Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Vađenje iz prirode  (Posjeta: 54514 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline August

  • Član
  • ***
  • Postova: 117
  • Lokacija: Risvica,Kumrovec i Zagreb
  • Total likes: 0
  • To sam ja
Odg: Vađenje iz prirode
« Odgovori #120 : 05-09-2010, 19:58:40 »
da znam za kamenje...imam kramp nije bas pravi mali rucni je ali on mi je bolji za kamenje.

inace mene muci to kaj tam di ja najvise drva nadjem (stari kamenolom, stara pruga ili šuma) tam 90% drva ima 2,3 duga korjena prek kojih sve uzimaju hranu a opce nema malog sitnog korjenja okolo nek sve ide prek ta 2 korjena koji su jako dugi i onda na kraju imaju sitno korjenje...probal sam na nekim drvima odrezati korjen je i cekati da se razvije ali nije se razvilo :cry: u uvenula su drva

a drugi problem u sumama dok sve okolo iskopam oko korjenja kaj da onda otpilim glavni korjen koji ide duboko ta drva u sumi imaju vise korjenja pa je lakse i dali treba maknuti tu zemlju s korjenja dok se ide posaditi u supstrat

Offline Marija

Odg: Vađenje iz prirode
« Odgovori #121 : 06-09-2010, 09:29:07 »
Ako je kamenito onda veliki kramp, poluge i već legendarni Čajkomlat  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline August

  • Član
  • ***
  • Postova: 117
  • Lokacija: Risvica,Kumrovec i Zagreb
  • Total likes: 0
  • To sam ja
Odg: Vađenje iz prirode
« Odgovori #122 : 06-09-2010, 15:08:36 »
imam i ono dljeto za klesanje kamena...s tim jako dobro ide ali sporo

e da pitam imam na dvoristu jedan javor koji je sirok oko 20 cm mozda malo manje (budem snimil)
ima jako debelo korjenje i nema opce sitnog korjenja pri vrhu i na onoj visini di bi trebalo...kak da to izvadim jer mislim da je to korjenje ispod siroko prek 70 cm i isto tolko duboko