Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Sve o zemlji / mješavini  (Posjeta: 353666 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #600 : 22-10-2013, 12:56:32 »
Je, ali onda već balansiraš i znaš zašto balansiraš  i kako zalijevaš .
Ja sam sad u fazi (peta godina) da bi izbacio sve dodatke, pogotovo zemlju, ma izbacio bi čak i treset i ostavio čistu pumicu pa onda malo češće zalijevao, zbnam da ću na proljeće ipak ubaciti barem treset ali sada mi ide na jetra što mi se  supstrat sa bilo kakvim dodacima pomalo betonira pa okopavam ko da imam vrt a ne bonsai :idiot:

Offline jurica

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #601 : 22-10-2013, 19:29:53 »
Ja nikako nemogu izbaciti treset iz jednostavnog razloga što zbog prirode moga posla stignem zalijevat jednom dnevno a za automatsko zalijevanje nemam momentalno para.

Offline brko

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #602 : 22-10-2013, 21:52:54 »
  -pozdrav svima
  lijepo od vas koji ste dugo na forumu što nam pomažete i educurate nas,ako se nevaram o modernim substratima poćinje se ozbiljnije pisati oko 20-e str.
  -teško je prihvatiti koliko sam malo znao o onom što najviše volim,a pogotovo je teška spoznaja što većinu tih sastojaka gotovo da nemogu nabaviti ,jer praktićno nemam gdje .živim u belišću a nigdje ne putujem pa ako neko zna dali ima koji sastojak za substrate u osijeku nek napiše .
  -neću više daviti,hvala vam svima na ovome što radite i niste škrti u prenošenju znanja...

Offline DonQuijote

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #603 : 23-10-2013, 08:35:21 »
U osijeku postoji MB Profil bau centar. U istom takvom zagrebačkom ima  floeropora različitih granulacija. To je vrlo dobar proizvod. :great:

Offline donna

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #604 : 23-10-2013, 11:49:55 »
A zar nije MD-profil ? Ima da u Osijeku i Đakovu. Tražiš Liapor (ili Leca), granulacije 4 mm.Bio je taj dućan i kod nas u VK, pa se tatvorio, al sam ja na vrijeme kupila 3 vreće od 50 L, bit će mi za prvu ruku na proljeće.

Offline brko

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #605 : 23-10-2013, 18:09:43 »
  -hvala puno ,još nađem žrtvu da me odveze pa idemo experimentirati ... :smile:

Offline DonQuijote

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #606 : 23-10-2013, 19:33:20 »
A zar nije MD-profil ? Ima da u Osijeku i Đakovu. Tražiš Liapor (ili Leca), granulacije 4 mm.Bio je taj dućan i kod nas u VK, pa se tatvorio, al sam ja na vrijeme kupila 3 vreće od 50 L, bit će mi za prvu ruku na proljeće.

A mislim stvaaarnooo. Boink. Em krivo napišem ime firme em krivo napišem ime proizvoda, sve pobrkam i još se usuđujem proglasiti se normalnim. Svašta. Sorry totalno sam nekoncentriran, van vremena i prostora

Offline donna

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #607 : 23-10-2013, 19:53:58 »
Ništa, ništa Don, dešava se, zato sam ja tu  ;)

Offline lusha

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #608 : 28-03-2014, 14:33:08 »
Pozdrav svima!

Evo ljudi, nova sam i na forumu i u bonsai-u....

Moje pitanje je, s obzirom da nisam pročitala svih 40ak stranica ove teme, dali negdje postoji mješavina zemlje za bonsai za kupiti? Tipa, Bauhaus ili nešto slično ili bih to sve ja trebala miješati + posude isto (pretpostavljam da njih imaju)? Čisto za početak, da se znam organizirati.

Unaprijed hvala!

Offline DonQuijote

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #609 : 28-03-2014, 14:49:26 »
Zemlja za bonsai postoji ali ne valja i nemoj je kupovati. Ne moraš čitati svih 40 stranica ali zadnje dvije, tri bi mogla/mogao  i sve će ti biti jasnije

Offline kif6

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #610 : 23-03-2015, 23:33:47 »
Pozdrav ljudi   :smile:
Molim vas jel netko može napisati u kojim omjerima da složim mješavinu ekspandirane gline, smrvljene ekspandirane gline, treseta i zeolita?

 :hvalaaa: unaprijed!

Offline jurica

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #611 : 24-03-2015, 05:43:29 »
 25/25/25/25 %   :mdr:

Offline kif6

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #612 : 26-03-2015, 22:12:09 »
Danke  :hihihi:

Offline tpoje10

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Lokacija: Koprivnica
  • Total likes: 0
  • čovječe ne idi malen ispod zvijezda
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #613 : 10-04-2015, 12:30:25 »
Harrington piše o mačjem pjesku/granulama koje su zapravo pečena glina. Postavljam upravo dva poljska javora u mješavinu tih glinenih kuglica i treseta. Treseta vrlo malo, niti 10 %. Pa da vidimo! Volio bih da se netko tko ima iskustva s sličnim soilmixevima pridruži raspravi. bonsai4mehttp://www.bonsai4me.com/Basics/Basicscatlitter.htm

Offline DonQuijote

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #614 : 10-04-2015, 12:37:34 »
Mačji pjesak, barem onaj koji se kod nas nabavlja, apsolutno nije pogodan jer se nakon nekoliko mjeseci zalijevanja pretvori u tvrdu nepropusnu grudu.
Možda negdje postoji neki drugi od pečene gline kao što kažeš, ja još nisam vidio takav a imam mačku i stalno kupujem taj pjesak