ali Čajko hoće reći da ako je drenirana mješavina da nema straha od smrzavanja vode u njoj... jer vode nema...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline istefano

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #308 : 12-03-2008, 13:49:54 »
nema vode ,ali substrat je mokar i kao takav se i smrzava, kaj ne ...
meni tenisit je i danas mokar nakon 12 dana ,a humus je na vrhu suh
ali valjda ce biti u redu ak veli cajko da nema brige i problema

Offline Goran Cajko

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #309 : 12-03-2008, 15:04:16 »
nema vode ,ali substrat je mokar
To i je najbolja stvar svega.

Offline istefano

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #310 : 12-03-2008, 15:31:17 »
dobro dobro, ak mi kaj rikne zbog korijena dolazim kod tebe i nosim onaj hrast  :mdr:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #311 : 12-03-2008, 20:05:27 »
Kako sačuvati bonsai u kontintinentalnim djelovima Hrvatske tokom zime?Ja sam na najsjevernijem djelu za sada!!Tokom zime nije toliko problem u smrzavanju zemlje,nego o isušivanju krošnje.Ako se biljke nalaze vani,i kad ih osvjetli sunce,iz grana se isparava voda,a pošto je korjenje,odnosno zemlja smrznuta grane si ne mogu povući vodu pa odumiru.Nekome se to čini da su se smrzle,ali to nije istina.Ja svoja drvca držim u natkrivenoj šupi na policama gdje je temperatura samo malo viša nego vani,ali nema vjetra i naglih promjena temperature.Savjet:preko zime prskati krošnju sa vodom-kišnicom i nećete imati problema.Kroz desetak godina nije mi od zime odumrlo niti jedno stabalce.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline DonQuijote

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #312 : 16-05-2008, 12:04:07 »
Svečano izjavljujem da Liapor više nikada neću koristiti za drva koja želim zalijevati potapanjem :wall:
Usprokos lijepoj boji i svim ostalim utvrđenim kvalitetama, to što je lakši od vode me toliko živcira da poništava sve dobre strane. Za poludit

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #313 : 16-05-2008, 12:15:53 »
Svečano izjavljujem da Liapor više nikada neću koristiti za drva koja želim zalijevati potapanjem :wall:
Usprokos lijepoj boji i svim ostalim utvrđenim kvalitetama, to što je lakši od vode me toliko živcira da poništava sve dobre strane. Za poludit


Potpuno te razumijem po pitanju "bježanja iz posude" no ne vidim svrhu potapanja na ovakvim substratima. Dovoljan je mlaz od par sekundi i posuda će se natopiti. Lapor će u tih par sekundi, upiti jednako vode kao da je 3h potopljen u kadu vode, tako i Pumice, tenesit već ne.... pisao sam o tome.

Offline Andrija Zokić

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #314 : 16-05-2008, 13:55:03 »
Definitivno je liapor po tom pitanju najlošiji i to mene također živcira. Pumice isto pliva ali smo taj problem riješili tako da smo u posude koje su napunjene do vrha mješavinom na vrh stavili prst dva debljine akadamu koja ne pliva uopće i to nam se pokazalo kao dobro riješene.
andbonsai.com ~ andbonsai studio