Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Sve o zemlji / mješavini  (Posjeta: 353680 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #525 : 11-01-2011, 12:49:53 »
Aha, ljepo je za znat. onda sam u problemu jer prije puta u st mi treba liapor.Niš bolje da odem u md.
Kak je to lijepo...Mi u Međimurju u Murskom Središću imamo floreopora na vagone a čak ga niti u metropoli nema..interesantno.. :turpija:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Marija

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #526 : 11-01-2011, 12:55:14 »
Aha, ljepo je za znat. onda sam u problemu jer prije puta u st mi treba liapor.Niš bolje da odem u md.
Kak je to lijepo...Mi u Međimurju u Murskom Središću imamo floreopora na vagone a čak ga niti u metropoli nema..interesantno.. :turpija:

ima, u Sesvetama je skladište AgroHoblaja  :turpija:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #527 : 11-01-2011, 13:53:57 »
A bogme i u MD profilu imaju liapora, samo što ima neko drugo ime. Vidio sam u petak. Nalazi se na zadnjoj polici, skroz na kraju, nasuprot čelu police
Prema opisu mjesta gdje se nalaze, reko bi da misliš na LecaHydro kuglice? Ako me dobro sjećanje služi, nalaze se tu di si opisao. To mi momak nudio kad sam mu rekao da mi liapor treba za držat drva u njemu. No, koliko sam ja njega shvatio, oni su to nabavljali za svoje biljke i drže ih samo u tome. Što meni početniku govori da te kuglice zadržavaju dovoljno vode za kućne biljke - što znači previše vode za bonsai. Na licu mjesta u dućanu sam proguglao po ovom forumu i nisam primjetio da ih itko spominje, što znači da nisu prošle kroz Mariov laboratorij. A tko sam ja da nešto testiram prije Marija :-D

Osim toga mi je momak nudio i Fermacell Ausgleichschüttung, ekspandirana glina bijele boje, što je kao ista stvar ko i Liapor (nalazi se na predzadnjoj polici bočno), ali kad sam mu rekao da mi treba za drveće, onda je napomenuo da to lošije podnosi vodu i da bi mi se vjerojatno raspalo u tegli nakon par zaljevanja.

Zatim mi je još nudio i kamenu vunu, jer to ne prima vodu na sebe, pa sam pogledo na forum i vidio da je Mario spominjao kamenu vunu, al Mario je spominjao i drobljeno staklo, pa reko, ne bi ja ipak riskiro :mdr:

Šta od svega ovoga preporučate kao interventni supstrat u krajnjoj nuždi? Naime, današnji yamadori sam stavio u čisti humus jer je to jedino što sam uspio nabavit, tolika je kriza. Nadam se da će mi drvce preživjet u humusu dok ne nađem barem šljunak ili već neki pametniji supstrat, jer baš mi se sviđa taj primjerak... :nails:


Gle, netko prati moj lik i djelo  :jupije:

Offline jurica

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #528 : 11-01-2011, 17:39:25 »
Leca Hydro
Koristiš čisti Leca Hydro il stavljaš još nešto unutra, tipa treset?
Sve ovisi šta sadim , za listopadna drva 30 % bijelog treseta (Litvanski) 70 % Leca (1-4 mm) znači finija imaš i one većeg promjera ali ona mi je prekrupna .
Crnogorica 10% gline , 20 % treset , 70 % kameni granulat  2-4 mm (Dijabaz ili Granit ).

Offline Marija

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #529 : 11-01-2011, 21:14:34 »
Mi smo lani našli Agri Leca-u ali je bila krupna, nelomljena i slabo je upijala vodu. osim toga je i skuplja od Floreopora.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline dijxtra

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #530 : 12-01-2011, 14:24:45 »
ima, u Sesvetama je skladište AgroHoblaja  :turpija:
Dobro, zašto to ne piše na njihovom webu, majku im :-D Svaka čast, Marija, spasila si me! Dakle, dragi moji, skladište AgroHoblaja se nalazi u Sesvetama, na adresi Kelekova 4 i imaju floreopora koliko ti srce želi! Navali narode.

Evo, nek se nađe pri ruci:
http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=kelekova+4&sll=45.824336,16.103468&sspn=0.00326,0.006899&ie=UTF8&hq=&hnear=Kelekova+4,+Zagreb,+Croatia&t=h&z=16

Offline Marija

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #531 : 17-01-2011, 22:43:38 »
evo kako izgledaju razne korijenove bale koje rastu u modernim supstratima...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline dijxtra

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #532 : 18-01-2011, 00:19:21 »
evo kako izgledaju razne korijenove bale koje rastu u modernim supstratima...
Ovo ljeto sam iz eksperimentalno/emocionalnih razloga izvadio mladicu smokve (20 centi visine) u najgore moguće doba (7. mjesec, mislim) sa valjda 10 listova veličine otvorenog dlana i sa 3 dlake korjena (dakle, skoro uopće bez korijena). Zapiknuo to čudo u tenisit + malo humusa, nakon mjesec dana dodao činkšita i pred tjedan dana izvadio iz tegle. Korijenova bala veličine tegle, razčešljavao sam ga sat vremena pa odustao dok je još pola starog supstrata ostalo unutra :-D

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #533 : 18-01-2011, 06:08:28 »
evo kako izgledaju razne korijenove bale koje rastu u modernim supstratima...
Ovo ljeto sam iz eksperimentalno/emocionalnih razloga izvadio mladicu smokve (20 centi visine) u najgore moguće doba (7. mjesec, mislim) sa valjda 10 listova veličine otvorenog dlana i sa 3 dlake korjena (dakle, skoro uopće bez korijena). Zapiknuo to čudo u tenisit + malo humusa, nakon mjesec dana dodao činkšita i pred tjedan dana izvadio iz tegle. Korijenova bala veličine tegle, razčešljavao sam ga sat vremena pa odustao dok je još pola starog supstrata ostalo unutra :-D

Smokva je poznata po bujnosti korijena.
Mene zanima kak će se borovi ponašati i kak su reagirali u substrate. iduće godine bi to mogao saznati.  :smile:

Offline DonQuijote

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #534 : 19-01-2011, 07:34:15 »
Evo što sam dobio
Možda nekom zatreba
Poštovani ,
u prilogu Vam dostavljamo ponudu za tenisit za teniske terene.
Proizvodnja tenisita je u Kikindi ( Vojvodina ) od nadaleko čuvene kikindske gline ( crepa).
U nadi da ćemo uspostaviti uspešnu saradnju,
Srdačan pozdrav
 
D.O.O "SALGOR"
23300 KIKINDA
Svetosavska 21
Tel: 00381230/401-020
Fax:00381230/401-021
Kontakt osobe:     Valentina Stokić      0038163/751-27-46
                                Dušan Simić            0038164/168-90-92

Offline DonQuijote

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #535 : 04-02-2011, 12:52:35 »
Pojavila se tvrtka koja točno zna čemu što služi. U ponudi imaju i supstrate
Kokosov Treset - NeopeatGlinene kuglice - LECAKamena Vuna Perlit, Vermikulit, Zeolit, sustavi za navodnjavanje i još dosta toga.


Možda će naši susjedi imati koristi od toga i napredovati
http://www.hidroponika.com/

Meni se posebno zanimljivima čine ove cigle od kokosovih vlakana zato što su neutralne. Neopeat.

Offline DonQuijote

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #536 : 04-02-2011, 13:00:39 »
A valjalo bi isprobati i Olivia's Cloning Gel ili Clonex

Offline Marija

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #537 : 04-02-2011, 14:30:53 »
Meni se posebno zanimljivima čine ove cigle od kokosovih vlakana zato što su neutralne. Neopeat.
Prešanih kokos kocki ima kupiti kod nas, mi smo uzimali u Sjeme d.o.o. u Splitu
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #538 : 04-02-2011, 19:12:11 »
Oduševljava me činjenica da je ova tema još aktivna.  :idiot: