Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: molim za pomoc oko biljke (početnik)  (Posjeta: 41959 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #30 : 28-10-2010, 16:56:59 »
Pročitaj W.Pallove prijevode, sjajna vodilja. Neznam dali se svi slažu oko toga ali funkcionira odlično. pozzzzzzzzzzzzzzzzzzz
To ti je kao deset zapovjedi.Ako se toga pridržavate nema pogreške. :great:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline toni-ddd

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #31 : 28-10-2010, 20:43:43 »
Pročitaj W.Pallove prijevode, sjajna vodilja. Neznam dali se svi slažu oko toga ali funkcionira odlično. pozzzzzzzzzzzzzzzzzzz
To ti je kao deset zapovjedi.Ako se toga pridržavate nema pogreške. :great:

ok, naso ih sad u estetika forumu. bacam se na citanje

Offline toni-ddd

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #32 : 05-11-2010, 17:00:18 »
bok svima, da se javim malo...

prije svega da se jos jednom zahvalim Don Quijoteu na nesebicnoj pomoci oko presadjivanja i savjetovnja oko mog Đuke....nazalost cini se kako broji zadnje mjesece  :cry: ....ipak, dok je zadnji list na njemu ja necu gubit nadu...

trenutno ih je ostalo jos tocno 8 a u zadnjih 2 tjedna poispadalo jedno 20ak. iako, tih 8 se cini dobrim. no korijena gotovo da i nema a i ono sto ga je malo bilo se skoro pa osusilo. DQ je to malo sredio i presadio, pa ne preostaje nis drugo neg cekat, no velim - sanse nisu bas obecavajuce.

ja sam odtad poceo gledat okolo di bi maznuo novo drvo, kak vi kazete "materijal". uskoro cu stavit ovdje slike kad jos skupim pa da i velite jel valja kaj od tog.

i zasad jos jedno pitanje, bozicni borovi....da li se od toga da kaj dobro napravit? to mi se cini dosta humano jer ce inace taj bor netko bacit poslije Bozica, a ovako mi se cini ko da bi se dalo lijepo drvo napravit od njih?

pozdrav

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #33 : 05-11-2010, 17:19:47 »


i zasad jos jedno pitanje, bozicni borovi....da li se od toga da kaj dobro napravit? to mi se cini dosta humano jer ce inace taj bor netko bacit poslije Bozica, a ovako mi se cini ko da bi se dalo lijepo drvo napravit od njih?

pozdrav

[/quote]
Nemoj krast bu te murija pokupila iz bu te netko zbubo zbog drva misleči da si vandal.Božićna drva NEEEE, nemaju ona od dna do vrha koristi, mislio sam da si skužio šta ovi momci i cure vade, pričekaj prolječe a za muriju se šalim a da bi te mogo neko zbubat to je moguče.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Hrvat

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #34 : 05-11-2010, 17:27:02 »
bog toni-ddd.
kako vidim situacija nije ruzicasta ali nije ni crna.
ujedno si napisao da bi izvadio stablo iz prirode(yamadori)hmmmm.
dali imas dosta iskustva u bonsai uzgajanju,yamadori.
ako nemas nije bas pametno cupati drvo u prirodi da bi zavRsilo kasnije u kaminu ili na smecistu.neznam tvoju locaciju ali vjerujem da u blizini tebe ima koji staklenik ili rasadnik
za par eura kupis jedno malo drvce i ucis se jer za yamadori moras na zalost imati dosta iskustva pa bi bilo pametno da to napravis sa nekim iskusijem clanu ovog foruma.
astalavista.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #35 : 05-11-2010, 17:47:15 »
Toni imaš za kupit za nekih 79 kuna priručnik stručnjak za vrt Bonsai al neznam kak se zove autor, eto to nek ti bude za početak kao što  je bio i meni al na forumu imaš više  od te slikovnice.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Hrvat

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #36 : 05-11-2010, 21:36:33 »
da u fr zakon je jednostavan.ajmo reci yamadori bez dozvole kosta:
privatni teren 1000eura kazne 10 dana zatvora,za maslinu sveu duplo
drzavni teren 3000eura oduzimanje automobila ili prijevozno sredstvo na mijestu10do mjesec dana zatvora,i opet za maslinu duplo.moj ujak na svome terenu 1981godine je iscupao 3 vise stotinse masline da bi sagradio kucu i platio je u ono doba 30000franaka otprilike 30000kuna.
onda zamislite koliko vas kosta nelegalni yamadori  :whistle:
astalavista.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Andrija Zokić

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #37 : 05-11-2010, 21:47:32 »
Ljudi, nemojte ilegalno vaditi yamadorije u Francuskoj! :sheep:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline jurica

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #38 : 05-11-2010, 21:58:42 »
da u fr zakon je jednostavan.ajmo reci yamadori bez dozvole kosta:
privatni teren 1000eura kazne 10 dana zatvora,za maslinu sveu duplo
drzavni teren 3000eura oduzimanje automobila ili prijevozno sredstvo na mijestu10do mjesec dana zatvora,i opet za maslinu duplo.moj ujak na svome terenu 1981godine je iscupao 3 vise stotinse masline da bi sagradio kucu i platio je u ono doba 30000franaka otprilike 30000kuna.
onda zamislite koliko vas kosta nelegalni yamadori  :whistle:
astalavista.
Pa ne vadimo ni mi baš bez dozvola , bar ne ja.

Offline Hrvat

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #39 : 05-11-2010, 22:41:54 »
ne kazem ja ko vadi a ko ne vadi legalno samo da kazem nekima kao toniju da ne vadi stabla moda uzalud nek se strpi i to napravi kako triba.
a sto se tice francuske vidite li razliku izmedju privatnog terena ili drzavnog;da,razliciti vlasnici i razlicite kazne.zasto???????????. ajde ti tu budi pametan iscupano stablo kod privatnika ili u sumi je uvijek iscupano stablo.zafrkavaju za jedan grm a ruse parkove za izgradnju zgrada(sto ces divlji zapad)zato sam ja politicki ZELENI. :threatening:
prvi a vijerovatno zadnji yamadori sto sam uzeo je bila pistachia therbinta koja je poslie par mijeseci :molitva:bilo mi je toliko zao da sam danima poslie mislio na nju i glupost koju sam napravio.eto prije 14 godina nisam imao iskusto usvari manje nego danas(stari kazu da se ucimo dok smo zivi)ili ona druga (sto naucim vise danas sutra se ustajem menje glup).
astalavista
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #40 : 06-11-2010, 01:17:09 »
nisam uopce znao za ovo  :wow:, jeli tko zna kolika je kod nas kazna?

Offline toni-ddd

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #41 : 06-11-2010, 17:27:08 »

Nemoj krast bu te murija pokupila iz bu te netko zbubo zbog drva misleči da si vandal.Božićna drva NEEEE, nemaju ona od dna do vrha koristi, mislio sam da si skužio šta ovi momci i cure vade, pričekaj prolječe a za muriju se šalim a da bi te mogo neko zbubat to je moguče.

ok, a di onda mogu potrazti il nabavit odgovarajuce drvo??? jel iz sume?

kolko sam tu skuzio, najbolji bonsaii su oni iz prirode kaj ne uspiju kak treba u prirodi...

Offline toni-ddd

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #42 : 06-11-2010, 17:32:38 »
bog toni-ddd.
kako vidim situacija nije ruzicasta ali nije ni crna.
ujedno si napisao da bi izvadio stablo iz prirode(yamadori)hmmmm.
dali imas dosta iskustva u bonsai uzgajanju,yamadori.
ako nemas nije bas pametno cupati drvo u prirodi da bi zavRsilo kasnije u kaminu ili na smecistu.neznam tvoju locaciju ali vjerujem da u blizini tebe ima koji staklenik ili rasadnik
za par eura kupis jedno malo drvce i ucis se jer za yamadori moras na zalost imati dosta iskustva pa bi bilo pametno da to napravis sa nekim iskusijem clanu ovog foruma.
astalavista.

upravo to sam i mislio, stvait cu slike kandidata ovdje, za koje mi velite da su dobri, cut cu se sa Don Quijoteom, i kad ce on imati vremena cu mu donjeti drvo....

naravno da nema sanse da cu sam ulaziti u to, nisam lud....

Offline toni-ddd

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #43 : 06-11-2010, 17:36:18 »
prvi a vijerovatno zadnji yamadori sto sam uzeo je bila pistachia therbinta koja je poslie par mijeseci :molitva:bilo mi je toliko zao da sam danima poslie mislio na nju i glupost koju sam napravio.eto prije 14 godina nisam imao iskusto usvari manje nego danas(stari kazu da se ucimo dok smo zivi)ili ona druga (sto naucim vise danas sutra se ustajem menje glup).

e ja si ne zelim dozvolit da mi se to dogodi....pa eto da ucim na tvojoj pogreski - gdje onda da nadjem drvo?? rasadnik mi stvarno lose zvuci, a i siguran sam da u rasadnicima ovdje u ZG nema sanse da bi naso dobar "materijal"...

Offline Marija

Odg: molim za pomoc oko biljke (početnik)
« Odgovori #44 : 06-11-2010, 19:23:26 »
e ja si ne zelim dozvolit da mi se to dogodi....pa eto da ucim na tvojoj pogreski - gdje onda da nadjem drvo?? rasadnik mi stvarno lose zvuci, a i siguran sam da u rasadnicima ovdje u ZG nema sanse da bi naso dobar "materijal"...

U rasadnicima u Hrvatkoj ćeš teško naći, a specijalizirane bonsai rasadnike nemamo ....što se tiče vađenja iz prirode, time se da ovladati uz malo volje se nauči, kada i na koji način to treba raditi, te na koji način se brinuti o biljci poslije vađenja kako bi prezivjela. Naravno da nećeš na silu čupati nešto što je jasno da nema šanse izvaditi .... ali ako si pažljiv i izvadiš biljku u pravo vrijeme s dovoljno korijena sigurno će se primiti. Neke vrste to podnose bolje a neke lošije ... nauči se  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai