Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Carpinus betulus - obični grab  (Posjeta: 95063 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Carpinus betulus - obični grab
« Odgovori #135 : 03-02-2009, 09:48:16 »
Barem se meni tak čini.

Dobro ti se čini, kao i Mariji  :tlab:
Ovo je trebalo ići u humor  :idiot:
Gal, naj kaj zameriti  :chinaman: evo obečajem da za ovog drugog nebum ništ rekel, osim da mu je nebari opasnomrakodličan !

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Carpinus betulus - obični grab
« Odgovori #136 : 03-02-2009, 09:54:20 »
Gal, onaj prvi grab ti je izvrstan. već sada je jasno da je super. ovaj drugi će također biti dobar, ima krasnu nogu, samo, zašto ove grane ne porežeš na puno kraće "batrljke"? U principu, trebao bi ih porezati na dva do tri pupa, ovako, ako ih ostaviš ovako duge, prije ćeš dobiti konturu krošnje ali će ti grane ostati "kablaste" i uvijek ružne. U dubokom i radikalnom orezivanju je čarolija.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Carpinus betulus - obični grab
« Odgovori #137 : 03-02-2009, 10:00:55 »
...U dubokom i radikalnom orezivanju je čarolija.

Valjda čovjek prvo hoće zadebljati grane  :dunno:

Offline Goran Cajko

Odg: Carpinus betulus - obični grab
« Odgovori #138 : 03-02-2009, 10:01:04 »
Onaj prvi grab si odradio baš dobro. Samo me malo mući raspored sitnijih grana. Nekako su ni prezgusnute... :dunno:

Ovaj drugi mi nekak nije legao. Mislim da bih ga radije srezao. Slika govori tisuću rijeći...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Carpinus betulus - obični grab
« Odgovori #139 : 03-02-2009, 10:12:06 »
...Slika govori tisuću rijeći...

....igraš se i izlažeš opasnosti od izopćenja iz "normalnih"   :idiot:

Offline gal

Odg: Carpinus betulus - obični grab
« Odgovori #140 : 03-02-2009, 10:12:28 »
Gal, naj kaj zameriti  :chinaman: evo obečajem da za ovog drugog nebum ništ rekel, osim da mu je nebari opasnomrakodličan !
...kakva zamjera! ...pa taman da si mislio i zaozbiljno!  :bravoPrika:

Offline gal

Odg: Carpinus betulus - obični grab
« Odgovori #141 : 03-02-2009, 10:14:14 »
...U dubokom i radikalnom orezivanju je čarolija.

Valjda čovjek prvo hoće zadebljati grane  :dunno:
...i iskalusirati stare rezove.  :hvalaaa:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Carpinus betulus - obični grab
« Odgovori #142 : 03-02-2009, 10:27:19 »
...U dubokom i radikalnom orezivanju je čarolija.

Valjda čovjek prvo hoće zadebljati grane  :dunno:
...i iskalusirati stare rezove.  :hvalaaa:
a onda dobro. to već ima rezona.

Offline gal

Odg: Carpinus betulus - obični grab
« Odgovori #143 : 03-02-2009, 10:36:53 »
Onaj prvi grab si odradio baš dobro. Samo me malo mući raspored sitnijih grana. Nekako su ni prezgusnute... :dunno:
...treba mi svaki pup na donjem djelu debla za debljanje drva, nakon nekoliko godina povratni rez pa remifikacija narednih godina, paralelno izrast novog vrha, ukratko za 8-10 godina očekujem top formu...

Ovaj drugi mi nekak nije legao. Mislim da bih ga radije srezao. Slika govori tisuću rijeći...
...evo odnos lišća i stabla - slikom na sliku.
PS/ Joj dragi moji ja još ne vadim kladedine poput vaših, ovaj jadničak nije ni punoljetan, a ni deblji od kakvih 5-6 cm

Offline Goran Cajko

Odg: Carpinus betulus - obični grab
« Odgovori #144 : 03-02-2009, 11:43:50 »
...evo odnos lišća i stabla - slikom na sliku.
PS/ Joj dragi moji ja još ne vadim kladedine poput vaših, ovaj jadničak nije ni punoljetan, a ni deblji od kakvih 5-6 cm

Jasno mi je kaj oćeš pokazati, al bez obzira na odnos, ja bi se odlučio rezat.
Lišće se ipak da smanjit. Mislim, možda ne u prvih par godina. Barem dok drvo ne skuži sa više nije u otvorenoj zemlji.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Carpinus betulus - obični grab
« Odgovori #145 : 03-02-2009, 11:57:34 »
...evo odnos lišća i stabla - slikom na sliku.

...jeeeeee pa nemoj jako čiknšitati, ak oćeš imat male listiće  :verycool:

Offline Aleksa

Odg: Carpinus betulus - obični grab
« Odgovori #146 : 03-02-2009, 14:08:31 »
…za iskop se nisam puno premišljao, nebari se činio dobar. Kako se radi o livadi od alata sam uzeo samo škare i lopatu i odmah zajeb u startu… teren je bio pun kamenja  :grrrrrr: . Sad jel se isplatilo prosudite sami… evo slika prvoizvađenog:
...grab sa 4 str. posta, nakon sezone nesmetana rasta malo sam ožičio i usmjerio grane te malo otkopao nebari. Drvo bu još ovu sezonu nesmetano raslo a na jesen budu sve grane prikračene na par cm...

Joj, bas mi se svidja ovo drvo, nekako je fotogenicno... Nebari je super, i vec ga vidim kao bonsai.  :great: :great:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Carpinus betulus - obični grab
« Odgovori #147 : 03-02-2009, 14:21:49 »
..Joj dragi moji ja još ne vadim kladedine poput vaših, ...

Kad mi Gal spomene klade, a kaj je onda ovo? Baci pogled na pozadinsku djelatnicu na štokrlu  :tup:
...a pazi ljevi stol na prvoj fotki.... ili naziv druge fotke, a kod nas se ljudi školuju na ščapekima ...

Offline gal

Odg: Carpinus betulus - obični grab
« Odgovori #148 : 03-02-2009, 14:42:37 »
..Joj dragi moji ja još ne vadim kladedine poput vaših, ...

Kad mi Gal spomene klade, a kaj je onda ovo? Baci pogled na pozadinsku djelatnicu na štokrlu  :tup:
...kaaaj jeeee to!!!!???? Još me pitaš kaj je to? Najobičnija diletant početnica koja nezna dočarati odraslo (staro) drvo u razumnom formatu pa joj za to treba cvajmetarska klada. Pa to mogu i ja, može bilo tko! Kaj god da napravi na tome izgledat će imprasivno. U kaj to uopće spada XXLoooomoonoo size?  :loco: Ovakvih veličina maslina ima u MBM-u po par soma kuna ...deblo 20 cm, nebari-bankon 1,2 m ....jebote impresivno! Zakaj bi kopal?  :zamisljen: kupil si bum jednu i dofural viličarem na primjerice MI-a, čovjek bu na rit opal! ....kakav štokrlin, trodjelnu lojtru si bum posudil od buraza  :ludilo: ...eto kaj mislim!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Carpinus betulus - obični grab
« Odgovori #149 : 03-02-2009, 14:48:53 »
..Joj dragi moji ja još ne vadim kladedine poput vaših, ...

Kad mi Gal spomene klade, a kaj je onda ovo? Baci pogled na pozadinsku djelatnicu na štokrlu  :tup:
...kaaaj jeeee to!!!!???? Još me pitaš kaj je to? Najobičnija diletant početnica koja nezna dočarati odraslo (staro) drvo u razumnom formatu pa joj za to treba cvajmetarska klada. Pa to mogu i ja, može bilo tko! Kaj god da napravi na tome izgledat će imprasivno. U kaj to uopće spada XXLoooomoonoo size?  :loco: Ovakvih veličina maslina ima u MBM-u po par soma kuna ...deblo 20 cm, nebari-bankon 1,2 m ....jebote impresivno! Zakaj bi kopal?  :zamisljen: kupil si bum jednu i dofural viličarem na primjerice MI-a, čovjek bu na rit opal! ....kakav štokrlin, trodjelnu lojtru si bum posudil od buraza  :ludilo: ...eto kaj mislim!

E sad si me fakat nasmijal  :bravoPrika:
Ja i dalje ostajem pri mojoj odluci i sakupljam samo šošine, oko 30 cm ...... debljine   :ludilo:
....bez obzira na veličinu  :chinaman: