Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Što je PREVELIKI bonsai?  (Posjeta: 31893 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Što je PREVELIKI bonsai?
« Odgovori #45 : 25-09-2009, 09:47:07 »
Ma naravno. Kritika je dobra i bitna ako je osnovana na činjenicama i ako ju daje kompetentna osoba. Naravno. Razumijemo se.

Offline Tijek

Odg: Što je PREVELIKI bonsai?
« Odgovori #46 : 25-09-2009, 10:18:02 »
Oj! Čitam, čitam i ne vidim nekega pointa u ovi razpravi... . Po mom mišlenju veličina nije pomembna, pomembna je kvaliteta!! A svak sam treba odlučiti kako velika stabla želi, i naravno koje kvalitete. Ja bi volio imati oni mugo od Čajka, jako se mi sviđa, on je za moje pojme kvalitetno stablo za ovo veličino. A to ne bude stablo za izložbe nego bude vrtni bonsai koji stoji na mestu u vrtu i ne mika se ga često jel bude prevelik. Kako gledam po slikama to bude na kraju 1,3m veliko i 1,3m dugo.

Bilo bi bolje da se otvori tema "što je kvalitetan materijal" i da svak svakemu slobodno kaže, ono iskreno, a ne, da se za svaki krš kaže to je vrhunsko...

Offline Marija

Odg: Što je PREVELIKI bonsai?
« Odgovori #47 : 25-09-2009, 10:24:58 »
Bilo bi bolje da se otvori tema "što je kvalitetan materijal" i da svak svakemu slobodno kaže, ono iskreno, a ne, da se za svaki krš kaže to je vrhunsko...

Pa ovo i jest tema o kvaliteti materijala.
Početak teme je bio odličan .... ova druga polovina je otišla offtopic
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Što je PREVELIKI bonsai?
« Odgovori #48 : 25-09-2009, 10:37:20 »
... Kako gledam po slikama to bude na kraju 1,3m veliko i 1,3m dugo.

...ovo je euro paleta 120x80 cm, ti si nacrtao posudu između 80 cm i 90 cm na duljoj strani, drvo će sigurno biti u tim gabaritima.
Ono najbitnije je da ovo Č drvo, na fotki, ne pokazuje kakvo je u stvarnosti, jer "gola" grana u prednjem planu, sakriva deblo.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Što je PREVELIKI bonsai?
« Odgovori #49 : 25-09-2009, 10:39:19 »
....i da svak svakemu slobodno kaže, ono iskreno, a ne, da se za svaki krš kaže to je vrhunsko...

Ovo drvo mi je fenomenalno... no zelena masa je predaleko i ja u fazi kojoj sam sada, ovo drvo ne bi vadio!

Offline jurica

Odg: Što je PREVELIKI bonsai?
« Odgovori #50 : 25-09-2009, 14:41:44 »
Ma naravno. Kritika je dobra i bitna ako je osnovana na činjenicama i ako ju daje kompetentna osoba. Naravno. Razumijemo se.
Iako nije adresirano imam osjećaj da je ovo upućeno meni.
Ja se nesjećam da sam sebe dizao nekamo visoko, nego uvjek ističem da sam početnik koji hoće i zelim puno toga naučiti i stvarno se ne smatram kompetentnom osobom po  pitanju bonsaia , ali smatram da mogu iznijeti svoj stav.
Kada kompetentna osoba iznese takvo mišljenje, kao što je "ćaća" e onda je njega uhvatila reuma ?
Molim bez ljutnje i dalje prijatelji! :bravoPrika: :bravoPrika:

Offline Marija

Odg: Što je PREVELIKI bonsai?
« Odgovori #51 : 25-09-2009, 14:49:10 »
Jurice svi smo mi početnici sa globalne točke gledišta (a mislim da je to ispravna percepcija) ... samo neki možda malo lošije a drugi malo bolje njuše kvalitetu materijala ... a tko je stvarno gdje znat će se tek možda za 10 godina i više kada se vide rezultati.

Forum je tu da se iznose stavovi!  :great:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Što je PREVELIKI bonsai?
« Odgovori #52 : 25-09-2009, 14:59:33 »
Ne Jura, ja časna riječ nisam tu mislio niti trenutka na tebe. To je rečeno načelno. To ide sve nas. Treba prvo vidjeti što ljudi vade i kako izgleda dobar materijal, zatim vidjeti drva u živo a ne ne slici, pa onda donijeti neki sud. Jer, ako se Mauro slika kraj drveta koje ima metar kubni mase u deblu i to je dobar ili mrak yamadori, a onda opet, moje ili čajkovo drvo su prevelika drva, a manja su od npr. maurovih??? To baš ne kužim  :ljub:
frendovi, naravno

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Što je PREVELIKI bonsai?
« Odgovori #53 : 25-09-2009, 15:04:16 »
... a baš sam si mislil da se svi na poprek budemo malo posvađali  :diablo:

 :histerical:

opče niste fora ovak miroljubivi  :na:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Što je PREVELIKI bonsai?
« Odgovori #54 : 25-09-2009, 15:06:34 »
...Forum je tu da se iznose stavovi!  :great:

Moj stav je jasan.... Jednostavno sam savršen... i .... Svatko ima pravo na moje mišljenje ...  :ples:

Offline Andrija Zokić

Odg: Što je PREVELIKI bonsai?
« Odgovori #55 : 25-09-2009, 15:15:00 »
Svi smo mi još preneiskusni, ali ako nešto istražuješ normalno da svatko stvara neki stav i mišljenje. Možda ćemo svi mi za 15 godina vidjeti da smo bili u krivu u puno slučajeva. Zato je dobro imati nekoga sa iskustvom poput Palla da te poučava kako ne bi upadali u nepotrebne greške.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline jurica

Odg: Što je PREVELIKI bonsai?
« Odgovori #56 : 25-09-2009, 16:25:50 »
Ne Jura, ja časna riječ nisam tu mislio niti trenutka na tebe. To je rečeno načelno. To ide sve nas. Treba prvo vidjeti što ljudi vade i kako izgleda dobar materijal, zatim vidjeti drva u živo a ne ne slici, pa onda donijeti neki sud. Jer, ako se Mauro slika kraj drveta koje ima metar kubni mase u deblu i to je dobar ili mrak yamadori, a onda opet, moje ili čajkovo drvo su prevelika drva, a manja su od npr. maurovih??? To baš ne kužim  :ljub:
frendovi, naravno
Ne , ja ne mislim tako, ako je nešto "veliko" onda je to i od Maura, Waltera, Marca,Kimure..............., ali po mom mišljenju to je njima biznis i oni će prezentirat ono što na trzištu ide i što u datom trenutku mogu i zele prodati.
Meni je to hobi i moj je stav da sebe i svoje ukućane koji mi pomazu koliko mogu neću još sa tim tlačiti. Naravno to su moja razmišljanja i stavovi .

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Što je PREVELIKI bonsai?
« Odgovori #57 : 26-09-2009, 23:13:56 »
Ne Jura, ja časna riječ nisam tu mislio niti trenutka na tebe. To je rečeno načelno. To ide sve nas. Treba prvo vidjeti što ljudi vade i kako izgleda dobar materijal, zatim vidjeti drva u živo a ne ne slici, pa onda donijeti neki sud. Jer, ako se Mauro slika kraj drveta koje ima metar kubni mase u deblu i to je dobar ili mrak yamadori, a onda opet, moje ili čajkovo drvo su prevelika drva, a manja su od npr. maurovih??? To baš ne kužim  :ljub:
frendovi, naravno
Ne , ja ne mislim tako, ako je nešto "veliko" onda je to i od Maura, Waltera, Marca,Kimure..............., ali po mom mišljenju to je njima biznis i oni će prezentirat ono što na trzištu ide i što u datom trenutku mogu i zele prodati.
Meni je to hobi i moj je stav da sebe i svoje ukućane koji mi pomazu koliko mogu neću još sa tim tlačiti. Naravno to su moja razmišljanja i stavovi .

A što ćeš. Moja kralježnica je već odavno potrgana, teško da se ima još što  razvalit  ;).  A dok imam takve snažne i uhranjene frendove...nema brige!
A ovo je zadnji Stembergerov copy-paste mail, njegova reakcija na ove zadnje mugače

...Great trees guys !!!!!! Looking forward to work with ou on some of them!!!
keep collecting :) :) :)
m.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Što je PREVELIKI bonsai?
« Odgovori #58 : 30-09-2009, 15:40:39 »
Na ovom >linku sam stavio fotku MN sa jednim pozamašnim komadom... i pitao se kako je završilo to drvo... pa evo našao sam i odlučio podjeliti sa vama  :chinaman:

Ima li to drvo karakter, bez obzira na veličinu?

Offline Andrija Zokić

Odg: Što je PREVELIKI bonsai?
« Odgovori #59 : 30-09-2009, 16:01:19 »
Ima li to drvo karakter, bez obzira na veličinu?

Ovo drvo nije po mom ukusu bez obzira na veličinu. Mislim da je ovdje na neprirodan način prikazano ili se htjelo prikazati i previše karaktera. Nečega mi je ovdje još općenito previše i za mene ovo polako postaje kič.
andbonsai.com ~ andbonsai studio